Amerikansk fotboll »Tyskland » GFL » 2017

results
SA÷5¬~ZA÷TYSKLAND: GFL¬ZEE÷Slh9krl3¬ZB÷81¬ZY÷Tyskland¬ZC÷CIpXB685¬ZD÷p¬ZE÷EkX6yv8G¬ZF÷2¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷81_Slh9krl3¬ZJ÷2¬ZL÷/amerikansk-fotboll/tyskland/gfl/¬ZX÷13Tyskland 008skland0440000000169000GFL 003......000¬ZCC÷0¬ZAF÷Tyskland¬~AA÷Cde3Tma2¬AD÷1502632800¬ADE÷1502632800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Marburg Mercenaries¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷MAR¬AE÷Marburg Mercenaries¬WU÷marburg-mercenaries¬AG÷21¬BA÷0¬BC÷7¬BE÷7¬BG÷7¬WN÷ALL¬AF÷Allgau Comets¬WV÷allgau-comets¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷22¬BB÷7¬BD÷0¬BF÷7¬BH÷8¬AN÷n¬~AA÷OK0INcBq¬AD÷1502629200¬ADE÷1502629200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Cologne Crocodiles¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷COL¬AE÷Cologne Crocodiles¬WU÷cologne-crocodiles¬AG÷21¬BA÷7¬BC÷7¬BE÷7¬BG÷0¬WN÷DRE¬AF÷Dresden Monarchs¬WV÷dresden-monarchs¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷49¬BB÷7¬BD÷14¬BF÷21¬BH÷7¬AN÷n¬~AA÷Ay3UKee2¬AD÷1502555400¬ADE÷1502555400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Ingolstadt Dukes¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ING¬AE÷Ingolstadt Dukes¬WU÷ingolstadt-dukes¬AG÷20¬BA÷3¬BC÷3¬BE÷0¬BG÷14¬WN÷SCH¬AF÷Schwabisch Unicorns¬WV÷schwabisch-unicorns¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷39¬BB÷6¬BD÷30¬BF÷0¬BH÷3¬AN÷n¬~AA÷jmf7S7E8¬AD÷1502550000¬ADE÷1502550000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Saarland Hurricanes¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SAA¬AE÷Saarland Hurricanes¬WU÷saarland-hurricanes¬AG÷6¬BA÷0¬BC÷0¬BE÷0¬BG÷6¬WN÷FRA¬AF÷Frankfurt Universe¬WV÷frankfurt-universe¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷66¬BB÷10¬BD÷28¬BF÷14¬BH÷14¬AN÷n¬~AA÷rNnluQtH¬AD÷1502546400¬ADE÷1502546400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Berlin Adler¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷NYL¬AF÷New Yorker Lions¬WV÷new-yorker-lions¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷62¬BB÷21¬BD÷14¬BF÷21¬BH÷6¬WM÷BER¬AE÷Berlin Adler¬WU÷berlin-adler¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬BE÷0¬BG÷0¬AN÷n¬~AA÷xO4MMHQk¬AD÷1502546400¬ADE÷1502546400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Hildesheim Invaders¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷HIL¬AE÷Hildesheim Invaders¬WU÷hildesheim-invaders¬AG÷20¬BA÷7¬BC÷6¬BE÷7¬BG÷0¬WN÷HAM¬AF÷Hamburg Huskies¬WV÷hamburg-huskies¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷21¬BB÷0¬BD÷0¬BF÷14¬BH÷7¬AN÷n¬~AA÷Wp4QLytd¬AD÷1502546400¬ADE÷1502546400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Kiel Hurricanes¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷KIE¬AE÷Kiel Hurricanes¬WU÷kiel-hurricanes¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷30¬BA÷3¬BC÷14¬BE÷7¬BG÷6¬WN÷BER¬AF÷Berlin Rebels¬WV÷berlin-rebels¬AH÷28¬BB÷0¬BD÷21¬BF÷0¬BH÷7¬AN÷n¬~AA÷d6pxrSdb¬AD÷1502028000¬ADE÷1502028000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Marburg Mercenaries¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷ING¬AF÷Ingolstadt Dukes¬WV÷ingolstadt-dukes¬AH÷22¬BB÷9¬BD÷0¬BF÷13¬BH÷0¬WM÷MAR¬AE÷Marburg Mercenaries¬WU÷marburg-mercenaries¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷40¬BA÷10¬BC÷7¬BE÷7¬BG÷16¬AN÷n¬~AA÷EseXr8sh¬AD÷1502024400¬ADE÷1502024400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Allgau Comets¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ALL¬AE÷Allgau Comets¬WU÷allgau-comets¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷27¬BA÷14¬BC÷13¬BE÷0¬BG÷0¬WN÷SAA¬AF÷Saarland Hurricanes¬WV÷saarland-hurricanes¬AH÷18¬BB÷8¬BD÷3¬BF÷0¬BH÷7¬AN÷n¬~AA÷2glnL4ko¬AD÷1502024400¬ADE÷1502024400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Dresden Monarchs¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷DRE¬AE÷Dresden