NHL livescore, resultat, tabeller

Ishockey USA

NHL
2019/2020
Loading...
results
SA÷4¬~ZA÷USA: NHL¬ZEE÷G2Op923t¬ZB÷200¬ZY÷USA¬ZC÷2DvAaQeJ¬ZD÷t¬ZE÷tjzxlneD¬ZF÷0¬ZO÷1¬ZG÷1¬ZH÷200_G2Op923t¬ZJ÷2¬ZL÷/ishockey/usa/nhl/¬ZX÷01USA 003......0000000000001000NHL 003......000¬ZCC÷0¬ZAF÷USA¬~AA÷pn9rUZEl¬AD÷1580182200¬ADE÷1580182200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷San Jose Sharks¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1580191580¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SJS¬AE÷San Jose Sharks¬JA÷Gbei9jVe¬WU÷san-jose-sharks¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷4¬BA÷2¬BC÷1¬BE÷1¬WN÷ANA¬AF÷Anaheim Ducks¬JB÷fkfe8Ap2¬WV÷anaheim-ducks¬AH÷2¬BB÷0¬BD÷1¬BF÷1¬AW÷1¬~AA÷6kkmzr0S¬AD÷1580180400¬ADE÷1580180400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Vancouver Canucks¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1580189620¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷VAN¬AE÷Vancouver Canucks¬JA÷SQOMUhYC¬WU÷vancouver-canucks¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷3¬BA÷0¬BC÷2¬BE÷1¬WN÷STL¬AF÷St. Louis Blues¬JB÷v1SQTCmJ¬WV÷st-louis-blues¬AH÷1¬BB÷1¬BD÷0¬BF÷0¬AW÷1¬~AA÷6eAvVFar¬AD÷1580173200¬ADE÷1580173200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷10¬CX÷Dallas Stars¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1580182679¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷DAL¬AE÷Dallas Stars¬JA÷KW1rBC0q¬WU÷dallas-stars¬AS÷1¬AZ÷0¬AG÷3¬AT÷2¬BG÷1¬BA÷0¬BC÷1¬BE÷1¬WN÷TBL¬AF÷Tampa Bay Lightning¬JB÷bN0nAWFk¬WV÷tampa-bay-lightning¬AZ÷0¬AH÷2¬AU÷2¬BH÷0¬BB÷0¬BD÷1¬BF÷1¬AW÷1¬~AA÷SbjqyOpM¬AD÷1580173200¬ADE÷1580173200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Nashville Predators¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1580181690¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NAS¬AE÷Nashville Predators¬JA÷6BzEWE30¬WU÷nashville-predators¬AG÷2¬BA÷1¬BC÷0¬BE÷1¬WN÷TOR¬AF÷Toronto Maple Leafs¬JB÷p2ZHVYI6¬WV÷toronto-maple-leafs¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷5¬BB÷2¬BD÷2¬BF÷1¬AW÷1¬~AA÷pz1vx4VF¬AD÷1580171400¬ADE÷1580171400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷11¬CX÷Ottawa Senators¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1580181998¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷OTT¬AE÷Ottawa Senators¬JA÷boX5YzZm¬WU÷ottawa-senators¬AZ÷0¬AG÷3¬AT÷3¬BG÷0¬BI÷0¬BA÷1¬BC÷0¬BE÷2¬WN÷NJD¬AF÷New Jersey Devils¬JB÷xxW9Xflf¬WV÷new-jersey-devils¬AS÷2¬AZ÷0¬AH÷4¬AU÷3¬BH÷0¬BJ÷2¬BB÷1¬BD÷1¬BF÷1¬AW÷1¬~AA÷WWdzwpG9¬AD÷1580169600¬ADE÷1580169600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Montreal Canadiens¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1580179118¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷MON¬AE÷Montreal Canadiens¬JA÷v1jZwcBQ¬WU÷montreal-canadiens¬AG÷2¬BA÷1¬BC÷0¬BE÷1¬WN÷WSH¬AF÷Washington