Rugby League »Australien » NRL » 2017

results
SA÷19¬~ZA÷AUSTRALIEN: NRL¬ZEE÷ETdxjU8a¬ZB÷24¬ZY÷Australien¬ZC÷GQ7IorMc¬ZD÷t¬ZE÷fgUAKwYs¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷24_ETdxjU8a¬ZJ÷2¬ZL÷/rugby-league/australien/nrl/¬ZX÷12Australien 010ralien0010000000169000NRL 003......000¬ZCC÷0¬ZAF÷Australien¬~AA÷vPb2DxyO¬AD÷1498370400¬ADE÷1498370400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Cronulla Sharks¬ER÷Omgång 16¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CRO¬AE÷Cronulla Sharks¬WU÷cronulla-sharks¬AG÷18¬BA÷12¬BC÷6¬WN÷MAN¬AF÷Manly Sea Eagles¬WV÷manly-sea-eagles¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷35¬BB÷19¬BD÷16¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷d09cEILH¬AD÷1498363200¬ADE÷1498363200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷St. George Illawarra Dragons¬ER÷Omgång 16¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷NEW¬AF÷Newcastle Knights¬WV÷newcastle-knights¬AH÷28¬BB÷28¬BD÷0¬WM÷GEO¬AE÷St. George Illawarra Dragons¬WU÷st-george-illawarra-dragons¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷32¬BA÷10¬BC÷22¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷jc7B9ZYd¬AD÷1498296600¬ADE÷1498296600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷10¬CX÷Sydney Roosters¬ER÷Omgång 16¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SYD¬AE÷Sydney Roosters¬WU÷sydney-roosters¬AS÷1¬AZ÷0¬AG÷25¬AT÷24¬BA÷6¬BC÷18¬BE÷1¬WN÷MEL¬AF÷Melbourne Storm¬WV÷melbourne-storm¬AZ÷0¬AH÷24¬AU÷24¬BB÷12¬BD÷12¬BF÷0¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷lhTSpjdd¬AD÷1498289400¬ADE÷1498289400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Canberra Raiders¬ER÷Omgång 16¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CAN¬AE÷Canberra Raiders¬WU÷canberra-raiders¬AG÷20¬BA÷16¬BC÷4¬WN÷BRI¬AF÷Brisbane Broncos¬WV÷brisbane-broncos¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷30¬BB÷14¬BD÷16¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷xIPOoWtj¬AD÷1498280400¬ADE÷1498280400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷NQ Cowboys¬ER÷Omgång 16¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NQC¬AE÷NQ Cowboys¬WU÷north-queensland-cowboys¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷14¬BA÷0¬BC÷14¬WN÷PEN¬AF÷Penrith Panthers¬WV÷penrith-panthers¬AH÷12¬BB÷6¬BD÷6¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷I9AgFb6B¬AD÷1498211400¬ADE÷1498211400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Wests Tigers¬ER÷Omgång 16¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷WES¬AE÷Wests Tigers¬WU÷wests-tigers¬AG÷14¬BA÷8¬BC÷6¬WN÷GOL¬AF÷Gold Coast Titans¬WV÷gold-coast-titans¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷26¬BB÷10¬BD÷16¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷lz6kGvi5¬AD÷1498204800¬ADE÷1498204800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷New Zealand Warriors¬ER÷Omgång 16¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ZEA¬AE÷New Zealand Warriors¬WU÷new-zealand-warriors¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷21¬BA÷8¬BC÷13¬WN÷CAN¬AF÷Canterbury Bulldogs¬WV÷canterbury-bulldogs¬AH÷14¬BB÷2¬BD÷12¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷Aq7oHKya¬AD÷1497765600¬ADE÷1497765600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Parramatta Eels¬ER÷Omgång 15¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷GEO¬AF÷St. George Illawarra Dragons¬WV÷st-george-illawarra-dragons¬AH÷10¬BB÷4¬BD÷6¬WM÷PAR¬AE÷Parramatta Eels¬WU÷parramatta-eels¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷24¬BA÷12¬BC÷12¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷SKHtI0Mh¬AD÷1497691800¬ADE÷1497691800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Cronulla Sharks¬ER÷Omgång 15¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CRO¬AE÷Cronulla Sharks¬WU÷cronulla-sharks¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷24¬BA÷4¬BC÷20¬WN÷WES¬AF÷Wests