Amerikansk fotboll »Kanada » CFL » 2017

results
5
1496063331
0
fixtures
SA÷5¬~ZA÷KANADA: CFL - Försäsong¬ZEE÷MZFZnvX4¬ZB÷47¬ZY÷Kanada¬ZC÷2cjjONmI¬ZD÷t¬ZE÷AXCgUAT3¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷47_MZFZnvX4¬ZJ÷15¬ZL÷/amerikansk-fotboll/kanada/cfl/¬ZX÷13Kanada 006Kanada0010000000137000CFL - Försäs015säsong000¬ZCC÷0¬ZAF÷Kanada¬~AA÷4AtD4Mpc¬AD÷1496797200¬ADE÷1496797200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Calgary Stampeders¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷CAL¬AE÷Calgary Stampeders¬WU÷calgary-stampeders¬WN÷LIO¬AF÷BC Lions¬WV÷bc-lions¬AN÷n¬~AA÷CzpL20F9¬AD÷1496964600¬ADE÷1496964600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Ottawa Redblacks¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷OTT¬AE÷Ottawa Redblacks¬WU÷ottawa-redblacks¬WN÷HAM¬AF÷Hamilton Tiger-Cats¬WV÷hamilton-tiger-cats¬AN÷n¬~AA÷IDpH3t03¬AD÷1496964600¬ADE÷1496964600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Toronto Argonauts¬AX÷0¬BX÷-1¬WN÷MON¬AF÷Montreal Alouettes¬WV÷montreal-alouettes¬WM÷TOR¬AE÷Toronto Argonauts¬WU÷toronto-argonauts¬AN÷n¬~AA÷jRrP1KUF¬AD÷1497142800¬ADE÷1497142800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Saskatchewan Roughriders¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷SAS¬AE÷Saskatchewan Roughriders¬WU÷saskatchewan-roughriders¬WN÷WIN¬AF÷Winnipeg Blue Bombers¬WV÷winnipeg-blue-bombers¬AN÷n¬~AA÷82wU0vpM¬AD÷1497222000¬ADE÷1497222000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Edmonton Eskimos¬AX÷0¬BX÷-1¬WN÷CAL¬AF÷Calgary Stampeders¬WV÷calgary-stampeders¬WM÷EDM¬AE÷Edmonton Eskimos¬WU÷edmonton-eskimos¬AN÷n¬~AA÷ngxYabaS¬AD÷1497569400¬ADE÷1497569400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Montreal Alouettes¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷MON¬AE÷Montreal Alouettes¬WU÷montreal-alouettes¬WN÷OTT¬AF÷Ottawa Redblacks¬WV÷ottawa-redblacks¬AN÷n¬~AA÷4YOaeI7q¬AD÷1497573000¬ADE÷1497573000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Winnipeg Blue Bombers¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷WIN¬AE÷Winnipeg Blue Bombers¬WU÷winnipeg-blue-bombers¬WN÷EDM¬AF÷Edmonton Eskimos¬WV÷edmonton-eskimos¬AN÷n¬~AA÷G8S3fxNk¬AD÷1497655800¬ADE÷1497655800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Hamilton Tiger-Cats¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷HAM¬AE÷Hamilton Tiger-Cats¬WU÷hamilton-tiger-cats¬WN÷TOR¬AF÷Toronto Argonauts¬WV÷toronto-argonauts¬AN÷n¬~AA÷bXH8gdxd¬AD÷1497664800¬ADE÷1497664800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷BC Lions¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷LIO¬AE÷BC Lions¬WU÷bc-lions¬WN÷SAS¬AF÷Saskatchewan Roughriders¬WV÷saskatchewan-roughriders¬AN÷n¬~ZA÷KANADA: CFL¬ZEE÷MZFZnvX4¬ZB÷47¬ZY÷Kanada¬ZC÷fXnrQqJ5¬ZD÷t¬ZE÷AXCgUAT3¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷47_MZFZnvX4¬ZJ÷2¬ZL÷/amerikansk-fotboll/kanada/cfl/¬ZX÷13Kanada 006Kanada0010000000169000CFL 003......000¬ZCC÷0¬ZAF÷Kanada¬~AA÷xOGChGi2¬AD÷1498174200¬ADE÷1498174200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Montreal Alouettes¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷MON¬AE÷Montreal Alouettes¬WU÷montreal-alouettes¬WN÷SAS¬AF÷Saskatchewan Roughriders¬WV÷saskatchewan-roughriders¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷QwAfHaU2¬AD÷1498260600¬ADE÷1498260600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Ottawa Redblacks¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷OTT¬AE÷Ottawa Redblacks¬WU÷ottawa-redblacks¬WN÷CAL¬AF÷Calgary Stampeders¬WV÷calgary-stampeders¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷4U8bGJq9¬AD÷1498356000¬ADE÷1498356000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷BC Lions¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷LIO¬AE÷BC Lions¬WU÷bc-lions¬WN÷EDM¬AF÷Edmonton Eskimos¬WV÷edmonton-eskimos¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷ngb3FwaF¬AD÷1498420800¬ADE÷1498420800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Toronto Argonauts¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷TOR¬AE÷Toronto Argonauts¬WU÷toronto-argonauts¬WN÷HAM¬AF÷Hamilton Tiger-Cats¬WV÷hamilton-tiger-cats¬AW÷1¬AN÷n¬~
5
1496063331
90
HJÄLP: Du befinner dig på CFL resultat sidan i Amerikansk fotboll/Kanada sektionen. FlashScore.se erbjuder CFL livescore, CFL tabeller och matchdetaljer. Förutom CFL resultat kan du följa fler än 5000 tävlingar från över 30 sporter från hela världen. Klicka bara på sportens namn i toppmenyn eller landets namn i den vänstra tabellen och välj din tävling. CFL resultatservice uppdateras i realtid.