Capitals¬JB÷GMs1ZGJs¬WV÷washington-capitals¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷4¬BB÷1¬BD÷2¬BF÷1¬AW÷1¬~ZA÷USA: NHL - All Stars¬ZEE÷G2Op923t¬ZB÷200¬ZY÷USA¬ZC÷MRjuJmds¬ZD÷t¬ZE÷tjzxlneD¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷2¬ZH÷200_G2Op923t¬ZJ÷17¬ZL÷/ishockey/usa/nhl/¬ZX÷01USA 003......0000000000001000NHL - All St015 Stars000¬ZCC÷0¬ZAF÷USA¬~AA÷r7UuW3xQ¬AD÷1580008500¬ADE÷1580008500¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Atlantic Division¬ER÷Final¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1580010746¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ATL¬AE÷Atlantic Division¬JA÷8Qbdpy3E¬WU÷atlantic-division¬AG÷4¬BA÷3¬BC÷1¬WN÷PAC¬AF÷Pacific Division¬JB÷2mb0qeIK¬WV÷pacific-division¬AS÷2¬AZ÷2¬BZ÷2¬AH÷5¬BB÷1¬BD÷4¬AM÷Spelad 2x10 minuter - 3 mot 3.¬AW÷1¬~AA÷UNWbck7f¬AD÷1580004900¬ADE÷1580004900¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Central Division¬ER÷Semifinal¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1580006862¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CEN¬AE÷Central Division¬JA÷EP2VIXUq¬WU÷central-division¬AG÷5¬BA÷4¬BC÷1¬WN÷PAC¬AF÷Pacific Division¬JB÷Mk2ZHipj¬WV÷pacific-division¬AS÷2¬AZ÷2¬BZ÷1¬AH÷10¬BB÷4¬BD÷6¬AM÷Spelad 2x10 minuter - 3 mot 3.¬AW÷1¬~AA÷8EV2d9M0¬AD÷1580001300¬ADE÷1580001300¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Atlantic Division¬ER÷Semifinal¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1580003805¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷MET¬AF÷Metropolitan Division¬JB÷EqkLuexc¬WV÷metropolitan-division¬AH÷5¬BB÷4¬BD÷1¬WM÷ATL¬AE÷Atlantic Division¬JA÷0t1wHBad¬WU÷atlantic-division¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷9¬BA÷4¬BC÷5¬AM÷Spelad 2x10 minuter - 3 mot 3.¬AW÷1¬~ZA÷USA: NHL¬ZEE÷G2Op923t¬ZB÷200¬ZY÷USA¬ZC÷2DvAaQeJ¬ZD÷t¬ZE÷tjzxlneD¬ZF÷0¬ZO÷1¬ZG÷1¬ZH÷200_G2Op923t¬ZJ÷2¬ZL÷/ishockey/usa/nhl/¬ZX÷01USA 003......0000000000001000NHL 003......000¬ZCC÷0¬ZAF÷USA¬~AA÷Q1SBZeiR¬AD÷1579741200¬ADE÷1579741200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Minnesota Wild¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1579750515¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷MIN¬AE÷Minnesota Wild¬JA÷llBCGYxM¬WU÷minnesota-wild¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷4¬BA÷1¬BC÷3¬BE÷0¬WN÷DET¬AF÷Detroit Red Wings¬JB÷2iFGFhhS¬WV÷detroit-red-wings¬AH÷2¬BB÷2¬BD÷0¬BF÷0¬AW÷1¬~AA÷xAcWwQ03¬AD÷1579739400¬ADE÷1579739400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Columbus Blue Jackets¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1579749124¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CBJ¬AE÷Columbus Blue Jackets¬JA÷6mhRuJtE¬WU÷columbus-blue-jackets¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷4¬BA÷1¬BC÷2¬BE÷1¬WN÷WIN¬AF÷Winnipeg