Australisk fotboll »Australien » AFL » 2017

results
SA÷18¬~ZA÷AUSTRALIEN: AFL¬ZEE÷OICsE7P8¬ZB÷24¬ZY÷Australien¬ZC÷baAtfnCn¬ZD÷t¬ZE÷EVtHWs1B¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷24_OICsE7P8¬ZJ÷2¬ZL÷/australisk-fotboll/australien/afl/¬ZX÷11Australien 010ralien0000000000169000AFL 003......000¬ZCC÷0¬ZAF÷Australien¬~AA÷jDDwo7mp¬AD÷1495878000¬ADE÷1495878000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Adelaide Crows¬ER÷Omgång 10¬AX÷1¬BX÷-1¬WN÷FRE¬AF÷Fremantle Dockers¬WV÷fremantle-dockers¬AH÷.6.7.43¬BB÷.1.0.6¬BD÷.1.1.7¬BF÷.2.1.13¬BH÷.2.5.17¬WM÷ADE¬AE÷Adelaide Crows¬WU÷adelaide-crows¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷.20.23.143¬BA÷.5.9.39¬BC÷.4.9.33¬BE÷.7.3.45¬BG÷.4.2.26¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷l4RBkmuT¬AD÷1495877100¬ADE÷1495877100¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Richmond Tigers¬ER÷Omgång 10¬AX÷1¬BX÷-1¬WM÷RIC¬AE÷Richmond Tigers¬WU÷richmond-tigers¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷.11.15.81¬BA÷.4.4.28¬BC÷.2.5.17¬BE÷.3.3.21¬BG÷.2.3.15¬WN÷ESS¬AF÷Essendon Bombers¬WV÷essendon-bombers¬AH÷.10.6.66¬BB÷.6.0.36¬BD÷.2.1.13¬BF÷.2.2.14¬BH÷.0.3.3¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷WSW6jTPM¬AD÷1495866900¬ADE÷1495866900¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Melbourne Demons¬ER÷Omgång 10¬AX÷1¬BX÷-1¬WM÷MEL¬AE÷Melbourne Demons¬WU÷melbourne-demons¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷.18.14.122¬BA÷.2.1.13¬BC÷.2.7.19¬BE÷.5.2.32¬BG÷.9.4.58¬WN÷GOL¬AF÷Gold Coast Suns¬WV÷gold-coast-suns¬AH÷.13.9.87¬BB÷.4.5.29¬BD÷.3.2.20¬BF÷.2.1.13¬BH÷.4.1.25¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷hxY2i9AG¬AD÷1495856700¬ADE÷1495856700¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Western Bulldogs¬ER÷Omgång 10¬AX÷1¬BX÷-1¬WM÷WES¬AE÷Western Bulldogs¬WU÷western-bulldogs¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷.13.12.90¬BA÷.2.2.14¬BC÷.3.4.22¬BE÷.5.3.33¬BG÷.3.3.21¬WN÷KIL¬AF÷St Kilda Saints¬WV÷st-kilda-saints¬AH÷.7.8.50¬BB÷.2.1.13¬BD÷.1.1.7¬BF÷.2.3.15¬BH÷.2.3.15¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷bFYbhkeA¬AD÷1495792200¬ADE÷1495792200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Sydney Swans¬ER÷Omgång 10¬AX÷1¬BX÷-1¬WM÷SYD¬AE÷Sydney Swans¬WU÷sydney-swans¬AG÷.11.9.75¬BA÷.2.4.16¬BC÷.2.2.14¬BE÷.5.1.31¬BG÷.2.2.14¬WN÷HAW¬AF÷Hawthorn Hawks¬WV÷hawthorn-hawks¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷.12.9.81¬BB÷.5.1.31¬BD÷.3.2.20¬BF÷.2.3.15¬BH÷.2.3.15¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷nuVfgVu4¬AD÷1495704000¬ADE÷1495704000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Geelong Cats¬ER÷Omgång 10¬AX÷1¬BX÷-1¬WM÷GEE¬AE÷Geelong Cats¬WU÷geelong-cats¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷.11.15.81¬BA÷.1.5.11¬BC÷.5.3.33¬BE÷.3.6.24¬BG÷.2.1.13¬WN÷POR¬AF÷Port Adelaide Power¬WV÷port-adelaide-power¬AH÷.11.13.79¬BB÷.3.1.19¬BD÷.2.5.17¬BF÷.4.3.27¬BH÷.2.4.16¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷4GujfBQc¬AD÷1495348800¬ADE÷1495348800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Fremantle Dockers¬ER÷Omgång 9¬AX÷1¬BX÷-1¬WM÷FRE¬AE÷Fremantle Dockers¬WU÷fremantle-dockers¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷.13.8.86¬BA÷.1.2.8¬BC÷.4.2.26¬BE÷.5.3.33¬BG÷.3.1.19¬WN÷CAR¬AF÷Carlton