Fotboll »England » FA Cup » 2017/2018

Loading ...
fixtures
SA÷1¬~ZA÷ENGLAND: FA Cup - Kval¬ZEE÷lYQtaqPQ¬ZB÷198¬ZY÷England¬ZC÷z3G2zaXS¬ZD÷p¬ZE÷jeSbgyPg¬ZF÷2¬ZO÷0¬ZG÷2¬ZH÷198_lYQtaqPQ¬ZJ÷1¬ZL÷/fotboll/england/fa-cup/¬ZX÷00England 007ngland0150000000148000FA Cup - Kva013- Kval000¬ZCC÷0¬ZAF÷England¬~AA÷riOwG5sE¬AD÷1506451500¬ADE÷1506451500¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Bideford¬ER÷Kvartsfinal¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BID¬AE÷Bideford¬WU÷bideford¬WN÷BOD¬AF÷Bodmin¬WV÷bodmin-town¬AM÷Andra rundan. Resultat från första omgången: 1-1. ¬AN÷n¬~AA÷0K6mrq5j¬AD÷1506451500¬ADE÷1506451500¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Heybridge¬ER÷Kvartsfinal¬RW÷0¬AX÷0¬AO÷1505858417¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷HEY¬AE÷Heybridge¬WU÷heybridge¬WN÷MET¬AF÷Metropolitan Police¬WV÷metropolitan-police¬AM÷Andra rundan. Resultat från första omgången: 2-2. ¬AN÷n¬~AA÷S6GxCmkq¬AD÷1506771000¬ADE÷1506771000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Ashton Athletic¬ER÷Semifinal¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ASH¬AE÷Ashton Athletic¬WU÷ashton-athletic¬WN÷CHO¬AF÷Chorley¬WV÷chorley¬AM÷Första rundan. Omspel vid oavgjort resultat. ¬AN÷n¬~AA÷YVy0bUKq¬AD÷1506780000¬ADE÷1506780000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷1874 Northwich¬ER÷Semifinal¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷187¬AE÷1874 Northwich¬WU÷1874-northwich¬WN÷OSS¬AF÷Ossett¬WV÷ossett¬AM÷Första rundan. Omspel vid oavgjort resultat. ¬AN÷n¬~AA÷OEZ4VGqg¬AD÷1506780000¬ADE÷1506780000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷AFC Mansfield¬ER÷Semifinal¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷AFC¬AE÷AFC Mansfield¬WU÷afc-mansfield¬WN÷BOS¬AF÷Boston Utd.¬WV÷boston-utd¬AM÷Första rundan. Omspel vid oavgjort resultat. ¬AN÷n¬~AA÷CEENrnQK¬AD÷1506780000¬ADE÷1506780000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Ashford Town¬ER÷Semifinal¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ASH¬AE÷Ashford Town¬WU÷ashford-town¬WN÷LEA¬AF÷Leatherhead¬WV÷leatherhead¬AM÷Första rundan. Omspel vid oavgjort resultat. ¬AN÷n¬~AA÷tnxfKBs3¬AD÷1506780000¬ADE÷1506780000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Banbury¬ER÷Semifinal¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BAN¬AE÷Banbury¬WU÷banbury¬WN÷SHL¬AF÷Shildon¬WV÷shildon¬AM÷Första rundan. Omspel vid oavgjort resultat. ¬AN÷n¬~AA÷Eaz2IkCF¬AD÷1506780000¬ADE÷1506780000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Basford¬ER÷Semifinal¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BAS¬AE÷Basford¬WU÷basford-utd¬WN÷KET¬AF÷Kettering¬WV÷kettering¬AM÷Första rundan. Omspel vid oavgjort resultat. ¬AN÷n¬~AA÷jkgnrfTb¬AD÷1506780000¬ADE÷1506780000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Bath City¬ER÷Semifinal¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BAT¬AE÷Bath City¬WU÷bath-city¬WN÷HEM¬AF÷Hemel Hempstead¬WV÷hemel-hempstead¬AM÷Första rundan. Omspel vid oavgjort resultat. ¬AN÷n¬~AA÷WvwDTfE5¬AD÷1506780000¬ADE÷1506780000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Boston Town¬ER÷Semifinal¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BOS¬AE÷Boston