Amerikansk fotboll »Kanada » CFL » 2016

results
SA÷5¬~ZA÷KANADA: CFL¬ZEE÷MZFZnvX4¬ZB÷47¬ZY÷Kanada¬ZC÷YsYRylxU¬ZD÷t¬ZE÷MH7yHTXf¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷47_MZFZnvX4¬ZJ÷2¬ZL÷/amerikansk-fotboll/kanada/cfl/¬ZX÷13Kanada 006Kanada0010000000157000CFL 003......000¬ZCC÷0¬ZAF÷Kanada¬~AA÷EZEptoWs¬AD÷1478386800¬ADE÷1478386800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷BC Lions¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷LIO¬AE÷BC Lions¬WU÷bc-lions¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷41¬BA÷14¬BC÷10¬BE÷9¬BG÷8¬WN÷SAS¬AF÷Saskatchewan Roughriders¬WV÷saskatchewan-roughriders¬AH÷18¬BB÷4¬BD÷0¬BF÷0¬BH÷14¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷CQSIpRNQ¬AD÷1478376000¬ADE÷1478376000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Edmonton Eskimos¬AX÷0¬BX÷-1¬WN÷TOR¬AF÷Toronto Argonauts¬WV÷toronto-argonauts¬AH÷17¬BB÷7¬BD÷7¬BF÷3¬BH÷0¬WM÷EDM¬AE÷Edmonton Eskimos¬WU÷edmonton-eskimos¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷41¬BA÷7¬BC÷21¬BE÷3¬BG÷10¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷U1wEo78K¬AD÷1478365200¬ADE÷1478365200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Hamilton Tiger-Cats¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷HAM¬AE÷Hamilton Tiger-Cats¬WU÷hamilton-tiger-cats¬AG÷25¬BA÷6¬BC÷0¬BE÷11¬BG÷8¬WN÷MON¬AF÷Montreal Alouettes¬WV÷montreal-alouettes¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷32¬BB÷7¬BD÷7¬BF÷0¬BH÷18¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷GbZ9nmgE¬AD÷1478300400¬ADE÷1478300400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Ottawa Redblacks¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷OTT¬AE÷Ottawa Redblacks¬WU÷ottawa-redblacks¬AG÷20¬BA÷7¬BC÷3¬BE÷10¬BG÷0¬WN÷WIN¬AF÷Winnipeg Blue Bombers¬WV÷winnipeg-blue-bombers¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷33¬BB÷7¬BD÷6¬BF÷17¬BH÷3¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷2eoSN3GD¬AD÷1477846800¬ADE÷1477846800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Montreal Alouettes¬AX÷0¬BX÷-1¬WN÷CAL¬AF÷Calgary Stampeders¬WV÷calgary-stampeders¬AH÷8¬BB÷5¬BD÷0¬BF÷0¬BH÷3¬WM÷MON¬AE÷Montreal Alouettes¬WU÷montreal-alouettes¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷17¬BA÷0¬BC÷7¬BE÷7¬BG÷3¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷O4nOOq17¬AD÷1477782000¬ADE÷1477782000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Saskatchewan Roughriders¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷SAS¬AE÷Saskatchewan Roughriders¬WU÷saskatchewan-roughriders¬AG÷6¬BA÷0¬BC÷6¬BE÷0¬BG÷0¬WN÷LIO¬AF÷BC Lions¬WV÷bc-lions¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷24¬BB÷9¬BD÷7¬BF÷6¬BH÷2¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷rgVQPPo1¬AD÷1477771200¬ADE÷1477771200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Winnipeg Blue Bombers¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷WIN¬AE÷Winnipeg Blue Bombers¬WU÷winnipeg-blue-bombers¬AG÷10¬BA÷0¬BC÷3¬BE÷0¬BG÷7¬WN÷OTT¬AF÷Ottawa