Blues¬WV÷carlton-blues¬AH÷.7.9.51¬BB÷.4.4.28¬BD÷.1.2.8¬BF÷.1.3.9¬BH÷.1.0.6¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷QPtneiBi¬AD÷1495344000¬ADE÷1495344000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Melbourne Demons¬ER÷Omgång 9¬AX÷1¬BX÷-1¬WM÷MEL¬AE÷Melbourne Demons¬WU÷melbourne-demons¬AG÷.13.12.90¬BA÷.2.5.17¬BC÷.6.2.38¬BE÷.1.2.8¬BG÷.4.3.27¬WN÷NOR¬AF÷North Melbourne Kangaroos¬WV÷north-melbourne-kangaroos¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷.15.14.104¬BB÷.6.7.43¬BD÷.2.2.14¬BF÷.4.4.28¬BH÷.3.1.19¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷xAm4W7Yj¬AD÷1495336200¬ADE÷1495336200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Essendon Bombers¬ER÷Omgång 9¬AX÷1¬BX÷-1¬WM÷ESS¬AE÷Essendon Bombers¬WU÷essendon-bombers¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷.19.11.125¬BA÷.5.2.32¬BC÷.7.6.48¬BE÷.4.2.26¬BG÷.3.1.19¬WN÷WES¬AF÷West Coast Eagles¬WV÷west-coast-eagles¬AH÷.8.16.64¬BB÷.2.4.16¬BD÷.1.3.9¬BF÷.2.6.18¬BH÷.3.3.21¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷hxCXyUAT¬AD÷1495272300¬ADE÷1495272300¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Brisbane Lions¬ER÷Omgång 9¬AX÷1¬BX÷-1¬WM÷BRI¬AE÷Brisbane Lions¬WU÷brisbane-lions¬AG÷.7.18.60¬BA÷.3.6.24¬BC÷.1.5.11¬BE÷.1.1.7¬BG÷.2.6.18¬WN÷ADE¬AF÷Adelaide Crows¬WV÷adelaide-crows¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷.21.14.140¬BB÷.3.3.21¬BD÷.7.2.44¬BF÷.7.4.46¬BH÷.4.5.29¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷bJl0XmJp¬AD÷1495272300¬ADE÷1495272300¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Collingwood Magpies¬ER÷Omgång 9¬AX÷1¬BX÷-1¬WM÷COL¬AE÷Collingwood Magpies¬WU÷collingwood-magpies¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷.13.12.90¬BA÷.0.1.1¬BC÷.4.5.29¬BE÷.5.5.35¬BG÷.4.1.25¬WN÷HAW¬AF÷Hawthorn Hawks¬WV÷hawthorn-hawks¬AH÷.11.6.72¬BB÷.6.1.37¬BD÷.4.3.27¬BF÷.0.1.1¬BH÷.1.1.7¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷vZ7TxAeN¬AD÷1495262100¬ADE÷1495262100¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Greater Western Sydney¬ER÷Omgång 9¬AX÷1¬BX÷-1¬WM÷GRE¬AE÷Greater Western Sydney¬WU÷greater-western-sydney¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷.11.12.78¬BA÷.1.2.8¬BC÷.3.3.21¬BE÷.2.4.16¬BG÷.5.3.33¬WN÷RIC¬AF÷Richmond Tigers¬WV÷richmond-tigers¬AH÷.10.15.75¬BB÷.6.3.39¬BD÷.1.5.11¬BF÷.3.2.20¬BH÷.0.5.5¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷pC8PwjtH¬AD÷1495251900¬ADE÷1495251900¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷St Kilda Saints¬ER÷Omgång 9¬AX÷1¬BX÷-1¬WM÷KIL¬AE÷St Kilda Saints¬WU÷st-kilda-saints¬AG÷.10.8.68¬BA÷.3.2.20¬BC÷.2.2.14¬BE÷.2.1.13¬BG÷.3.3.21¬WN÷SYD¬AF÷Sydney Swans¬WV÷sydney-swans¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷.18.10.118¬BB÷.4.2.26¬BD÷.3.1.19¬BF÷.5.5.35¬BH÷.6.2.38¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷6L9LvWQA¬AD÷1495187400¬ADE÷1495187400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Geelong Cats¬ER÷Omgång 9¬AX÷1¬BX÷-1¬WN÷WES¬AF÷Western Bulldogs¬WV÷western-bulldogs¬AH÷.12.9.81¬BB÷.4.3.27¬BD÷.0.0.0¬BF÷.6.5.41¬BH÷.2.1.13¬WM÷GEE¬AE÷Geelong Cats¬WU÷geelong-cats¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷.16.8.104¬BA÷.3.0.18¬BC÷.5.5.35¬BE÷.1.0.6¬BG÷.7.3.45¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷vawPuCB4¬AD÷1494744000¬ADE÷1494744000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷North Melbourne Kangaroos¬ER÷Omgång 8¬AX÷1¬BX÷-1¬WM÷NOR¬AE÷North Melbourne Kangaroos¬WU÷north-melbourne-kangaroos¬AG÷.11.12.78¬BA÷.3.3.21¬BC÷.4.2.26¬BE÷.1.3.9¬BG÷.3.4.22¬WN÷SYD¬AF÷Sydney Swans¬WV÷sydney-swans¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷.18.12.120¬BB÷.5.2.32¬BD÷.6.5.41¬BF÷.4.2.26¬BH÷.3.3.21¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷08vLthdb¬AD÷1494738900¬ADE÷1494738900¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Gold Coast Suns¬ER÷Omgång 8¬AX÷1¬BX÷-1¬WM÷GOL¬AE÷Gold Coast Suns¬WU÷gold-coast-suns¬AG÷.4.14.38¬BA÷.1.1.7¬BC÷.2.4.16¬BE÷.1.4.10¬BG÷.0.5.5¬WN÷POR¬AF÷Port Adelaide Power¬WV÷port-adelaide-power¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷.16.14.110¬BB÷.4.4.28¬BD÷.6.1.37¬BF÷.3.5.23¬BH÷.3.4.22¬AM÷Neutral plan.¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷6ouHsYth¬AD÷1494731400¬ADE÷1494731400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Richmond Tigers¬ER÷Omgång 8¬AX÷1¬BX÷-1¬WN÷FRE¬AF÷Fremantle Dockers¬WV÷fremantle-dockers¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷.10.12.72¬BB÷.2.3.15¬BD÷.3.3.21¬BF÷.4.5.29¬BH÷.1.1.7¬WM÷RIC¬AE÷Richmond Tigers¬WU÷richmond-tigers¬AG÷.10.10.70¬BA÷.2.1.13¬BC÷.3.0.18¬BE÷.0.4.4¬BG÷.5.5.35¬AW÷1¬AN÷n¬~~
18
1495892396
86
fixtures
SA÷18¬~ZA÷AUSTRALIEN: AFL¬ZEE÷OICsE7P8¬ZB÷24¬ZY÷Australien¬ZC÷baAtfnCn¬ZD÷t¬ZE÷EVtHWs1B¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷24_OICsE7P8¬ZJ÷2¬ZL÷/australisk-fotboll/australien/afl/¬ZX÷11Australien 010ralien0000000000169000AFL 003......000¬ZCC÷0¬ZAF÷Australien¬~AA÷pzDspR2j¬AD÷1495941000¬ADE÷1495941000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Collingwood Magpies¬ER÷Omgång 10¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷COL¬AE÷Collingwood Magpies¬WU÷collingwood-magpies¬WN÷BRI¬AF÷Brisbane Lions¬WV÷brisbane-lions¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷bwHoqoId¬AD÷1495948800¬ADE÷1495948800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Carlton Blues¬ER÷Omgång 10¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷CAR¬AE÷Carlton Blues¬WU÷carlton-blues¬WN÷NOR¬AF÷North Melbourne Kangaroos¬WV÷north-melbourne-kangaroos¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷dEhvp9Id¬AD÷1495953600¬ADE÷1495953600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷West Coast Eagles¬ER÷Omgång 10¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷WES¬AE÷West Coast Eagles¬WU÷west-coast-eagles¬WN÷GRE¬AF÷Greater Western Sydney¬WV÷greater-western-sydney¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷z5irqTX2¬AD÷1496310600¬ADE÷1496310600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Port Adelaide Power¬ER÷Omgång 11¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷POR¬AE÷Port Adelaide Power¬WU÷port-adelaide-power¬WN÷HAW¬AF÷Hawthorn Hawks¬WV÷hawthorn-hawks¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷rVjnrmm9¬AD÷1496397000¬ADE÷1496397000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Geelong Cats¬ER÷Omgång 11¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷GEE¬AE÷Geelong Cats¬WU÷geelong-cats¬WN÷ADE¬AF÷Adelaide