Town¬WU÷boston-town¬WN÷HYD¬AF÷Hyde¬WV÷hyde¬AM÷Första rundan. Omspel vid oavgjort resultat. ¬AN÷n¬~AA÷IyZ8Uzaa¬AD÷1506780000¬ADE÷1506780000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Brackley¬ER÷Semifinal¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷BRA¬AF÷Braintree¬WV÷braintree¬WM÷BRA¬AE÷Brackley¬WU÷brackley¬AM÷Första rundan. Omspel vid oavgjort resultat. ¬AN÷n¬~AA÷hzazGyp6¬AD÷1506780000¬ADE÷1506780000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Burgess Hill¬ER÷Semifinal¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BUR¬AE÷Burgess Hill¬WU÷burgess-hill¬WN÷WEA¬AF÷Wealdstone¬WV÷wealdstone¬AM÷Första rundan. Omspel vid oavgjort resultat. ¬AN÷n¬~AA÷ARTAGTtS¬AD÷1506780000¬ADE÷1506780000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Buxton¬ER÷Semifinal¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BUX¬AE÷Buxton¬WU÷buxton¬WN÷ALV¬AF÷Alvechurch¬WV÷alvechurch¬AM÷Första rundan. Omspel vid oavgjort resultat. ¬AN÷n¬~AA÷0KzGP6Jr¬AD÷1506780000¬ADE÷1506780000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Chelmsford¬ER÷Semifinal¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CHE¬AE÷Chelmsford¬WU÷chelmsford¬WN÷WEY¬AF÷Weymouth¬WV÷weymouth¬AM÷Första rundan. Omspel vid oavgjort resultat. ¬AN÷n¬~AA÷E3SHSETB¬AD÷1506780000¬ADE÷1506780000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Cinderford¬ER÷Semifinal¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CIN¬AE÷Cinderford¬WU÷cinderford-town¬WN÷HAM¬AF÷Hampton & Richmond¬WV÷hampton-richmond¬AM÷Första rundan. Omspel vid oavgjort resultat. ¬AN÷n¬~AA÷4lkpVSeL¬AD÷1506780000¬ADE÷1506780000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Concord Rangers¬ER÷Semifinal¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CON¬AE÷Concord Rangers¬WU÷concord-rangers¬WN÷DOR¬AF÷Dorking¬WV÷dorking-wanderers¬AM÷Första rundan. Omspel vid oavgjort resultat. ¬AN÷n¬~AA÷2qXWLOI7¬AD÷1506780000¬ADE÷1506780000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Eastbourne¬ER÷Semifinal¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷EAS¬AE÷Eastbourne¬WU÷eastbourne¬WN÷BOG¬AF÷Bognor¬WV÷bognor-regis¬AM÷Första rundan. Omspel vid oavgjort resultat. ¬AN÷n¬~AA÷bBllUnBR¬AD÷1506780000¬ADE÷1506780000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷East Thurrock¬ER÷Semifinal¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷HAR¬AF÷Harlow¬WV÷harlow¬WM÷EAS¬AE÷East Thurrock¬WU÷east-thurrock-utd¬AM÷Första rundan. Omspel vid oavgjort resultat. ¬AN÷n¬~AA÷8QmisEr5¬AD÷1506780000¬ADE÷1506780000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Enfield Town¬ER÷Semifinal¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ENF¬AE÷Enfield Town¬WU÷enfield-town¬WN÷PHO¬AF÷Phoenix¬WV÷phoenix-sports¬AM÷Första rundan. Omspel vid oavgjort resultat. ¬AN÷n¬~AA÷ruAJqSAE¬AD÷1506780000¬ADE÷1506780000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Folkestone Invicta¬ER÷Semifinal¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷FOL¬AE÷Folkestone Invicta¬WU÷folkestone-invicta¬WN÷AYL¬AF÷Aylesbury Utd¬WV÷aylesbury-united¬AM÷Första rundan. Omspel vid oavgjort