Fotboll »Kenya » Premier League » 2017

results
1
1487956123
0
fixtures
SA÷1¬~ZA÷KENYA: Premier League¬ZEE÷Y7QCbf53¬ZB÷103¬ZY÷Kenya¬ZC÷2Lf9345P¬ZD÷p¬ZE÷lvMYxHxt¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷103_Y7QCbf53¬ZJ÷2¬ZL÷/fotboll/kenya/premier-league/¬ZX÷00Kenya 005......0000000000157000Premier Leag014League000¬ZCC÷0¬ZAF÷Kenya¬~AA÷2Bcwl5SP¬AD÷1488024000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Nzoia United¬ER÷Omgång 4¬AX÷0¬BX÷-1¬WN÷MAT¬AF÷Mathare Utd.¬WV÷mathare-united¬WM÷NZO¬AE÷Nzoia United¬WU÷nzoia-united¬AN÷n¬~AA÷8veXUPLm¬AD÷1488628800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Bandari¬ER÷Omgång 3¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷BAN¬AE÷Bandari¬WU÷bandari¬WN÷MUH¬AF÷Muhoroni¬WV÷muhoroni¬AN÷n¬~AA÷MsayUqyf¬AD÷1488628800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Chemelil¬ER÷Omgång 3¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷CHEM¬AE÷Chemelil¬WU÷chemelil¬WN÷THI¬AF÷Thika Utd.¬WV÷thika¬AN÷n¬~AA÷G4buT3j0¬AD÷1488628800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Kakamega Homeboyz FC¬ER÷Omgång 3¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷KAK¬AE÷Kakamega Homeboyz FC¬WU÷kakamega-homeboyz-fc¬WN÷ULI¬AF÷Ulinzi Stars (Ken)¬WV÷ulinzi-stars-ken¬AN÷n¬~AA÷QF5SV56s¬AD÷1488628800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Leopards¬ER÷Omgång 3¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷LEO¬AE÷Leopards¬WU÷leopards¬WN÷SON¬AF÷Sony Sugar¬WV÷sony-sugar¬AN÷n¬~AA÷fecqSN56¬AD÷1488711600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Mathare Utd.¬ER÷Omgång 3¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷MAT¬AE÷Mathare Utd.¬WU÷mathare-united¬WN÷POS¬AF÷Posta Rangers¬WV÷posta-rangers¬AN÷n¬~AA÷CWilRsLC¬AD÷1488715200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Tusker¬ER÷Omgång 3¬AX÷0¬BX÷-1¬WN÷NZO¬AF÷Nzoia United¬WV÷nzoia-united¬WM÷TUS¬AE÷Tusker¬WU÷tusker¬AN÷n¬~AA÷jNjhQ1zJ¬AD÷1488715200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Western Stima¬ER÷Omgång 3¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷WES¬AE÷Western Stima¬WU÷western-stima¬WN÷GOR¬AF÷Gor Mahia¬WV÷mahia¬AN÷n¬~AA÷4QvzkoDJ¬AD÷1488719700¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Sofapaka (Ken)¬ER÷Omgång 3¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷SOF¬AE÷Sofapaka (Ken)¬WU÷sofapaka-ken¬WN÷KAR¬AF÷Kariobangi Sharks¬WV÷kariobangi-sharks¬AN÷n¬~AA÷GtKdySrK¬AD÷1488974400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷4¬CX÷Kariobangi Sharks¬ER÷Omgång 2¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷KAR¬AE÷Kariobangi Sharks¬WU÷kariobangi-sharks¬WN÷TUS¬AF÷Tusker¬WV÷tusker¬AN÷n¬~AA÷O6J0znbQ¬AD÷1488974400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷4¬CX÷Ulinzi Stars (Ken)¬ER÷Omgång 2¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷ULI¬AE÷Ulinzi Stars (Ken)¬WU÷ulinzi-stars-ken¬WN÷MAT¬AF÷Mathare Utd.¬WV÷mathare-united¬AN÷n¬~AA÷8hz6qPzs¬AD÷1489233600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Gor Mahia¬ER÷Omgång 4¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷GOR¬AE÷Gor Mahia¬WU÷mahia¬WN÷SOF¬AF÷Sofapaka (Ken)¬WV÷sofapaka-ken¬AN÷n¬~AA÷nqZ9rqjm¬AD÷1489233600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Kariobangi Sharks¬ER÷Omgång 4¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷KAR¬AE÷Kariobangi Sharks¬WU÷kariobangi-sharks¬WN÷KAK¬AF÷Kakamega Homeboyz FC¬WV÷kakamega-homeboyz-fc¬AN÷n¬~
1
1487956123
226
HJÄLP: Du befinner dig på Kenyanska Ligan resultat sidan i Fotboll/Kenya sektionen. FlashScore.se erbjuder Kenyanska Ligan livescore, slut- och halvtidsresultat, Kenyanska Ligan tabeller och matchdetaljer (målskyttar, röda/gula kort, oddsjämförelse, …). Förutom Kenyanska Ligan resultat kan du följa fler än 1000 fotbollstävlingar från 90+ länder hos FlashScore.se. Klicka bara på landets namn i den vänstra menyn och välj din tävling (resultat från ligor, nationella cuper eller andra tävlingar). Kenyanska Ligan resultatservice uppdateras i realtid.