Tigers¬WV÷wests-tigers¬AH÷22¬BB÷12¬BD÷10¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷UZbwJt7n¬AD÷1497684600¬ADE÷1497684600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷10¬CX÷Melbourne Storm¬ER÷Omgång 15¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷MEL¬AE÷Melbourne Storm¬WU÷melbourne-storm¬AS÷1¬AZ÷0¬AG÷23¬AT÷22¬BA÷6¬BC÷16¬BE÷1¬WN÷NQC¬AF÷NQ Cowboys¬WV÷north-queensland-cowboys¬AZ÷0¬AH÷22¬AU÷22¬BB÷10¬BD÷12¬BF÷0¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷zDaZJMit¬AD÷1497606600¬ADE÷1497606600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷South Sydney Rabbitohs¬ER÷Omgång 15¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SOU¬AE÷South Sydney Rabbitohs¬WU÷south-sydney-rabbitohs¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷36¬BA÷10¬BC÷26¬WN÷GOL¬AF÷Gold Coast Titans¬WV÷gold-coast-titans¬AH÷20¬BB÷20¬BD÷0¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷bmx6ykND¬AD÷1497247200¬ADE÷1497247200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Canterbury Bulldogs¬ER÷Omgång 14¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CAN¬AE÷Canterbury Bulldogs¬WU÷canterbury-bulldogs¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷16¬BA÷0¬BC÷16¬WN÷GEO¬AF÷St. George Illawarra Dragons¬WV÷st-george-illawarra-dragons¬AH÷2¬BB÷2¬BD÷0¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷reQKnCRq¬AD÷1497160800¬ADE÷1497160800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Wests Tigers¬ER÷Omgång 14¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷WES¬AE÷Wests Tigers¬WU÷wests-tigers¬AG÷18¬BA÷12¬BC÷6¬WN÷SYD¬AF÷Sydney Roosters¬WV÷sydney-roosters¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷40¬BB÷16¬BD÷24¬AW÷1¬AN÷n¬~
19
1498497760
118
fixtures
SA÷19¬~ZA÷AUSTRALIEN: NRL¬ZEE÷ETdxjU8a¬ZB÷24¬ZY÷Australien¬ZC÷GQ7IorMc¬ZD÷t¬ZE÷fgUAKwYs¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷24_ETdxjU8a¬ZJ÷2¬ZL÷/rugby-league/australien/nrl/¬ZX÷12Australien 010ralien0010000000169000NRL 003......000¬ZCC÷0¬ZAF÷Australien¬~AA÷hS26CdjU¬AD÷1498729800¬ADE÷1498729800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Parramatta Eels¬ER÷Omgång 17¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷PAR¬AE÷Parramatta Eels¬WU÷parramatta-eels¬WN÷CAN¬AF÷Canterbury Bulldogs¬WV÷canterbury-bulldogs¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷UmvCXuMu¬AD÷1498809600¬ADE÷1498809600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Gold Coast Titans¬ER÷Omgång 17¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷GOL¬AE÷Gold Coast Titans¬WU÷gold-coast-titans¬WN÷GEO¬AF÷St. George Illawarra Dragons¬WV÷st-george-illawarra-dragons¬AL÷{"2":[{"BU":"\/bookmaker\/16\/?from=live-streaming&sport=19","IU":"\/res\/image\/data\/m-ddxzWOqT-MXcFJ0eQ.png?bookmaker","IO":42,"BN":"bet365","BI":16}]}¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷8vwGWayn¬AD÷1498816200¬ADE÷1498816200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Brisbane Broncos¬ER÷Omgång 17¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BRI¬AE÷Brisbane Broncos¬WU÷brisbane-broncos¬WN÷MEL¬AF÷Melbourne Storm¬WV÷melbourne-storm¬AL÷{"2":[{"BU":"\/bookmaker\/16\/?from=live-streaming&sport=19","IU":"\/res\/image\/data\/m-ddxzWOqT-MXcFJ0eQ.png?bookmaker","IO":42,"BN":"bet365","BI":16}]}¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷ljfDVJjh¬AD÷1498885200¬ADE÷1498885200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Sydney Roosters¬ER÷Omgång 17¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SYD¬AE÷Sydney Roosters¬WU÷sydney-roosters¬WN÷CRO¬AF÷Cronulla Sharks¬WV÷cronulla-sharks¬AL÷{"2":[{"BU":"\/bookmaker\/16\/?from=live-streaming&sport=19","IU":"\/res\/image\/data\/m-ddxzWOqT-MXcFJ0eQ.png?bookmaker","IO":42,"BN":"bet365","BI":16}]}¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷StgHUw6b¬AD÷1498894200¬ADE÷1498894200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Manly