Crows¬WV÷adelaide-crows¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷MLkjs72F¬AD÷1496461500¬ADE÷1496461500¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Gold Coast Suns¬ER÷Omgång 11¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷GOL¬AE÷Gold Coast Suns¬WU÷gold-coast-suns¬WN÷WES¬AF÷West Coast Eagles¬WV÷west-coast-eagles¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷4puetRHL¬AD÷1496471700¬ADE÷1496471700¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Greater Western Sydney¬ER÷Omgång 11¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷GRE¬AE÷Greater Western Sydney¬WU÷greater-western-sydney¬WN÷ESS¬AF÷Essendon Bombers¬WV÷essendon-bombers¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷ImqauoXR¬AD÷1496481900¬ADE÷1496481900¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷North Melbourne Kangaroos¬ER÷Omgång 11¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷NOR¬AE÷North Melbourne Kangaroos¬WU÷north-melbourne-kangaroos¬WN÷RIC¬AF÷Richmond Tigers¬WV÷richmond-tigers¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷zTVQz5uq¬AD÷1496551200¬ADE÷1496551200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Fremantle Dockers¬ER÷Omgång 11¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷FRE¬AE÷Fremantle Dockers¬WU÷fremantle-dockers¬WN÷COL¬AF÷Collingwood Magpies¬WV÷collingwood-magpies¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷EJUUZOfk¬AD÷1496913600¬ADE÷1496913600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Sydney Swans¬ER÷Omgång 12¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷SYD¬AE÷Sydney Swans¬WU÷sydney-swans¬WN÷WES¬AF÷Western Bulldogs¬WV÷western-bulldogs¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷WfPZYrAe¬AD÷1497000000¬ADE÷1497000000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Adelaide Crows¬ER÷Omgång 12¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷ADE¬AE÷Adelaide Crows¬WU÷adelaide-crows¬WN÷KIL¬AF÷St Kilda Saints¬WV÷st-kilda-saints¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷AoOwY2P1¬AD÷1497066300¬ADE÷1497066300¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Hawthorn Hawks¬ER÷Omgång 12¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷HAW¬AE÷Hawthorn Hawks¬WU÷hawthorn-hawks¬WN÷GOL¬AF÷Gold Coast Suns¬WV÷gold-coast-suns¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷OlCLdn22¬AD÷1497076500¬ADE÷1497076500¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Brisbane Lions¬ER÷Omgång 12¬AX÷0¬BX÷-1¬WN÷FRE¬AF÷Fremantle Dockers¬WV÷fremantle-dockers¬WM÷BRI¬AE÷Brisbane Lions¬WU÷brisbane-lions¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷MZUOe6H8¬AD÷1497086700¬ADE÷1497086700¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Essendon Bombers¬ER÷Omgång 12¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷ESS¬AE÷Essendon Bombers¬WU÷essendon-bombers¬WN÷POR¬AF÷Port Adelaide Power¬WV÷port-adelaide-power¬AW÷1¬AN÷n¬~
18
1495892396
112
HJÄLP: Du befinner dig på AFL 2017 resultat sidan i Australisk fotboll sektionen. FlashScore.se erbjuder AFL 2017 livescore, AFL 2017 tabeller och matchdetaljer. Förutom AFL 2017 resultat kan du följa fler än 5000 tävlingar från över 30 sporter från hela världen. Klicka bara på sportens namn i toppmenyn eller landets namn i den vänstra tabellen och välj din tävling. AFL 2017 resultatservice uppdateras i realtid.