Amerikansk fotboll »USA » NFL » 2016/2017

results
SA÷5¬~ZA÷USA: NFL¬ZEE÷rJVAIaHo¬ZB÷200¬ZY÷USA¬ZC÷IDQOBfdU¬ZD÷t¬ZE÷Ofi7w6Vi¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷200_rJVAIaHo¬ZJ÷2¬ZL÷/amerikansk-fotboll/usa/nfl/¬ZX÷13USA 003......0020000000153000NFL 003......000¬ZCC÷0¬~AA÷jqnbHX3l¬AD÷1480987800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷New York Jets¬ER÷Omgång 13¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷NYJ¬AE÷New York Jets¬WU÷new-york-jets¬AG÷10¬BA÷0¬BC÷3¬BE÷0¬BG÷7¬WN÷IND¬AF÷Indianapolis Colts¬WV÷indianapolis-colts¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷41¬BB÷14¬BD÷10¬BF÷10¬BH÷7¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷xtrfIDlr¬AD÷1480901400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Seattle Seahawks¬ER÷Omgång 13¬AX÷0¬AV÷1480930148|¬BX÷-1¬WM÷SEA¬AE÷Seattle Seahawks¬WU÷seattle-seahawks¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷40¬BA÷10¬BC÷13¬BE÷7¬BG÷10¬WN÷CAR¬AF÷Carolina Panthers¬WV÷carolina-panthers¬AH÷7¬BB÷0¬BD÷7¬BF÷0¬BH÷0¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷0buROFBE¬AD÷1480886700¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Arizona Cardinals¬ER÷Omgång 13¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷ARI¬AE÷Arizona Cardinals¬WU÷arizona-cardinals¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷31¬BA÷7¬BC÷3¬BE÷7¬BG÷14¬WN÷WAS¬AF÷Washington Redskins¬WV÷washington-redskins¬AH÷23¬BB÷0¬BD÷6¬BF÷14¬BH÷3¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷tAdONZQK¬AD÷1480886700¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Pittsburgh Steelers¬ER÷Omgång 13¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷PIT¬AE÷Pittsburgh Steelers¬WU÷pittsburgh-steelers¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷24¬BA÷5¬BC÷9¬BE÷7¬BG÷3¬WN÷NYG¬AF÷New York Giants¬WV÷new-york-giants¬AH÷14¬BB÷0¬BD÷0¬BF÷7¬BH÷7¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷K0eSMgtR¬AD÷1480886700¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷San Diego Chargers¬ER÷Omgång 13¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷SAN¬AE÷San Diego Chargers¬WU÷san-diego-chargers¬AG÷21¬BA÷7¬BC÷7¬BE÷7¬BG÷0¬WN÷TAM¬AF÷Tampa Bay Buccaneers¬WV÷tampa-bay-buccaneers¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷28¬BB÷7¬BD÷0¬BF÷10¬BH÷11¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷M7tNPed8¬AD÷1480885500¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Oakland Raiders¬ER÷Omgång 13¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷OAK¬AE÷Oakland Raiders¬WU÷oakland-raiders¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷38¬BA÷3¬BC÷6¬BE÷14¬BG÷15¬WN÷BUF¬AF÷Buffalo Bills¬WV÷buffalo-bills¬AH÷24¬BB÷3¬BD÷7¬BF÷14¬BH÷0¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷Mg1lBdsF¬AD÷1480874400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Atlanta Falcons¬ER÷Omgång 13¬AX÷0¬BX÷-1¬WN÷KAN¬AF÷Kansas City Chiefs¬WV÷kansas-city-chiefs¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷29¬BB÷6¬BD÷14¬BF÷7¬BH÷2¬WM÷ATL¬AE÷Atlanta Falcons¬WU÷atlanta-falcons¬AG÷28¬BA÷10¬BC÷6¬BE÷0¬BG÷12¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷KvKiAGdL¬AD÷1480874400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Baltimore Ravens¬ER÷Omgång 13¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷BAL¬AE÷Baltimore Ravens¬WU÷baltimore-ravens¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷38¬BA÷14¬BC÷10¬BE÷0¬BG÷14¬WN÷MIA¬AF÷Miami Dolphins¬WV÷miami-dolphins¬AH÷6¬BB÷0¬BD÷0¬BF÷0¬BH÷6¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷239d9zCR¬AD÷1480874400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Chicago Bears¬ER÷Omgång 13¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷CHI¬AE÷Chicago Bears¬WU÷chicago-bears¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷26¬BA÷0¬BC÷7¬BE÷14¬BG÷5¬WN÷SFO¬AF÷San Francisco 49ers¬WV÷san-francisco-49ers¬AH÷6¬BB÷0¬BD÷6¬BF÷0¬BH÷0¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷4CeO4fKr¬AD÷1480874400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Cincinnati Bengals¬ER÷Omgång 13¬AX÷0¬BX÷-1¬WN÷PHI¬AF÷Philadelphia Eagles¬WV÷philadelphia-eagles¬AH÷14¬BB÷0¬BD÷0¬BF÷7¬BH÷7¬WM÷CIN¬AE÷Cincinnati