resultat. ¬AN÷n¬~AA÷2P8k9oZ1¬AD÷1506780000¬ADE÷1506780000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Harrogate¬ER÷Semifinal¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷HAR¬AE÷Harrogate¬WU÷harrogate¬WN÷BRA¬AF÷Bradford PA¬WV÷bradford-pa¬AM÷Första rundan. Omspel vid oavgjort resultat. ¬AN÷n¬~AA÷CbfrqzEh¬AD÷1506780000¬ADE÷1506780000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Hayes & Yeading¬ER÷Semifinal¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷HAY¬AE÷Hayes & Yeading¬WU÷hayes-yeading¬WN÷HAV¬AF÷Havant & Waterlooville¬WV÷havant-waterlooville¬AM÷Första rundan. Omspel vid oavgjort resultat. ¬AN÷n¬~AA÷8MeyXlR8¬AD÷1506780000¬ADE÷1506780000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Hereford¬ER÷Semifinal¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷HOR¬AF÷Hornchurch¬WV÷hornchurch¬WM÷HER¬AE÷Hereford¬WU÷hereford¬AM÷Första rundan. Omspel vid oavgjort resultat. ¬AN÷n¬~AA÷hfRLRYrI¬AD÷1506780000¬ADE÷1506780000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Hungerford¬ER÷Semifinal¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷BIL¬AF÷Billericay¬WV÷billericay¬WM÷HUN¬AE÷Hungerford¬WU÷hungerford¬AM÷Första rundan. Omspel vid oavgjort resultat. ¬AN÷n¬~AA÷tAKtB74k¬AD÷1506780000¬ADE÷1506780000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Leamington¬ER÷Semifinal¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷LEA¬AE÷Leamington¬WU÷leamington¬WN÷GAI¬AF÷Gainsborough¬WV÷gainsborough¬AM÷Första rundan. Omspel vid oavgjort resultat. ¬AN÷n¬~AA÷dnUONple¬AD÷1506780000¬ADE÷1506780000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Margate¬ER÷Semifinal¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷MAR¬AE÷Margate¬WU÷margate¬WN÷HER¬AF÷Herne Bay¬WV÷herne-bay¬AM÷Första rundan. Omspel vid oavgjort resultat. ¬AN÷n¬~AA÷r1JjLiSd¬AD÷1506780000¬ADE÷1506780000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Nantwich Town¬ER÷Semifinal¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NAN¬AE÷Nantwich Town¬WU÷nantwich-town¬WN÷NUN¬AF÷Nuneaton¬WV÷nuneaton¬AM÷Första rundan. Omspel vid oavgjort resultat. ¬AN÷n¬~AA÷4lBFp8e8¬AD÷1506780000¬ADE÷1506780000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Needham Market¬ER÷Semifinal¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NEE¬AE÷Needham Market¬WU÷needham-market¬WN÷DAR¬AF÷Dartford¬WV÷dartford¬AM÷Första rundan. Omspel vid oavgjort resultat. ¬AN÷n¬~AA÷tdu8d8kd¬AD÷1506780000¬ADE÷1506780000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Newcastle Benfield¬ER÷Semifinal¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NEW¬AE÷Newcastle Benfield¬WU÷newcastle-benfield¬WN÷KID¬AF÷Kidderminster¬WV÷kidderminster¬AM÷Första rundan. Omspel vid oavgjort resultat. ¬AN÷n¬~AA÷IeVKOQYl¬AD÷1506780000¬ADE÷1506780000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Oxford City¬ER÷Semifinal¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷OXF¬AE÷Oxford City¬WU÷oxford-city¬WN÷LEI¬AF÷Leiston FC¬WV÷leiston-fc¬AM÷Första rundan. Omspel vid oavgjort resultat. ¬AN÷n¬~AA÷z9ybJVd9¬AD÷1506780000¬ADE÷1506780000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Scarborough Athletic¬ER÷Semifinal¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SCA¬AE÷Scarborough