Fotboll »England » FA Cup » 2016/2017

Loading ...
fixtures
SA÷1¬~ZA÷ENGLAND: FA Cup¬ZEE÷lYQtaqPQ¬ZB÷198¬ZY÷England¬ZC÷80Ujbl7d¬ZD÷p¬ZE÷8xScsPC7¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷2¬ZH÷198_lYQtaqPQ¬ZJ÷2¬ZL÷/fotboll/england/fa-cup/¬ZX÷00England 007ngland0150000000153000FA Cup 006FA Cup000¬ZCC÷0¬~AA÷Gny5NqUC¬AD÷1480852800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Curzon Ashton¬ER÷64-delsfinal¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷CUR¬AE÷Curzon Ashton¬WU÷curzon-ashton¬WN÷WIM¬AF÷AFC Wimbledon¬WV÷afc-wimbledon¬AL÷{"2":[{"BU":"\/bookmaker\/16\/?from=live-streaming&sport=1","IU":"\/res\/image\/data\/m-ddxzWOqT-hlkZHN7f.png?bookmaker","IO":42,"BN":"bet365","BI":16}]}¬AM÷Första rundan. Omspel vid oavgjort resultat. ¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷YRsV3Gak¬AD÷1480860000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Bolton¬ER÷64-delsfinal¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷BOL¬AE÷Bolton¬WU÷bolton¬WN÷SHE¬AF÷Sheffield Utd¬WV÷sheffield-utd¬AL÷{"2":[{"BU":"\/bookmaker\/16\/?from=live-streaming&sport=1","IU":"\/res\/image\/data\/m-ddxzWOqT-hlkZHN7f.png?bookmaker","IO":42,"BN":"bet365","BI":16}]}¬AM÷Första rundan. Omspel vid oavgjort resultat. ¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷bVxZcQ5P¬AD÷1480860000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Bristol Rovers¬ER÷64-delsfinal¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷BRI¬AE÷Bristol Rovers¬WU÷bristol-rovers¬WN÷BAR¬AF÷Barrow¬WV÷barrow¬AM÷Första rundan. Omspel vid oavgjort resultat. ¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷Ysl9wE94¬AD÷1480860000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Cambridge Utd¬ER÷64-delsfinal¬AX÷0¬BX÷-1¬WN÷COV¬AF÷Coventry¬WV÷coventry¬WM÷CAM¬AE÷Cambridge Utd¬WU÷cambridge-utd¬AM÷Första rundan. Omspel vid oavgjort resultat. ¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷KK3Rvoam¬AD÷1480860000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Eastleigh¬ER÷64-delsfinal¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷EAS¬AE÷Eastleigh¬WU÷eastleigh¬WN÷HAL¬AF÷Halifax¬WV÷halifax¬AM÷Första rundan. Omspel vid oavgjort resultat. ¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷GA1b9xxS¬AD÷1480860000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Millwall¬ER÷64-delsfinal¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷MIL¬AE÷Millwall¬WU÷millwall¬WN÷BRA¬AF÷Braintree¬WV÷braintree¬AM÷Första rundan. Omspel vid oavgjort resultat. ¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷tU4NuRqs¬AD÷1480860000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Notts County¬ER÷64-delsfinal¬AX÷0¬BX÷-1¬WN÷PET¬AF÷Peterborough¬WV÷peterborough¬WM÷NOT¬AE÷Notts County¬WU÷notts-county¬AM÷Första rundan. Omspel vid oavgjort resultat. ¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷WQe57R2t¬AD÷1480860000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Stourbridge¬ER÷64-delsfinal¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷STO¬AE÷Stourbridge¬WU÷stourbridge¬WN÷NOR¬AF÷Northampton¬WV÷northampton¬AL÷{"2":[{"BU":"\/bookmaker\/16\/?from=live-streaming&sport=1","IU":"\/res\/image\/data\/m-ddxzWOqT-hlkZHN7f.png?bookmaker","IO":42,"BN":"bet365","BI":16}]}¬AM÷Första rundan. Omspel vid oavgjort resultat. ¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷6utw2fU1¬AD÷1480860000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Woking¬ER÷64-delsfinal¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷WOK¬AE÷Woking¬WU÷woking¬WN÷ACC¬AF÷Accrington¬WV÷accrington¬AL÷{"2":[{"BU":"\/bookmaker\/16\/?from=live-streaming&sport=1","IU":"\/res\/image\/data\/m-ddxzWOqT-hlkZHN7f.png?bookmaker","IO":42,"BN":"bet365","BI":16}]}¬AM÷Första rundan. Omspel vid oavgjort resultat. ¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷SlsZ2zFe¬AD÷1480863600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Port Vale¬ER÷64-delsfinal¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷POR¬AE÷Port Vale¬WU÷port-vale¬WN÷HAR¬AF÷Hartlepool¬WV÷hartlepool¬AM÷Första rundan. Omspel vid oavgjort resultat. ¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷rcPLQw72¬AD÷1480967100¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Lincoln City¬ER÷64-delsfinal¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷LIN¬AE÷Lincoln City¬WU÷lincoln-city¬WN÷OLD¬AF÷Oldham¬WV÷oldham¬AL÷{"2":[{"BU":"\/bookmaker\/16\/?from=live-streaming&sport=1","IU":"\/res\/image\/data\/m-ddxzWOqT-hlkZHN7f.png?bookmaker","IO":42,"BN":"bet365","BI":16}]}¬AM÷Första rundan. Omspel vid oavgjort resultat. ¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷8nuM5b17¬AD÷1481053500¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Fleetwood¬ER÷64-delsfinal¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷FLE¬AE÷Fleetwood¬WU÷fleetwood¬WN÷SHR¬AF÷Shrewsbury¬WV÷shrewsbury¬AM÷Andra rundan. Resultat från första omgången: 0-0. ¬AN÷n¬~AA÷EqS7T1gE¬AD÷1481053500¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Milton Keynes¬ER÷64-delsfinal¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷MIL¬AE÷Milton Keynes¬WU÷milton-keynes¬WN÷CHA¬AF÷Charlton¬WV÷charlton¬AM÷Andra rundan. Resultat från första omgången: 0-0. ¬AN÷n¬~AA÷nwvQ4IGD¬AD÷1481053500¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Newport¬ER÷64-delsfinal¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷NEW¬AE÷Newport¬WU÷newport¬WN÷PLY¬AF÷Plymouth¬WV÷plymouth¬AM÷Andra rundan. Resultat från första omgången: 0-0. ¬AN÷n¬~AA÷r9ec2VgM¬AD÷1481053500¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Oxford Utd¬ER÷64-delsfinal¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷OXF¬AE÷Oxford Utd¬WU÷oxford-utd¬WN÷MAC¬AF÷Macclesfield¬WV÷macclesfield¬AM÷Andra rundan. Resultat från första omgången: 0-0. ¬AN÷n¬~~
1
1480823810
167
15
Hitta FA Cupen, The FA Cup matcher, morgondagens matcher och hela pågående säsongens spelschema för FA Cupen, The FA Cup. FlashScore.se erbjuder resultat, livescore, slutresultat med aktuella tabeller, head-to-head statistik och oddsjämförelse för FA Cupen, The FA Cup. Förutom FA Cupen, The FA Cup kan du följa över 5000 tävlingar från över 30 sporter världen över med FlashScore.se