Monarchs¬WU÷dresden-monarchs¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷41¬BA÷7¬BC÷13¬BE÷14¬BG÷7¬WN÷HAM¬AF÷Hamburg Huskies¬WV÷hamburg-huskies¬AH÷17¬BB÷3¬BD÷7¬BF÷0¬BH÷7¬AN÷n¬~AA÷GdxUqlSo¬AD÷1502024400¬ADE÷1502024400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷New Yorker Lions¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NYL¬AE÷New Yorker Lions¬WU÷new-yorker-lions¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷35¬BA÷21¬BC÷0¬BE÷14¬BG÷0¬WN÷COL¬AF÷Cologne Crocodiles¬WV÷cologne-crocodiles¬AH÷7¬BB÷0¬BD÷7¬BF÷0¬BH÷0¬AN÷n¬~AA÷4Wmpt6RA¬AD÷1501945200¬ADE÷1501945200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Schwabisch Unicorns¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SCH¬AE÷Schwabisch Unicorns¬WU÷schwabisch-unicorns¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷18¬BA÷0¬BC÷5¬BE÷13¬BG÷0¬WN÷FRA¬AF÷Frankfurt Universe¬WV÷frankfurt-universe¬AH÷14¬BB÷7¬BD÷7¬BF÷0¬BH÷0¬AN÷n¬~AA÷0p2KPpsU¬AD÷1501941600¬ADE÷1501941600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Hildesheim Invaders¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷HIL¬AE÷Hildesheim Invaders¬WU÷hildesheim-invaders¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷24¬BA÷7¬BC÷10¬BE÷7¬BG÷0¬WN÷BER¬AF÷Berlin Adler¬WV÷berlin-adler¬AH÷6¬BB÷0¬BD÷0¬BF÷6¬BH÷0¬AN÷n¬~AA÷zcqtsnC4¬AD÷1501941600¬ADE÷1501941600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Munich Cowboys¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷MUN¬AE÷Munich Cowboys¬WU÷munich-cowboys¬AG÷19¬BA÷12¬BC÷7¬BE÷0¬BG÷0¬WN÷STU¬AF÷Stuttgart Scorpions¬WV÷stuttgart-scorpions¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷31¬BB÷7¬BD÷14¬BF÷3¬BH÷7¬AN÷n¬~
5
1503073744
89
fixtures
SA÷5¬~ZA÷TYSKLAND: GFL¬ZEE÷Slh9krl3¬ZB÷81¬ZY÷Tyskland¬ZC÷CIpXB685¬ZD÷p¬ZE÷EkX6yv8G¬ZF÷2¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷81_Slh9krl3¬ZJ÷2¬ZL÷/amerikansk-fotboll/tyskland/gfl/¬ZX÷13Tyskland 008skland0440000000169000GFL 003......000¬ZCC÷0¬ZAF÷Tyskland¬~AA÷bDcFQoqL¬AD÷1503147600¬ADE÷1503147600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Dresden Monarchs¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷DRE¬AE÷Dresden Monarchs¬WU÷dresden-monarchs¬WN÷BER¬AF÷Berlin Rebels¬WV÷berlin-rebels¬AN÷n¬~AA÷pAgBRRTE¬AD÷1503151200¬ADE÷1503151200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Berlin Adler¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BER¬AE÷Berlin Adler¬WU÷berlin-adler¬WN÷COL¬AF÷Cologne Crocodiles¬WV÷cologne-crocodiles¬AN÷n¬~AA÷txmKP5bR¬AD÷1503154800¬ADE÷1503154800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Hamburg Huskies¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷HAM¬AE÷Hamburg Huskies¬WU÷hamburg-huskies¬WN÷KIE¬AF÷Kiel Hurricanes¬WV÷kiel-hurricanes¬AN÷n¬~AA÷YZRbINj1¬AD÷1503154800¬ADE÷1503154800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Schwabisch Unicorns¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷STU¬AF÷Stuttgart Scorpions¬WV÷stuttgart-scorpions¬WM÷SCH¬AE÷Schwabisch Unicorns¬WU÷schwabisch-unicorns¬AN÷n¬~AA÷roZoLP6r¬AD÷1503158400¬ADE÷1503158400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷New Yorker Lions¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷HIL¬AF÷Hildesheim Invaders¬WV÷hildesheim-invaders¬WM÷NYL¬AE÷New Yorker Lions¬WU÷new-yorker-lions¬AN÷n¬~AA÷CKwjKqMl¬AD÷1503234000¬ADE÷1503234000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Allgau Comets¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ALL¬AE÷Allgau Comets¬WU÷allgau-comets¬WN÷MAR¬AF÷Marburg Mercenaries¬WV÷marburg-mercenaries¬AN÷n¬~AA÷jBxfJ3ye¬AD÷1503234000¬ADE÷1503234000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Frankfurt Universe¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷FRA¬AE÷Frankfurt Universe¬WU÷frankfurt-universe¬WN÷ING¬AF÷Ingolstadt Dukes¬WV÷ingolstadt-dukes¬AN÷n¬~AA÷bDJptRr8¬AD÷1503756000¬ADE÷1503756000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Berlin