Ishockey »Kanada » OHL » 2017/2018

results
SA÷4¬~ZA÷KANADA: OHL¬ZEE÷IV4HSBG4¬ZB÷47¬ZY÷Kanada¬ZC÷Gzg4Jz94¬ZD÷p¬ZE÷tI4LYZDJ¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷47_IV4HSBG4¬ZJ÷2¬ZL÷/ishockey/kanada/ohl/¬ZX÷01Kanada 006Kanada0000000000169000OHL 003......000¬ZCC÷0¬ZAF÷Kanada¬~AA÷hGzHk7Vt¬AD÷1506209400¬ADE÷1506209400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷11¬CX÷Owen Sound Attack¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷OWE¬AE÷Owen Sound Attack¬WU÷owen-sound-attack¬AZ÷0¬AG÷3¬AT÷3¬BG÷0¬BI÷1¬BA÷0¬BC÷2¬BE÷1¬WN÷FLI¬AF÷Flint Firebirds¬WV÷flint-firebirds¬AS÷2¬AZ÷0¬AH÷4¬AU÷3¬BH÷0¬BJ÷2¬BB÷2¬BD÷0¬BF÷1¬AN÷n¬~AA÷CIMn7Z0E¬AD÷1506208020¬ADE÷1506208020¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Soo Greyhounds¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷GRE¬AE÷Soo Greyhounds¬WU÷sault-ste-marie-greyhounds¬AG÷4¬BA÷1¬BC÷2¬BE÷1¬WN÷OSH¬AF÷Oshawa Generals¬WV÷oshawa-generals¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷7¬BB÷2¬BD÷4¬BF÷1¬AN÷n¬~AA÷6LZ0qW87¬AD÷1506207900¬ADE÷1506207900¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷10¬CX÷Saginaw Spirit¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷LON¬AF÷London Knights¬WV÷london-knights¬AS÷2¬AZ÷0¬AH÷3¬AU÷2¬BH÷1¬BB÷1¬BD÷0¬BF÷1¬WM÷SAG¬AE÷Saginaw Spirit¬WU÷saginaw-spirit¬AZ÷0¬AG÷2¬AT÷2¬BG÷0¬BA÷0¬BC÷1¬BE÷1¬AN÷n¬~AA÷YRNr8Fo8¬AD÷1506207900¬ADE÷1506207900¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Sarnia Sting¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SAR¬AE÷Sarnia Sting¬WU÷sarnia-sting¬AG÷1¬BA÷1¬BC÷0¬BE÷0¬WN÷KIT¬AF÷Kitchener Rangers¬WV÷kitchener-rangers¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷3¬BB÷1¬BD÷1¬BF÷1¬AN÷n¬~AA÷p6ohohve¬AD÷1506207600¬ADE÷1506207600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Hamilton Bulldogs¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷HAM¬AE÷Hamilton Bulldogs¬WU÷hamilton-bulldogs¬AG÷1¬BA÷0¬BC÷1¬BE÷0¬WN÷NIA¬AF÷Niagara IceDogs¬WV÷niagara-icedogs¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷4¬BB÷0¬BD÷2¬BF÷2¬AN÷n¬~AA÷SUzcpCg1¬AD÷1506205800¬ADE÷1506205800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Kingston Frontenacs¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷KIN¬AE÷Kingston Frontenacs¬WU÷kingston-frontenacs¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷5¬BA÷2¬BC÷1¬BE÷2¬WN÷MIS¬AF÷Mississauga Steelheads¬WV÷mississauga-steelheads¬AH÷2¬BB÷0¬BD÷0¬BF÷2¬AN÷n¬~AA÷zXeIif1R¬AD÷1506123000¬ADE÷1506123000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷11¬CX÷Guelph Storm¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷GUE¬AE÷Guelph Storm¬WU÷guelph-storm¬AZ÷0¬AG÷3¬AT÷3¬BG÷0¬BI÷1¬BA÷2¬BC÷0¬BE÷1¬WN÷SAR¬AF÷Sarnia Sting¬WV÷sarnia-sting¬AS÷2¬AZ÷0¬AH÷4¬AU÷3¬BH÷0¬BJ÷2¬BB÷1¬BD÷1¬BF÷1¬AN÷n¬~AA÷xtrpmE9r¬AD÷1506123000¬ADE÷1506123000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Kitchener Rangers¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷KIT¬AE÷Kitchener Rangers¬WU÷kitchener-rangers¬AG÷3¬BA÷1¬BC÷2¬BE÷0¬WN÷FLI¬AF÷Flint Firebirds¬WV÷flint-firebirds¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷5¬BB÷1¬BD÷1¬BF÷3¬AN÷n¬~AA÷W2slnYOl¬AD÷1506123000¬ADE÷1506123000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷London Knights¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷WIN¬AF÷Windsor Spitfires¬WV÷windsor-spitfires¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷5¬BB÷1¬BD÷2¬BF÷2¬WM÷LON¬AE÷London