Jets¬JB÷pviVvwdK¬WV÷winnipeg-jets¬AH÷3¬BB÷2¬BD÷1¬BF÷0¬AW÷1¬~AA÷nBT7zxxL¬AD÷1579656600¬ADE÷1579656600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Chicago Blackhawks¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1579666414¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CHI¬AE÷Chicago Blackhawks¬JA÷SYM3If89¬WU÷chicago-blackhawks¬AG÷3¬BA÷0¬BC÷1¬BE÷2¬WN÷FLA¬AF÷Florida Panthers¬JB÷6PL7HENF¬WV÷florida-panthers¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷4¬BB÷0¬BD÷4¬BF÷0¬AW÷1¬~AA÷hlU3yIME¬AD÷1579653000¬ADE÷1579653000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Philadelphia Flyers¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1579662111¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷PHI¬AE÷Philadelphia Flyers¬JA÷tIOeKGwc¬WU÷philadelphia-flyers¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷3¬BA÷0¬BC÷2¬BE÷1¬WN÷PIT¬AF÷Pittsburgh Penguins¬JB÷K8NaJzg3¬WV÷pittsburgh-penguins¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬BF÷0¬AW÷1¬~AA÷xtnHDEU7¬AD÷1579651200¬ADE÷1579651200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Boston Bruins¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1579660448¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BOS¬AE÷Boston Bruins¬JA÷Uwew2ZNS¬WU÷boston-bruins¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷3¬BA÷1¬BC÷0¬BE÷2¬WN÷VGK¬AF÷Vegas Golden Knights¬JB÷Wns5cgWq¬WV÷vegas-golden-knights¬AH÷2¬BB÷1¬BD÷1¬BF÷0¬AW÷1¬~AA÷bJbSv6oc¬AD÷1579651200¬ADE÷1579651200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Carolina Hurricanes¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1579660528¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CAR¬AE÷Carolina Hurricanes¬JA÷tfYnIFl7¬WU÷carolina-hurricanes¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷4¬BA÷3¬BC÷0¬BE÷1¬WN÷WIN¬AF÷Winnipeg Jets¬JB÷KpXjHZ3D¬WV÷winnipeg-jets¬AH÷1¬BB÷1¬BD÷0¬BF÷0¬AW÷1¬~AA÷voQaxb78¬AD÷1579651200¬ADE÷1579651200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷New York Rangers¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1579660498¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷NYI¬AF÷New York Islanders¬JB÷vDpDeX0d¬WV÷new-york-islanders¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷4¬BB÷2¬BD÷1¬BF÷1¬WM÷NYR¬AE÷New York Rangers¬JA÷Q9t9dDoj¬WU÷new-york-rangers¬AG÷2¬BA÷0¬BC÷0¬BE÷2¬AW÷1¬~
880
fixtures
SA÷4¬~ZA÷USA: NHL¬ZEE÷G2Op923t¬ZB÷200¬ZY÷USA¬ZC÷2DvAaQeJ¬ZD÷t¬ZE÷tjzxlneD¬ZF÷0¬ZO÷1¬ZG÷1¬ZH÷200_G2Op923t¬ZJ÷2¬ZL÷/ishockey/usa/nhl/¬ZX÷01USA 003......0000000000001000NHL 003......000¬ZCC÷0¬ZAF÷USA¬~AA÷xYyFV18q¬AD÷1580256000¬ADE÷1580256000¬AB÷2¬CR÷2¬AC÷16¬CX÷Buffalo Sabres¬RW÷0¬AI÷y¬AX÷1¬AO÷1580263045¬BX÷18¬WQ÷¬WN÷OTT¬AF÷Ottawa Senators¬JB÷WfFCiGuQ¬WV÷ottawa-senators¬AH÷3¬BB÷1¬BD÷1¬BF÷1¬WM÷BUF¬AE÷Buffalo