Sea Eagles¬ER÷Omgång 17¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷MAN¬AE÷Manly Sea Eagles¬WU÷manly-sea-eagles¬WN÷ZEA¬AF÷New Zealand Warriors¬WV÷new-zealand-warriors¬AL÷{"2":[{"BU":"\/bookmaker\/16\/?from=live-streaming&sport=19","IU":"\/res\/image\/data\/m-ddxzWOqT-MXcFJ0eQ.png?bookmaker","IO":42,"BN":"bet365","BI":16}]}¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷M3hLTcL4¬AD÷1498901400¬ADE÷1498901400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Canberra Raiders¬ER÷Omgång 17¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CAN¬AE÷Canberra Raiders¬WU÷canberra-raiders¬WN÷NQC¬AF÷NQ Cowboys¬WV÷north-queensland-cowboys¬AL÷{"2":[{"BU":"\/bookmaker\/16\/?from=live-streaming&sport=19","IU":"\/res\/image\/data\/m-ddxzWOqT-MXcFJ0eQ.png?bookmaker","IO":42,"BN":"bet365","BI":16}]}¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷Um6F8gl3¬AD÷1498968000¬ADE÷1498968000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Newcastle Knights¬ER÷Omgång 17¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NEW¬AE÷Newcastle Knights¬WU÷newcastle-knights¬WN÷WES¬AF÷Wests Tigers¬WV÷wests-tigers¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷z7dPSHzB¬AD÷1498975200¬ADE÷1498975200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷South Sydney Rabbitohs¬ER÷Omgång 17¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SOU¬AE÷South Sydney Rabbitohs¬WU÷south-sydney-rabbitohs¬WN÷PEN¬AF÷Penrith Panthers¬WV÷penrith-panthers¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷IVoURyjH¬AD÷1499421000¬ADE÷1499421000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Sydney Roosters¬ER÷Omgång 18¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SYD¬AE÷Sydney Roosters¬WU÷sydney-roosters¬WN÷SOU¬AF÷South Sydney Rabbitohs¬WV÷south-sydney-rabbitohs¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷dMpYQe5N¬AD÷1499499000¬ADE÷1499499000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Penrith Panthers¬ER÷Omgång 18¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷PEN¬AE÷Penrith Panthers¬WU÷penrith-panthers¬WN÷MAN¬AF÷Manly Sea Eagles¬WV÷manly-sea-eagles¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷QekxQFKT¬AD÷1499506200¬ADE÷1499506200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Melbourne Storm¬ER÷Omgång 18¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷MEL¬AE÷Melbourne Storm¬WU÷melbourne-storm¬WN÷PAR¬AF÷Parramatta Eels¬WV÷parramatta-eels¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷S4y4LZSp¬AD÷1499580000¬ADE÷1499580000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Canterbury Bulldogs¬ER÷Omgång 18¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CAN¬AE÷Canterbury Bulldogs¬WU÷canterbury-bulldogs¬WN÷NEW¬AF÷Newcastle Knights¬WV÷newcastle-knights¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷U9FnpJ5o¬AD÷1500019200¬ADE÷1500019200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷New Zealand Warriors¬ER÷Omgång 19¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ZEA¬AE÷New Zealand Warriors¬WU÷new-zealand-warriors¬WN÷PEN¬AF÷Penrith Panthers¬WV÷penrith-panthers¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷tpJjqwLi¬AD÷1500025800¬ADE÷1500025800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Canberra Raiders¬ER÷Omgång 19¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷GEO¬AF÷St. George Illawarra Dragons¬WV÷st-george-illawarra-dragons¬WM÷CAN¬AE÷Canberra Raiders¬WU÷canberra-raiders¬AW÷1¬AN÷n¬~
19
1498497760
74
HJÄLP: Du befinner dig på NRL 2017 resultat sidan i Rugby League/Australien sektionen. FlashScore.se erbjuder NRL 2017 livescore, NRL 2017 och matchdetaljer. Förutom NRL 2017 resultat kan du följa fler än 5000 tävlingar från över 30 sporter från hela världen. Klicka bara på sportens namn i toppmenyn eller landets namn i den vänstra tabellen och välj din tävling. NRL 2017 resultatservice uppdateras i realtid.