Adler¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BER¬AE÷Berlin Adler¬WU÷berlin-adler¬WN÷HAM¬AF÷Hamburg Huskies¬WV÷hamburg-huskies¬AN÷n¬~AA÷pAV2Hs67¬AD÷1503756000¬ADE÷1503756000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Hildesheim Invaders¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷HIL¬AE÷Hildesheim Invaders¬WU÷hildesheim-invaders¬WN÷BER¬AF÷Berlin Rebels¬WV÷berlin-rebels¬AN÷n¬~AA÷fuDgv5DK¬AD÷1503756000¬ADE÷1503756000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Kiel Hurricanes¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷KIE¬AE÷Kiel Hurricanes¬WU÷kiel-hurricanes¬WN÷DRE¬AF÷Dresden Monarchs¬WV÷dresden-monarchs¬AN÷n¬~AA÷jBbPYryr¬AD÷1503756000¬ADE÷1503756000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Marburg Mercenaries¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷MAR¬AE÷Marburg Mercenaries¬WU÷marburg-mercenaries¬WN÷FRA¬AF÷Frankfurt Universe¬WV÷frankfurt-universe¬AN÷n¬~AA÷4E2TX2jl¬AD÷1503759600¬ADE÷1503759600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Saarland Hurricanes¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SAA¬AE÷Saarland Hurricanes¬WU÷saarland-hurricanes¬WN÷ALL¬AF÷Allgau Comets¬WV÷allgau-comets¬AN÷n¬~AA÷YVBcwPSQ¬AD÷1503765000¬ADE÷1503765000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Ingolstadt Dukes¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ING¬AE÷Ingolstadt Dukes¬WU÷ingolstadt-dukes¬WN÷STU¬AF÷Stuttgart Scorpions¬WV÷stuttgart-scorpions¬AN÷n¬~AA÷x4IluobE¬AD÷1503838800¬ADE÷1503838800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Cologne Crocodiles¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷COL¬AE÷Cologne Crocodiles¬WU÷cologne-crocodiles¬WN÷NYL¬AF÷New Yorker Lions¬WV÷new-yorker-lions¬AN÷n¬~AA÷QTjxWtL0¬AD÷1504360800¬ADE÷1504360800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Dresden Monarchs¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷DRE¬AE÷Dresden Monarchs¬WU÷dresden-monarchs¬WN÷COL¬AF÷Cologne Crocodiles¬WV÷cologne-crocodiles¬AN÷n¬~AA÷K45uV0z7¬AD÷1504360800¬ADE÷1504360800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Hamburg Huskies¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷HAM¬AE÷Hamburg Huskies¬WU÷hamburg-huskies¬WN÷HIL¬AF÷Hildesheim Invaders¬WV÷hildesheim-invaders¬AN÷n¬~AA÷8QozircQ¬AD÷1504360800¬ADE÷1504360800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Schwabisch Unicorns¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SCH¬AE÷Schwabisch Unicorns¬WU÷schwabisch-unicorns¬WN÷MAR¬AF÷Marburg Mercenaries¬WV÷marburg-mercenaries¬AN÷n¬~AA÷AZX1n25s¬AD÷1504360800¬ADE÷1504360800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Stuttgart Scorpions¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷SAA¬AF÷Saarland Hurricanes¬WV÷saarland-hurricanes¬WM÷STU¬AE÷Stuttgart Scorpions¬WU÷stuttgart-scorpions¬AN÷n¬~AA÷be4qUKkD¬AD÷1504368000¬ADE÷1504368000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷New Yorker Lions¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NYL¬AE÷New Yorker Lions¬WU÷new-yorker-lions¬WN÷BER¬AF÷Berlin Adler¬WV÷berlin-adler¬AN÷n¬~AA÷E3nWiOsK¬AD÷1504371600¬ADE÷1504371600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Frankfurt Universe¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷FRA¬AE÷Frankfurt Universe¬WU÷frankfurt-universe¬WN÷MUN¬AF÷Munich Cowboys¬WV÷munich-cowboys¬AN÷n¬~
5
1503073744
23
HJÄLP: Du befinner dig på GFL 2017 resultat sidan i Amerikansk fotboll/Tyskland sektionen. FlashScore.se erbjuder GFL 2017 livescore, GFL 2017 tabeller och matchdetaljer. Förutom GFL 2017 resultat kan du följa fler än 5000 tävlingar från över 30 sporter från hela världen. Klicka bara på sportens namn i toppmenyn eller landets namn i den vänstra tabellen och välj din tävling. GFL 2017 resultatservice uppdateras i realtid.