Sabres¬JA÷h4G8hdQJ¬WU÷buffalo-sabres¬AG÷2¬BA÷1¬BC÷1¬BE÷0¬AL÷{"1":[{"TVI":526,"BU":"https:\/\/online.adservicemedia.dk\/cgi-bin\/click.pl?pid=18631&cid=4254&productGroup=sport","BN":"Viaplay (Swe)"},{"TVI":247,"BU":"http:\/\/www.viasat.se","BN":"Viasat Hockey"}],"2":[{"BU":"\/bookmaker\/16\/?from=live-streaming&sport=0","IU":"\/res\/image\/data\/bookmakers\/17-16.png","BN":"bet365","BI":16,"BT":"Titta p\u00e5 livesport hos bet365! Geografiska begr\u00e4nsningar g\u00e4ller. Ett positivt saldo kr\u00e4vs eller att ett giltigt spel har lagts de senaste 24 timmarna. GamblingTherapy.org. 18+"}]}¬AW÷1¬AN÷y¬~AA÷GOzJULNk¬AD÷1580263200¬ADE÷1580263200¬AB÷2¬CR÷2¬AC÷14¬CX÷Calgary Flames¬RW÷0¬AI÷y¬AX÷1¬AO÷1580263789¬BX÷13¬WQ÷¬WM÷CGY¬AE÷Calgary Flames¬JA÷Clcumzls¬WU÷calgary-flames¬AG÷1¬BA÷1¬WN÷STL¬AF÷St. Louis Blues¬JB÷judqnf3m¬WV÷st-louis-blues¬AH÷1¬BB÷1¬AL÷{"1":[{"TVI":526,"BU":"https:\/\/online.adservicemedia.dk\/cgi-bin\/click.pl?pid=18631&cid=4254&productGroup=sport","BN":"Viaplay (Swe)"},{"TVI":249,"BU":"http:\/\/www.viasat.dk","BN":"Viasat Sport"}],"2":[{"BU":"\/bookmaker\/16\/?from=live-streaming&sport=0","IU":"\/res\/image\/data\/bookmakers\/17-16.png","BN":"bet365","BI":16,"BT":"Titta p\u00e5 livesport hos bet365! Geografiska begr\u00e4nsningar g\u00e4ller. Ett positivt saldo kr\u00e4vs eller att ett giltigt spel har lagts de senaste 24 timmarna. GamblingTherapy.org. 18+"}]}¬AW÷1¬AN÷y¬~AA÷bmQNTuwd¬AD÷1580344200¬ADE÷1580344200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Dallas Stars¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷DAL¬AE÷Dallas Stars¬JA÷p2emoEIg¬WU÷dallas-stars¬WN÷TOR¬AF÷Toronto Maple Leafs¬JB÷b5aipYXa¬WV÷toronto-maple-leafs¬AL÷{"1":[{"TVI":526,"BU":"https:\/\/online.adservicemedia.dk\/cgi-bin\/click.pl?pid=18631&cid=4254&productGroup=sport","BN":"Viaplay (Swe)"},{"TVI":249,"BU":"http:\/\/www.viasat.dk","BN":"Viasat Sport"}],"2":[{"BU":"\/bookmaker\/16\/?from=live-streaming&sport=0","IU":"\/res\/image\/data\/bookmakers\/17-16.png","BN":"bet365","BI":16,"BT":"Titta p\u00e5 livesport hos bet365! Geografiska begr\u00e4nsningar g\u00e4ller. Ett positivt saldo kr\u00e4vs eller att ett giltigt spel har lagts de senaste 24 timmarna. GamblingTherapy.org. 18+"}]}¬AW÷1¬AN÷y¬~AA÷v98nTgUf¬AD÷1580344200¬ADE÷1580344200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Washington Capitals¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷WSH¬AE÷Washington Capitals¬JA÷8hrwXgN2¬WU÷washington-capitals¬WN÷NAS¬AF÷Nashville Predators¬JB÷6w1tWDx9¬WV÷nashville-predators¬AL÷{"1":[{"TVI":526,"BU":"https:\/\/online.adservicemedia.dk\/cgi-bin\/click.pl?pid=18631&cid=4254&productGroup=sport","BN":"Viaplay (Swe)"},{"TVI":247,"BU":"http:\/\/www.viasat.se","BN":"Viasat Hockey"}],"2":[{"BU":"\/bookmaker\/16\/?from=live-streaming&sport=0","IU":"\/res\/image\/data\/bookmakers\/17-16.png","BN":"bet365","BI":16,"BT":"Titta p\u00e5 livesport