Bengals¬WU÷cincinnati-bengals¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷32¬BA÷10¬BC÷9¬BE÷10¬BG÷3¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷Yo0S3EZl¬AD÷1480874400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Green Bay Packers¬ER÷Omgång 13¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷GBP¬AE÷Green Bay Packers¬WU÷green-bay-packers¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷21¬BA÷0¬BC÷7¬BE÷0¬BG÷14¬WN÷HOU¬AF÷Houston Texans¬WV÷houston-texans¬AH÷13¬BB÷0¬BD÷0¬BF÷7¬BH÷6¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷CxaW2Yle¬AD÷1480874400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Jacksonville Jaguars¬ER÷Omgång 13¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷JAC¬AE÷Jacksonville Jaguars¬WU÷jacksonville-jaguars¬AG÷10¬BA÷0¬BC÷3¬BE÷0¬BG÷7¬WN÷DEN¬AF÷Denver Broncos¬WV÷denver-broncos¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷20¬BB÷0¬BD÷10¬BF÷7¬BH÷3¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷f1ly2h41¬AD÷1480874400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷New England Patriots¬ER÷Omgång 13¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷PAT¬AE÷New England Patriots¬WU÷new-england-patriots¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷26¬BA÷7¬BC÷10¬BE÷6¬BG÷3¬WN÷LOS¬AF÷Los Angeles Rams¬WV÷los-angeles-rams¬AH÷10¬BB÷0¬BD÷0¬BF÷3¬BH÷7¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷84hu1CJ7¬AD÷1480874400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷New Orleans Saints¬ER÷Omgång 13¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷NOS¬AE÷New Orleans Saints¬WU÷new-orleans-saints¬AG÷13¬BA÷0¬BC÷6¬BE÷0¬BG÷7¬WN÷DET¬AF÷Detroit Lions¬WV÷detroit-lions¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷28¬BB÷3¬BD÷10¬BF÷6¬BH÷9¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷SW1pCxS8¬AD÷1480641900¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Minnesota Vikings¬ER÷Omgång 13¬AX÷0¬AV÷1480658335|¬BX÷-1¬WM÷MIN¬AE÷Minnesota Vikings¬WU÷minnesota-vikings¬AG÷15¬BA÷3¬BC÷0¬BE÷3¬BG÷9¬WN÷DAL¬AF÷Dallas Cowboys¬WV÷dallas-cowboys¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷17¬BB÷0¬BD÷7¬BF÷0¬BH÷10¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷lt3tDIC2¬AD÷1480383000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Philadelphia Eagles¬ER÷Omgång 12¬AX÷0¬AV÷1480398231|¬BX÷-1¬WM÷PHI¬AE÷Philadelphia Eagles¬WU÷philadelphia-eagles¬AG÷13¬BA÷7¬BC÷3¬BE÷3¬BG÷0¬WN÷GBP¬AF÷Green Bay Packers¬WV÷green-bay-packers¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷27¬BB÷7¬BD÷7¬BF÷3¬BH÷10¬AW÷1¬AN÷n¬~
5
1481227429
256
fixtures
SA÷5¬~ZA÷USA: NFL¬ZEE÷rJVAIaHo¬ZB÷200¬ZY÷USA¬ZC÷IDQOBfdU¬ZD÷t¬ZE÷Ofi7w6Vi¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷200_rJVAIaHo¬ZJ÷2¬ZL÷/amerikansk-fotboll/usa/nfl/¬ZX÷13USA 003......0020000000153000NFL 003......000¬ZCC÷0¬~AA÷Y7y3GiJf¬AD÷1481246700¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Kansas City Chiefs¬ER÷Omgång 14¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷KAN¬AE÷Kansas City Chiefs¬WU÷kansas-city-chiefs¬WN÷OAK¬AF÷Oakland Raiders¬WV÷oakland-raiders¬AL÷{"1":[{"BN":"TV3 Sport","BU":"http:\/\/www.viasatsport.se\/viasat-tv-tabla\/"},{"BN":"ViaPlay","BU":"http:\/\/viaplay.se\/"}]}¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷Cbz7FBY0¬AD÷1481479200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Buffalo Bills¬ER÷Omgång 14¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷BUF¬AE÷Buffalo Bills¬WU÷buffalo-bills¬WN÷PIT¬AF÷Pittsburgh Steelers¬WV÷pittsburgh-steelers¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷tYvBEVm7¬AD÷1481479200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Carolina Panthers¬ER÷Omgång 14¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷CAR¬AE÷Carolina Panthers¬WU÷carolina-panthers¬WN÷SAN¬AF÷San Diego Chargers¬WV÷san-diego-chargers¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷KOwFDk3D¬AD÷1481479200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Cleveland Browns¬ER÷Omgång 14¬AX÷0¬BX÷-1¬WN÷CIN¬AF÷Cincinnati Bengals¬WV÷cincinnati-bengals¬WM÷CLE¬AE÷Cleveland