Knights¬WU÷london-knights¬AG÷2¬BA÷1¬BC÷1¬BE÷0¬AN÷n¬~AA÷Ie1DhznL¬AD÷1506121500¬ADE÷1506121500¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Sudbury Wolves¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SUD¬AE÷Sudbury Wolves¬WU÷sudbury-wolves¬AG÷2¬BA÷0¬BC÷1¬BE÷1¬WN÷OSH¬AF÷Oshawa Generals¬WV÷oshawa-generals¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷8¬BB÷2¬BD÷3¬BF÷3¬AN÷n¬~AA÷Y7a1ex22¬AD÷1506121200¬ADE÷1506121200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷10¬CX÷Kingston Frontenacs¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷KIN¬AE÷Kingston Frontenacs¬WU÷kingston-frontenacs¬AS÷1¬AZ÷0¬AG÷3¬AT÷2¬BG÷1¬BA÷0¬BC÷1¬BE÷1¬WN÷ERI¬AF÷Erie Otters¬WV÷erie-otters¬AZ÷0¬AH÷2¬AU÷2¬BH÷0¬BB÷0¬BD÷1¬BF÷1¬AN÷n¬~AA÷pr35fdH8¬AD÷1506121200¬ADE÷1506121200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Mississauga Steelheads¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷MIS¬AE÷Mississauga Steelheads¬WU÷mississauga-steelheads¬AG÷3¬BA÷0¬BC÷2¬BE÷1¬WN÷OTT¬AF÷Ottawa 67s¬WV÷ottawa-67s¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷4¬BB÷0¬BD÷3¬BF÷1¬AN÷n¬~AA÷v529gGWE¬AD÷1506121200¬ADE÷1506121200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷North Bay Battalion¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BAT¬AE÷North Bay Battalion¬WU÷north-bay-battalion¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷5¬BA÷1¬BC÷2¬BE÷2¬WN÷BAR¬AF÷Barrie Colts¬WV÷barrie-colts¬AH÷2¬BB÷0¬BD÷2¬BF÷0¬AN÷n¬~AA÷UZYKnpb2¬AD÷1506036600¬ADE÷1506036600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Barrie Colts¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BAR¬AE÷Barrie Colts¬WU÷barrie-colts¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷11¬BA÷3¬BC÷5¬BE÷3¬WN÷OTT¬AF÷Ottawa 67s¬WV÷ottawa-67s¬AH÷2¬BB÷0¬BD÷1¬BF÷1¬AN÷n¬~AA÷M9VCl6Tk¬AD÷1506035100¬ADE÷1506035100¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Peterborough Petes¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷PET¬AE÷Peterborough Petes¬WU÷peterborough-petes¬AG÷2¬BA÷0¬BC÷2¬BE÷0¬WN÷ERI¬AF÷Erie Otters¬WV÷erie-otters¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷5¬BB÷0¬BD÷4¬BF÷1¬AN÷n¬~AA÷jqzHmQrd¬AD÷1506035100¬ADE÷1506035100¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Windsor Spitfires¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷WIN¬AE÷Windsor Spitfires¬WU÷windsor-spitfires¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷3¬BA÷0¬BC÷1¬BE÷2¬WN÷SAG¬AF÷Saginaw Spirit¬WV÷saginaw-spirit¬AH÷1¬BB÷1¬BD÷0¬BF÷0¬AN÷n¬~~
4
1506228885
61
fixtures
SA÷4¬~ZA÷KANADA: OHL¬ZEE÷IV4HSBG4¬ZB÷47¬ZY÷Kanada¬ZC÷Gzg4Jz94¬ZD÷p¬ZE÷tI4LYZDJ¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷47_IV4HSBG4¬ZJ÷2¬ZL÷/ishockey/kanada/ohl/¬ZX÷01Kanada 006Kanada0000000000169000OHL 003......000¬ZCC÷0¬ZAF÷Kanada¬~AA÷6JvLlRpm¬AD÷1506276000¬ADE÷1506276000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Sudbury Wolves¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SUD¬AE÷Sudbury Wolves¬WU÷sudbury-wolves¬WN÷BAT¬AF÷North Bay Battalion¬WV÷north-bay-battalion¬AN÷n¬~AA÷0tvPmo0g¬AD÷1506276300¬ADE÷1506276300¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Windsor Spitfires¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷WIN¬AE÷Windsor Spitfires¬WU÷windsor-spitfires¬WN÷GUE¬AF÷Guelph Storm¬WV÷guelph-storm¬AN÷n¬~AA÷vXxTn5Fa¬AD÷1506276420¬ADE÷1506276420¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Soo