Redblacks¬WV÷ottawa-redblacks¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷23¬BB÷8¬BD÷9¬BF÷3¬BH÷3¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷42WMQ5Wf¬AD÷1477695600¬ADE÷1477695600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Hamilton Tiger-Cats¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷HAM¬AE÷Hamilton Tiger-Cats¬WU÷hamilton-tiger-cats¬AG÷26¬BA÷10¬BC÷1¬BE÷0¬BG÷15¬WN÷EDM¬AF÷Edmonton Eskimos¬WV÷edmonton-eskimos¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷29¬BB÷6¬BD÷6¬BF÷10¬BH÷7¬AW÷1¬AN÷n¬~ZA÷KANADA: CFL - Slutspel¬ZEE÷MZFZnvX4¬ZB÷47¬ZY÷Kanada¬ZC÷A3PgX7po¬ZD÷t¬ZE÷MH7yHTXf¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷2¬ZH÷47_MZFZnvX4¬ZJ÷11¬ZL÷/amerikansk-fotboll/kanada/cfl/¬ZX÷13Kanada 006Kanada0010000000212000CFL - Slutsp014utspel000¬ZCC÷0¬ZAF÷Kanada¬~AA÷xOWiwuf9¬AD÷1480287600¬ADE÷1480287600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷10¬CX÷Ottawa Redblacks¬ER÷Final¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷OTT¬AE÷Ottawa Redblacks¬WU÷ottawa-redblacks¬AS÷1¬AZ÷0¬BY÷2¬AG÷39¬AT÷33¬BI÷6¬BA÷10¬BC÷10¬BE÷7¬BG÷6¬WN÷CAL¬AF÷Calgary Stampeders¬WV÷calgary-stampeders¬AZ÷0¬AH÷33¬AU÷33¬BJ÷0¬BB÷7¬BD÷0¬BF÷10¬BH÷16¬AN÷n¬~AA÷CAGBOihU¬AD÷1479677400¬ADE÷1479677400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Calgary Stampeders¬ER÷Semifinal¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷CAL¬AE÷Calgary Stampeders¬WU÷calgary-stampeders¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷42¬BA÷8¬BC÷24¬BE÷0¬BG÷10¬WN÷LIO¬AF÷BC Lions¬WV÷bc-lions¬AH÷15¬BB÷0¬BD÷0¬BF÷7¬BH÷8¬AN÷n¬~AA÷b7C7PXxO¬AD÷1479664800¬ADE÷1479664800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Ottawa Redblacks¬ER÷Semifinal¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷OTT¬AE÷Ottawa Redblacks¬WU÷ottawa-redblacks¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷35¬BA÷9¬BC÷8¬BE÷8¬BG÷10¬WN÷EDM¬AF÷Edmonton Eskimos¬WV÷edmonton-eskimos¬AH÷23¬BB÷0¬BD÷3¬BF÷7¬BH÷13¬AN÷n¬~AA÷bmlrxkLo¬AD÷1479072600¬ADE÷1479072600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷BC Lions¬ER÷Kvartsfinal¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷LIO¬AE÷BC Lions¬WU÷bc-lions¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷32¬BA÷0¬BC÷12¬BE÷7¬BG÷13¬WN÷WIN¬AF÷Winnipeg Blue Bombers¬WV÷winnipeg-blue-bombers¬AH÷31¬BB÷11¬BD÷14¬BF÷3¬BH÷3¬AN÷n¬~AA÷pp00D5ro¬AD÷1479060000¬ADE÷1479060000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Hamilton Tiger-Cats¬ER÷Kvartsfinal¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷HAM¬AE÷Hamilton Tiger-Cats¬WU÷hamilton-tiger-cats¬AG÷21¬BA÷3¬BC÷0¬BE÷6¬BG÷12¬WN÷EDM¬AF÷Edmonton Eskimos¬WV÷edmonton-eskimos¬AS÷2¬AZ÷2¬BZ÷1¬AH÷24¬BB÷7¬BD÷11¬BF÷3¬BH÷3¬AN÷n¬~
5
1490898815
95
fixtures
5
1490898815
0
HJÄLP: Du befinner dig på CFL resultat sidan i Amerikansk fotboll/Kanada sektionen. FlashScore.se erbjuder CFL livescore, CFL tabeller och matchdetaljer. Förutom CFL resultat kan du följa fler än 5000 tävlingar från över 30 sporter från hela världen. Klicka bara på sportens namn i toppmenyn eller landets namn i den vänstra tabellen och välj din tävling. CFL resultatservice uppdateras i realtid.