Athletic¬WU÷scarborough-athletic¬WN÷STR¬AF÷Stratford¬WV÷stratford¬AM÷Första rundan. Omspel vid oavgjort resultat. ¬AN÷n¬~AA÷WzV6H9RL¬AD÷1506780000¬ADE÷1506780000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Shaw Lane¬ER÷Semifinal¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SHA¬AE÷Shaw Lane¬WU÷shaw-lane¬WN÷LAN¬AF÷Lancaster¬WV÷lancaster¬AM÷Första rundan. Omspel vid oavgjort resultat. ¬AN÷n¬~AA÷jootW8tF¬AD÷1506780000¬ADE÷1506780000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Slough¬ER÷Semifinal¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SLO¬AE÷Slough¬WU÷slough-town¬WN÷POO¬AF÷Poole Town¬WV÷poole-town¬AM÷Första rundan. Omspel vid oavgjort resultat. ¬AN÷n¬~AA÷OY9oARJe¬AD÷1506780000¬ADE÷1506780000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷South Shields¬ER÷Semifinal¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SOU¬AE÷South Shields¬WU÷south-shields¬WN÷YOR¬AF÷York¬WV÷york¬AM÷Första rundan. Omspel vid oavgjort resultat. ¬AN÷n¬~AA÷25t4clzj¬AD÷1506780000¬ADE÷1506780000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Stafford¬ER÷Semifinal¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷TEL¬AF÷Telford¬WV÷telford¬WM÷STA¬AE÷Stafford¬WU÷stafford¬AM÷Första rundan. Omspel vid oavgjort resultat. ¬AN÷n¬~AA÷0OE7WG8J¬AD÷1506780000¬ADE÷1506780000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷St. Albans¬ER÷Semifinal¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ALB¬AE÷St. Albans¬WU÷st-albans¬WN÷BRI¬AF÷Bridport¬WV÷bridport¬AM÷Första rundan. Omspel vid oavgjort resultat. ¬AN÷n¬~AA÷pOz1WdUn¬AD÷1506780000¬ADE÷1506780000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Stockport¬ER÷Semifinal¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷STO¬AE÷Stockport¬WU÷stockport¬WN÷UNI¬AF÷United of Manchester¬WV÷united-of-manchester¬AM÷Första rundan. Omspel vid oavgjort resultat. ¬AN÷n¬~AA÷QwfUyJ6P¬AD÷1506780000¬ADE÷1506780000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Stourbridge¬ER÷Semifinal¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷STO¬AE÷Stourbridge¬WU÷stourbridge¬WN÷ALF¬AF÷Alfreton¬WV÷alfreton¬AM÷Första rundan. Omspel vid oavgjort resultat. ¬AN÷n¬~AA÷UVdXXUB2¬AD÷1506780000¬ADE÷1506780000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Swindon Supermarine¬ER÷Semifinal¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SWI¬AE÷Swindon Supermarine¬WU÷swindon-supermarine¬WN÷PAU¬AF÷Paulton Rovers¬WV÷paulton-rovers¬AM÷Första rundan. Omspel vid oavgjort resultat. ¬AN÷n¬~AA÷j9TSM431¬AD÷1506780000¬ADE÷1506780000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Truro City¬ER÷Semifinal¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷TRU¬AE÷Truro City¬WU÷truro-city¬WN÷SUD¬AF÷Sudbury¬WV÷sudbury¬AM÷Första rundan. Omspel vid oavgjort resultat. ¬AN÷n¬~~
1
1506436436
168
40
Hitta FA Cupen, The FA Cup matcher, morgondagens matcher och hela pågående säsongens spelschema för FA Cupen, The FA Cup. FlashScore.se erbjuder resultat, livescore, slutresultat med aktuella tabeller, head-to-head statistik och oddsjämförelse för FA Cupen, The FA Cup. Förutom FA Cupen, The FA Cup kan du följa över 5000 tävlingar från över 30 sporter världen över med FlashScore.se