Browns¬WU÷cleveland-browns¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷MTHcxZuE¬AD÷1481479200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Detroit Lions¬ER÷Omgång 14¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷DET¬AE÷Detroit Lions¬WU÷detroit-lions¬WN÷CHI¬AF÷Chicago Bears¬WV÷chicago-bears¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷Y3L1ygeK¬AD÷1481479200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Indianapolis Colts¬ER÷Omgång 14¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷IND¬AE÷Indianapolis Colts¬WU÷indianapolis-colts¬WN÷HOU¬AF÷Houston Texans¬WV÷houston-texans¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷SQK5zDAQ¬AD÷1481479200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Jacksonville Jaguars¬ER÷Omgång 14¬AX÷0¬BX÷-1¬WN÷MIN¬AF÷Minnesota Vikings¬WV÷minnesota-vikings¬WM÷JAC¬AE÷Jacksonville Jaguars¬WU÷jacksonville-jaguars¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷UZ6XVWIs¬AD÷1481479200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Miami Dolphins¬ER÷Omgång 14¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷MIA¬AE÷Miami Dolphins¬WU÷miami-dolphins¬WN÷ARI¬AF÷Arizona Cardinals¬WV÷arizona-cardinals¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷nB1xVjYm¬AD÷1481479200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Philadelphia Eagles¬ER÷Omgång 14¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷PHI¬AE÷Philadelphia Eagles¬WU÷philadelphia-eagles¬WN÷WAS¬AF÷Washington Redskins¬WV÷washington-redskins¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷KOapTU20¬AD÷1481479200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Tennessee Titans¬ER÷Omgång 14¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷TEN¬AE÷Tennessee Titans¬WU÷tennessee-titans¬WN÷DEN¬AF÷Denver Broncos¬WV÷denver-broncos¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷YR3lSlI6¬AD÷1481490300¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷San Francisco 49ers¬ER÷Omgång 14¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷SFO¬AE÷San Francisco 49ers¬WU÷san-francisco-49ers¬WN÷NYJ¬AF÷New York Jets¬WV÷new-york-jets¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷GjggR8XC¬AD÷1481491500¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Green Bay Packers¬ER÷Omgång 14¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷GBP¬AE÷Green Bay Packers¬WU÷green-bay-packers¬WN÷SEA¬AF÷Seattle Seahawks¬WV÷seattle-seahawks¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷fshcQSnJ¬AD÷1481491500¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Los Angeles Rams¬ER÷Omgång 14¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷LOS¬AE÷Los Angeles Rams¬WU÷los-angeles-rams¬WN÷ATL¬AF÷Atlanta Falcons¬WV÷atlanta-falcons¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷Q10tUAmf¬AD÷1481491500¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Tampa Bay Buccaneers¬ER÷Omgång 14¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷TAM¬AE÷Tampa Bay Buccaneers¬WU÷tampa-bay-buccaneers¬WN÷NOS¬AF÷New Orleans Saints¬WV÷new-orleans-saints¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷8bevkCPJ¬AD÷1481506200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷New York Giants¬ER÷Omgång 14¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷NYG¬AE÷New York Giants¬WU÷new-york-giants¬WN÷DAL¬AF÷Dallas Cowboys¬WV÷dallas-cowboys¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷nkfrlWvQ¬AD÷1481592600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷New England Patriots¬ER÷Omgång 14¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷PAT¬AE÷New England Patriots¬WU÷new-england-patriots¬WN÷BAL¬AF÷Baltimore Ravens¬WV÷baltimore-ravens¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~
5
1481227429
64
HJÄLP: Du befinner dig på NFL resultat sidan i Amerikansk fotboll/USA sektionen. FlashScore.se erbjuder NFL livescore, NFL tabeller och matchdetaljer. Förutom NFL resultat kan du följa fler än 5000 tävlingar från över 30 sporter från hela världen. Klicka bara på sportens namn i toppmenyn eller landets namn i den vänstra tabellen och välj din tävling. NFL resultatservice uppdateras i realtid.