Greyhounds¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷GRE¬AE÷Soo Greyhounds¬WU÷sault-ste-marie-greyhounds¬WN÷LON¬AF÷London Knights¬WV÷london-knights¬AN÷n¬~AA÷d8XXoPU5¬AD÷1506294000¬ADE÷1506294000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Ottawa 67s¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷OTT¬AE÷Ottawa 67s¬WU÷ottawa-67s¬WN÷ERI¬AF÷Erie Otters¬WV÷erie-otters¬AN÷n¬~AA÷zaWyoqpC¬AD÷1506553200¬ADE÷1506553200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷North Bay Battalion¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BAT¬AE÷North Bay Battalion¬WU÷north-bay-battalion¬WN÷SUD¬AF÷Sudbury Wolves¬WV÷sudbury-wolves¬AN÷n¬~AA÷ULVup3aI¬AD÷1506639900¬ADE÷1506639900¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Peterborough Petes¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷PET¬AE÷Peterborough Petes¬WU÷peterborough-petes¬WN÷OSH¬AF÷Oshawa Generals¬WV÷oshawa-generals¬AN÷n¬~AA÷S6lqqNEO¬AD÷1506639900¬ADE÷1506639900¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Windsor Spitfires¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷WIN¬AE÷Windsor Spitfires¬WU÷windsor-spitfires¬WN÷KIT¬AF÷Kitchener Rangers¬WV÷kitchener-rangers¬AN÷n¬~AA÷UBSR76iP¬AD÷1506641400¬ADE÷1506641400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Barrie Colts¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BAR¬AE÷Barrie Colts¬WU÷barrie-colts¬WN÷GRE¬AF÷Soo Greyhounds¬WV÷sault-ste-marie-greyhounds¬AN÷n¬~AA÷WKEg3Qat¬AD÷1506726000¬ADE÷1506726000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Mississauga Steelheads¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷MIS¬AE÷Mississauga Steelheads¬WU÷mississauga-steelheads¬WN÷HAM¬AF÷Hamilton Bulldogs¬WV÷hamilton-bulldogs¬AN÷n¬~AA÷0fJc2pFn¬AD÷1506726000¬ADE÷1506726000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Niagara IceDogs¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NIA¬AE÷Niagara IceDogs¬WU÷niagara-icedogs¬WN÷ERI¬AF÷Erie Otters¬WV÷erie-otters¬AN÷n¬~AA÷voI114Uh¬AD÷1506726000¬ADE÷1506726000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷North Bay Battalion¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷GRE¬AF÷Soo Greyhounds¬WV÷sault-ste-marie-greyhounds¬WM÷BAT¬AE÷North Bay Battalion¬WU÷north-bay-battalion¬AN÷n¬~AA÷M9760Oqa¬AD÷1506726300¬ADE÷1506726300¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Saginaw Spirit¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SAG¬AE÷Saginaw Spirit¬WU÷saginaw-spirit¬WN÷OTT¬AF÷Ottawa 67s¬WV÷ottawa-67s¬AN÷n¬~AA÷zDBAara5¬AD÷1506726300¬ADE÷1506726300¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Sudbury Wolves¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SUD¬AE÷Sudbury Wolves¬WU÷sudbury-wolves¬WN÷BAR¬AF÷Barrie Colts¬WV÷barrie-colts¬AN÷n¬~AA÷UZAEb2EB¬AD÷1506727800¬ADE÷1506727800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Guelph Storm¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷OSH¬AF÷Oshawa Generals¬WV÷oshawa-generals¬WM÷GUE¬AE÷Guelph Storm¬WU÷guelph-storm¬AN÷n¬~AA÷8Q9IcMTH¬AD÷1506727800¬ADE÷1506727800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Kitchener Rangers¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷KIT¬AE÷Kitchener Rangers¬WU÷kitchener-rangers¬WN÷OWE¬AF÷Owen Sound Attack¬WV÷owen-sound-attack¬AN÷n¬~AA÷lxRFdtqO¬AD÷1506727800¬ADE÷1506727800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷London Knights¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷LON¬AE÷London Knights¬WU÷london-knights¬WN÷KIN¬AF÷Kingston Frontenacs¬WV÷kingston-frontenacs¬AN÷n¬~AA÷SSPJe0bU¬AD÷1506812400¬ADE÷1506812400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Erie Otters¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ERI¬AE÷Erie Otters¬WU÷erie-otters¬WN÷KIT¬AF÷Kitchener Rangers¬WV÷kitchener-rangers¬AN÷n¬~AA÷4l1PGqUu¬AD÷1506812400¬ADE÷1506812400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Flint Firebirds¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷FLI¬AE÷Flint Firebirds¬WU÷flint-firebirds¬WN÷OTT¬AF÷Ottawa 67s¬WV÷ottawa-67s¬AN÷n¬~AA÷Ii5TF3qn¬AD÷1506812400¬ADE÷1506812400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Niagara IceDogs¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NIA¬AE÷Niagara IceDogs¬WU÷niagara-icedogs¬WN÷PET¬AF÷Peterborough Petes¬WV÷peterborough-petes¬AN÷n¬~AA÷0GfYENbh¬AD÷1506812700¬ADE÷1506812700¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Saginaw Spirit¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SAG¬AE÷Saginaw Spirit¬WU÷saginaw-spirit¬WN÷GUE¬AF÷Guelph Storm¬WV÷guelph-storm¬AN÷n¬~AA÷v7gxEsEb¬AD÷1506812700¬ADE÷1506812700¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Sarnia Sting¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SAR¬AE÷Sarnia Sting¬WU÷sarnia-sting¬WN÷KIN¬AF÷Kingston Frontenacs¬WV÷kingston-frontenacs¬AN÷n¬~AA÷8tbtD1T4¬AD÷1506814200¬ADE÷1506814200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Barrie Colts¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BAR¬AE÷Barrie Colts¬WU÷barrie-colts¬WN÷HAM¬AF÷Hamilton Bulldogs¬WV÷hamilton-bulldogs¬AN÷n¬~AA÷nXdpCLrB¬AD÷1506814200¬ADE÷1506814200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Owen Sound Attack¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷OWE¬AE÷Owen Sound Attack¬WU÷owen-sound-attack¬WN÷MIS¬AF÷Mississauga Steelheads¬WV÷mississauga-steelheads¬AN÷n¬~AA÷UenkBubH¬AD÷1506880800¬ADE÷1506880800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Hamilton Bulldogs¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷HAM¬AE÷Hamilton Bulldogs¬WU÷hamilton-bulldogs¬WN÷KIN¬AF÷Kingston Frontenacs¬WV÷kingston-frontenacs¬AN÷n¬~AA÷tWkgAaDN¬AD÷1506880800¬ADE÷1506880800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Sudbury Wolves¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SUD¬AE÷Sudbury Wolves¬WU÷sudbury-wolves¬WN÷GRE¬AF÷Soo Greyhounds¬WV÷sault-ste-marie-greyhounds¬AN÷n¬~AA÷zgkc9JST¬AD÷1506881100¬ADE÷1506881100¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Peterborough Petes¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷PET¬AE÷Peterborough Petes¬WU÷peterborough-petes¬WN÷NIA¬AF÷Niagara IceDogs¬WV÷niagara-icedogs¬AN÷n¬~AA÷x2yP4wyo¬AD÷1506881100¬ADE÷1506881100¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Sarnia Sting¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷OTT¬AF÷Ottawa 67s¬WV÷ottawa-67s¬WM÷SAR¬AE÷Sarnia Sting¬WU÷sarnia-sting¬AN÷n¬~~
4
1506228885
663
HJÄLP: Du befinner dig på OHL 2017/2018 resultat sidan i Ishockey/Kanada sektionen. FlashScore.se erbjuder OHL 2017/2018 livescore, OHL 2017/2018 tabeller och matchdetaljer. Förutom OHL 2017/2018 resultat kan du följa fler än 100 ishockeytävlingar från 15+ länder hos FlashScore.se. Klicka bara på landets namn i den vänstra menyn och välj din tävling (ligor, cup eller turneringar). OHL 2017/2018 resultat service uppdateras i realtid.