hos bet365! Geografiska begr\u00e4nsningar g\u00e4ller. Ett positivt saldo kr\u00e4vs eller att ett giltigt spel har lagts de senaste 24 timmarna. GamblingTherapy.org. 18+"}]}¬AW÷1¬AN÷y¬~AA÷jqCjSDq1¬AD÷1580353200¬ADE÷1580353200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Anaheim Ducks¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ANA¬AE÷Anaheim Ducks¬JA÷l2joVXiF¬WU÷anaheim-ducks¬WN÷ARI¬AF÷Arizona Coyotes¬JB÷ShkkUi7L¬WV÷arizona-coyotes¬AL÷{"1":[{"TVI":526,"BU":"https:\/\/online.adservicemedia.dk\/cgi-bin\/click.pl?pid=18631&cid=4254&productGroup=sport","BN":"Viaplay (Swe)"},{"TVI":254,"BU":"http:\/\/www.viasat.se\/","BN":"Viasat Xtra"}],"2":[{"BU":"\/bookmaker\/16\/?from=live-streaming&sport=0","IU":"\/res\/image\/data\/bookmakers\/17-16.png","BN":"bet365","BI":16,"BT":"Titta p\u00e5 livesport hos bet365! Geografiska begr\u00e4nsningar g\u00e4ller. Ett positivt saldo kr\u00e4vs eller att ett giltigt spel har lagts de senaste 24 timmarna. GamblingTherapy.org. 18+"}]}¬AW÷1¬AN÷y¬~AA÷CjURSah2¬AD÷1580353200¬ADE÷1580353200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Edmonton Oilers¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷EDM¬AE÷Edmonton Oilers¬JA÷tUldqhm6¬WU÷edmonton-oilers¬WN÷CGY¬AF÷Calgary Flames¬JB÷KKm0rC2C¬WV÷calgary-flames¬AL÷{"1":[{"TVI":526,"BU":"https:\/\/online.adservicemedia.dk\/cgi-bin\/click.pl?pid=18631&cid=4254&productGroup=sport","BN":"Viaplay (Swe)"},{"TVI":249,"BU":"http:\/\/www.viasat.dk","BN":"Viasat Sport"},{"TVI":254,"BU":"http:\/\/www.viasat.se\/","BN":"Viasat Xtra"}],"2":[{"BU":"\/bookmaker\/16\/?from=live-streaming&sport=0","IU":"\/res\/image\/data\/bookmakers\/17-16.png","BN":"bet365","BI":16,"BT":"Titta p\u00e5 livesport hos bet365! Geografiska begr\u00e4nsningar g\u00e4ller. Ett positivt saldo kr\u00e4vs eller att ett giltigt spel har lagts de senaste 24 timmarna. GamblingTherapy.org. 18+"}]}¬AW÷1¬AN÷y¬~AA÷Y71eRXb7¬AD÷1580353200¬ADE÷1580353200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Los Angeles Kings¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷LOS¬AE÷Los Angeles Kings¬JA÷dSggTBMR¬WU÷los-angeles-kings¬WN÷TBL¬AF÷Tampa Bay Lightning¬JB÷bytLOVUr¬WV÷tampa-bay-lightning¬AL÷{"1":[{"TVI":526,"BU":"https:\/\/online.adservicemedia.dk\/cgi-bin\/click.pl?pid=18631&cid=4254&productGroup=sport","BN":"Viaplay (Swe)"},{"TVI":254,"BU":"http:\/\/www.viasat.se\/","BN":"Viasat Xtra"}],"2":[{"BU":"\/bookmaker\/16\/?from=live-streaming&sport=0","IU":"\/res\/image\/data\/bookmakers\/17-16.png","BN":"bet365","BI":16,"BT":"Titta p\u00e5 livesport hos bet365! Geografiska begr\u00e4nsningar g\u00e4ller. Ett positivt saldo kr\u00e4vs eller att ett giltigt spel har lagts de senaste 24 timmarna. GamblingTherapy.org. 18+"}]}¬AW÷1¬AN÷y¬~AA÷QgI9iqV2¬AD÷1580355000¬ADE÷1580355000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷San Jose Sharks¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SJS¬AE÷San Jose Sharks¬JA÷Spm4sWHI¬WU÷san-jose-sharks¬WN÷VAN¬AF÷Vancouver Canucks¬JB÷6yn8tjXO¬WV÷vancouver-canucks¬AL÷{"1":[{"TVI":526,"BU":"https:\/\/online.adservicemedia.dk\/cgi-bin\/click.pl?pid=18631&cid=4254&productGroup=sport","BN":"Viaplay (Swe)"},{"TVI":247,"BU":"http:\/\/www.viasat.se","BN":"Viasat Hockey"}],"2":[{"BU":"\/bookmaker\/16\/?from=live-streaming&sport=0","IU":"\/res\/image\/data\/bookmakers\/17-16.png","BN":"bet365","BI":16,"BT":"Titta p\u00e5 livesport hos bet365! Geografiska begr\u00e4nsningar g\u00e4ller. Ett positivt saldo kr\u00e4vs eller att ett giltigt spel har lagts de senaste 24 timmarna. GamblingTherapy.org. 18+"}]}¬AW÷1¬AN÷y¬~AA÷4pHDj3p9¬AD÷1580428800¬ADE÷1580428800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Buffalo Sabres¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BUF¬AE÷Buffalo Sabres¬JA÷8tQj5Z9P¬WU÷buffalo-sabres¬WN÷MON¬AF÷Montreal Canadiens¬JB÷p2HI0gIt¬WV÷montreal-canadiens¬AL÷{"1":[{"TVI":526,"BU":"https:\/\/online.adservicemedia.dk\/cgi-bin\/click.pl?pid=18631&cid=4254&productGroup=sport","BN":"Viaplay (Swe)"},{"TVI":247,"BU":"http:\/\/www.viasat.se","BN":"Viasat Hockey"}]}¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷Cb0aQiED¬AD÷1580430600¬ADE÷1580430600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷New Jersey Devils¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NJD¬AE÷New Jersey Devils¬JA÷t0VPNkpk¬WU÷new-jersey-devils¬WN÷NAS¬AF÷Nashville Predators¬JB÷f3ZTM9ae¬WV÷nashville-predators¬AL÷{"1":[{"TVI":526,"BU":"https:\/\/online.adservicemedia.dk\/cgi-bin\/click.pl?pid=18631&cid=4254&productGroup=sport","BN":"Viaplay (Swe)"},{"TVI":249,"BU":"http:\/\/www.viasat.dk","BN":"Viasat Sport"}]}¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷0EgskyiE¬AD÷1580437800¬ADE÷1580437800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Arizona Coyotes¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ARI¬AE÷Arizona Coyotes¬JA÷lQYXLTE1¬WU÷arizona-coyotes¬WN÷LOS¬AF÷Los Angeles Kings¬JB÷SGXyLmU7¬WV÷los-angeles-kings¬AL÷{"1":[{"TVI":526,"BU":"https:\/\/online.adservicemedia.dk\/cgi-bin\/click.pl?pid=18631&cid=4254&productGroup=sport","BN":"Viaplay (Swe)"},{"TVI":254,"BU":"http:\/\/www.viasat.se\/","BN":"Viasat Xtra"}]}¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷xvHAX8Lt¬AD÷1580515200¬ADE÷1580515200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷New York Rangers¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NYR¬AE÷New York Rangers¬JA÷S8wDqX68¬WU÷new-york-rangers¬WN÷DET¬AF÷Detroit Red Wings¬JB÷6axHriME¬WV÷detroit-red-wings¬AL÷{"1":[{"TVI":526,"BU":"https:\/\/online.adservicemedia.dk\/cgi-bin\/click.pl?pid=18631&cid=4254&productGroup=sport","BN":"Viaplay (Swe)"},{"TVI":249,"BU":"http:\/\/www.viasat.dk","BN":"Viasat Sport"}]}¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷K26FWSzm¬AD÷1580515200¬ADE÷1580515200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Pittsburgh Penguins¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷PIT¬AE÷Pittsburgh Penguins¬JA÷be0pROjs¬WU÷pittsburgh-penguins¬WN÷PHI¬AF÷Philadelphia Flyers¬JB÷Cb4lQr6m¬WV÷philadelphia-flyers¬AL÷{"1":[{"TVI":526,"BU":"https:\/\/online.adservicemedia.dk\/cgi-bin\/click.pl?pid=18631&cid=4254&productGroup=sport","BN":"Viaplay (Swe)"},{"TVI":247,"BU":"http:\/\/www.viasat.se","BN":"Viasat Hockey"}]}¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷Y5AJVnjg¬AD÷1580517000¬ADE÷1580517000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Carolina Hurricanes¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷VGK¬AF÷Vegas Golden Knights¬JB÷YDhcOMz0¬WV÷vegas-golden-knights¬WM÷CAR¬AE÷Carolina Hurricanes¬JA÷fNggP2Lg¬WU÷carolina-hurricanes¬AL÷{"1":[{"TVI":526,"BU":"https:\/\/online.adservicemedia.dk\/cgi-bin\/click.pl?pid=18631&cid=4254&productGroup=sport","BN":"Viaplay (Swe)"}]}¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷MLBIkNaF¬AD÷1580517000¬ADE÷1580517000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Ottawa Senators¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷OTT¬AE÷Ottawa Senators¬JA÷vPGMaDXn¬WU÷ottawa-senators¬WN÷WSH¬AF÷Washington Capitals¬JB÷IFFQbXng¬WV÷washington-capitals¬AL÷{"1":[{"TVI":526,"BU":"https:\/\/online.adservicemedia.dk\/cgi-bin\/click.pl?pid=18631&cid=4254&productGroup=sport","BN":"Viaplay (Swe)"}]}¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷0CAMlsFL¬AD÷1580518800¬ADE÷1580518800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Winnipeg Jets¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷WIN¬AE÷Winnipeg Jets¬JA÷ziAVci2a¬WU÷winnipeg-jets¬WN÷BOS¬AF÷Boston Bruins¬JB÷Es9ZdBH5¬WV÷boston-bruins¬AL÷{"1":[{"TVI":526,"BU":"https:\/\/online.adservicemedia.dk\/cgi-bin\/click.pl?pid=18631&cid=4254&productGroup=sport","BN":"Viaplay (Swe)"}]}¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷fZ9Qm1UR¬AD÷1580522400¬ADE÷1580522400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Edmonton Oilers¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷EDM¬AE÷Edmonton Oilers¬JA÷848wdVWB¬WU÷edmonton-oilers¬WN÷STL¬AF÷St. Louis Blues¬JB÷6kRteknI¬WV÷st-louis-blues¬AL÷{"1":[{"TVI":526,"BU":"https:\/\/online.adservicemedia.dk\/cgi-bin\/click.pl?pid=18631&cid=4254&productGroup=sport","BN":"Viaplay (Swe)"}]}¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷SS9NU65a¬AD÷1580526000¬ADE÷1580526000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Anaheim Ducks¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ANA¬AE÷Anaheim Ducks¬JA÷2mc1Ntj6¬WU÷anaheim-ducks¬WN÷TBL¬AF÷Tampa Bay