CFL tabeller och resultat

Amerikansk fotboll Kanada

CFL
2020
Loading...
results
0
fixtures
SA÷5¬~ZA÷KANADA: CFL - Försäsong¬ZEE÷MZFZnvX4¬ZB÷47¬ZY÷Kanada¬ZC÷nRD1yjkT¬ZD÷t¬ZE÷6L3pcq7j¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷47_MZFZnvX4¬ZJ÷15¬ZL÷/amerikansk-fotboll/kanada/cfl/¬ZX÷13Kanada 006Kanada0010000000001000CFL - Försäs015säsong000¬ZCC÷0¬ZAF÷Kanada¬~AA÷dfjmkTYo¬AD÷1590350400¬ADE÷1590350400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Winnipeg Blue Bombers¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷WIN¬AE÷Winnipeg Blue Bombers¬JA÷vLN7SxQm¬WU÷winnipeg-blue-bombers¬WN÷EDM¬AF÷Edmonton Eskimos¬JB÷IBMBRduf¬WV÷edmonton-eskimos¬AN÷n¬~AA÷jHkilmlh¬AD÷1590678000¬ADE÷1590678000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Toronto Argonauts¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷TOR¬AE÷Toronto Argonauts¬JA÷CYLFQGf0¬WU÷toronto-argonauts¬WN÷HAM¬AF÷Hamilton Tiger-Cats¬JB÷QyQJPzA6¬WV÷hamilton-tiger-cats¬AN÷n¬~AA÷4Kgem73b¬AD÷1590795000¬ADE÷1590795000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Ottawa Redblacks¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷OTT¬AE÷Ottawa Redblacks¬JA÷KbPNOfPC¬WU÷ottawa-redblacks¬WN÷MON¬AF÷Montreal Alouettes¬JB÷bkORNEvJ¬WV÷montreal-alouettes¬AN÷n¬~AA÷nqq0nRI4¬AD÷1590868800¬ADE÷1590868800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Calgary Stampeders¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CAL¬AE÷Calgary Stampeders¬JA÷C6R8nbHJ¬WU÷calgary-stampeders¬WN÷SAS¬AF÷Saskatchewan Roughriders¬JB÷jcQCoIWP¬WV÷saskatchewan-roughriders¬AN÷n¬~AA÷QZs4ooYA¬AD÷1590868800¬ADE÷1590868800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Edmonton Eskimos¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷EDM¬AE÷Edmonton Eskimos¬JA÷8xDvsxus¬WU÷edmonton-eskimos¬WN÷LIO¬AF÷BC Lions¬JB÷MuHrtdfm¬WV÷bc-lions¬AN÷n¬~AA÷Yas8p5mH¬AD÷1591313400¬ADE÷1591313400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Hamilton Tiger-Cats¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷HAM¬AE÷Hamilton Tiger-Cats¬JA÷G2GnuG9g¬WU÷hamilton-tiger-cats¬WN÷OTT¬AF÷Ottawa Redblacks¬JB÷fgFjvzPa¬WV÷ottawa-redblacks¬AN÷n¬~AA÷CjtCqP2N¬AD÷1591407000¬ADE÷1591407000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Saskatchewan Roughriders¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷WIN¬AF÷Winnipeg Blue Bombers¬JB÷2JIbxEgC¬WV÷winnipeg-blue-bombers¬WM÷SAS¬AE÷Saskatchewan Roughriders¬JA÷OSJfwfv6¬WU÷saskatchewan-roughriders¬AN÷n¬~AA÷fFVGrqIT¬AD÷1591408800¬ADE÷1591408800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷BC Lions¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷LIO¬AE÷BC Lions¬JA÷dtI2yY8I¬WU÷bc-lions¬WN÷CAL¬AF÷Calgary Stampeders¬JB÷8GL6zhOO¬WV÷calgary-stampeders¬AN÷n¬~AA÷WzNrv3Qp¬AD÷1591462800¬ADE÷1591462800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Montreal Alouettes¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷MON¬AE÷Montreal Alouettes¬JA÷MJ9lay1P¬WU÷montreal-alouettes¬WN÷TOR¬AF÷Toronto Argonauts¬JB÷OSeGfe9t¬WV÷toronto-argonauts¬AN÷n¬~ZA÷KANADA: CFL¬ZEE÷MZFZnvX4¬ZB÷47¬ZY÷Kanada¬ZC÷v1AgwCKG¬ZD÷t¬ZE÷6L3pcq7j¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷47_MZFZnvX4¬ZJ÷2¬ZL÷/amerikansk-fotboll/kanada/cfl/¬ZX÷13Kanada 006Kanada0010000000001000CFL 003......000¬ZCC÷0¬ZAF÷Kanada¬~AA÷pvBQ2n3o¬AD÷1591923600¬ADE÷1591923600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Edmonton Eskimos¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷LIO¬AF÷BC Lions¬JB÷WhaOhZwg¬WV÷bc-lions¬WM÷EDM¬AE÷Edmonton Eskimos¬JA÷h20KgFOn¬WU÷edmonton-eskimos¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷OU9U16Ii¬AD÷1592002800¬ADE÷1592002800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Ottawa Redblacks¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷OTT¬AE÷Ottawa Redblacks¬JA÷QFbSigga¬WU÷ottawa-redblacks¬WN÷TOR¬AF÷Toronto Argonauts¬JB÷vJ2WjD85¬WV÷toronto-argonauts¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷t64Z0QXc¬AD÷1592013600¬ADE÷1592013600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Calgary Stampeders¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CAL¬AE÷Calgary Stampeders¬JA÷Yu2zjXNB¬WU÷calgary-stampeders¬WN÷MON¬AF÷Montreal Alouettes¬JB÷CW0vkiwI¬WV÷montreal-alouettes¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷Kd3w0pm4¬AD÷1592089200¬ADE÷1592089200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Hamilton Tiger-Cats¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷HAM¬AE÷Hamilton Tiger-Cats¬JA÷IVO7XO7p¬WU÷hamilton-tiger-cats¬WN÷WIN¬AF÷Winnipeg Blue Bombers¬JB÷dMNBWrNj¬WV÷winnipeg-blue-bombers¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷EJ2sa42A¬AD÷1592528400¬ADE÷1592528400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Calgary Stampeders¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CAL¬AE÷Calgary Stampeders¬JA÷APBgeSai¬WU÷calgary-stampeders¬WN÷LIO¬AF÷BC Lions¬JB÷OSFcfnFc¬WV÷bc-lions¬AW÷1¬AN÷n¬~
90
Notisinställningar
Notiser blockeras av webbläsaren
Inställningar
Mörkt tema
HJÄLP: Du befinner dig på CFL resultat sidan i Amerikansk fotboll/Kanada sektionen. FlashScore.se erbjuder CFL livescore, CFL tabeller och matchdetaljer. Förutom CFL resultat kan du följa fler än 5000 tävlingar från över 30 sporter från hela världen. Klicka bara på sportens namn i toppmenyn eller landets namn i den vänstra tabellen och välj din tävling. CFL resultatservice uppdateras i realtid.
Visa fler
Mobila appar
Vår mobilapp är optimerad för din telefon. Ladda ner den gratis!