Lightning¬JB÷tvd5M05C¬WV÷tampa-bay-lightning¬AL÷{"1":[{"TVI":526,"BU":"https:\/\/online.adservicemedia.dk\/cgi-bin\/click.pl?pid=18631&cid=4254&productGroup=sport","BN":"Viaplay (Swe)"},{"TVI":247,"BU":"http:\/\/www.viasat.se","BN":"Viasat Hockey"}]}¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷6J8RTQK5¬AD÷1580580000¬ADE÷1580580000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Buffalo Sabres¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BUF¬AE÷Buffalo Sabres¬JA÷O2oALKKI¬WU÷buffalo-sabres¬WN÷CBJ¬AF÷Columbus Blue Jackets¬JB÷zwkEKvzP¬WV÷columbus-blue-jackets¬AL÷{"1":[{"TVI":526,"BU":"https:\/\/online.adservicemedia.dk\/cgi-bin\/click.pl?pid=18631&cid=4254&productGroup=sport","BN":"Viaplay (Swe)"}]}¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷UR0hqLxq¬AD÷1580580000¬ADE÷1580580000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷New York Islanders¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NYI¬AE÷New York Islanders¬JA÷lEGof91O¬WU÷new-york-islanders¬WN÷VAN¬AF÷Vancouver Canucks¬JB÷S4FkgTGU¬WV÷vancouver-canucks¬AL÷{"1":[{"TVI":526,"BU":"https:\/\/online.adservicemedia.dk\/cgi-bin\/click.pl?pid=18631&cid=4254&productGroup=sport","BN":"Viaplay (Swe)"}]}¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷Cjjcruhk¬AD÷1580583600¬ADE÷1580583600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Montreal Canadiens¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷MON¬AE÷Montreal Canadiens¬JA÷vwdeECnt¬WU÷montreal-canadiens¬WN÷FLA¬AF÷Florida Panthers¬JB÷ITfaDW1n¬WV÷florida-panthers¬AL÷{"1":[{"TVI":526,"BU":"https:\/\/online.adservicemedia.dk\/cgi-bin\/click.pl?pid=18631&cid=4254&productGroup=sport","BN":"Viaplay (Swe)"}]}¬AW÷1¬AN÷n¬~~
498
Notisinställningar
Notiser blockeras av webbläsaren
Inställningar
Mörkt tema
HJÄLP: Du befinner dig på NHL resultat sidan i Ishockey/USA sektionen. FlashScore.se erbjuder NHL livescore, NHL tabeller och matchdetaljer. Förutom NHL resultat kan du följa fler än 100 ishockeytävlingar från 15+ länder hos FlashScore.se. Klicka bara på landets namn i den vänstra menyn och välj din tävling (ligor, cup eller turneringar). NHL resultat service uppdateras i realtid.
Kommande matcher: 29.01. Buffalo Sabres - Ottawa Senators, Calgary Flames - St. Louis Blues, 30.01. Dallas Stars - Toronto Maple Leafs, Washington Capitals - Nashville Predators, Anaheim Ducks - Arizona Coyotes, Edmonton Oilers - Calgary Flames, Los Angeles Kings - Tampa Bay Lightning, San Jose Sharks - Vancouver Canucks, 31.01. Buffalo Sabres - Montreal Canadiens, New Jersey Devils - Nashville Predators, Arizona Coyotes - Los Angeles Kings, 01.02. New York Rangers - Detroit Red Wings. Följ NHL live på FlashScore! resultat, matcher och NHL tabellställningar.
Visa fler
Mobila appar
Vår mobilapp är optimerad för din telefon. Ladda ner den gratis!