Amerikansk fotboll »USA » NFL » 2017/2018

results
SA÷5¬~ZA÷USA: NFL¬ZEE÷rJVAIaHo¬ZB÷200¬ZY÷USA¬ZC÷SjUkw7Qs¬ZD÷t¬ZE÷YZqsSF5R¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷200_rJVAIaHo¬ZJ÷2¬ZL÷/amerikansk-fotboll/usa/nfl/¬ZX÷13USA 003......0020000000169000NFL 003......000¬ZCC÷0¬ZAF÷USA¬~AA÷IkA85gdL¬AD÷1513545900¬ADE÷1513545900¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Pittsburgh Steelers¬ER÷Omgång 15¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷PIT¬AE÷Pittsburgh Steelers¬JA÷00p846ZO¬WU÷pittsburgh-steelers¬AG÷24¬BA÷7¬BC÷10¬BE÷7¬BG÷0¬WN÷PAT¬AF÷New England Patriots¬JB÷25OjTkCP¬WV÷new-england-patriots¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷27¬BB÷7¬BD÷3¬BF÷6¬BH÷11¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷WzF8nEkq¬AD÷1513545900¬ADE÷1513545900¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷San Francisco 49ers¬ER÷Omgång 15¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SFO¬AE÷San Francisco 49ers¬JA÷nH2HeBjf¬WU÷san-francisco-49ers¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷25¬BA÷6¬BC÷10¬BE÷0¬BG÷9¬WN÷TEN¬AF÷Tennessee Titans¬JB÷tv2LfV50¬WV÷tennessee-titans¬AH÷23¬BB÷0¬BD÷10¬BF÷3¬BH÷10¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷EeStifsS¬AD÷1513544700¬ADE÷1513544700¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Seattle Seahawks¬ER÷Omgång 15¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SEA¬AE÷Seattle Seahawks¬JA÷jk98cXLs¬WU÷seattle-seahawks¬AG÷7¬BA÷0¬BC÷0¬BE÷7¬BG÷0¬WN÷LOS¬AF÷Los Angeles Rams¬JB÷8Q3Ddiyl¬WV÷los-angeles-rams¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷42¬BB÷13¬BD÷21¬BF÷6¬BH÷2¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷x0zWYfLq¬AD÷1513533600¬ADE÷1513533600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Buffalo Bills¬ER÷Omgång 15¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷MIA¬AF÷Miami Dolphins¬JB÷vZR3tuoj¬WV÷miami-dolphins¬AH÷16¬BB÷3¬BD÷3¬BF÷0¬BH÷10¬WM÷BUF¬AE÷Buffalo Bills¬JA÷dAxasLVq¬WU÷buffalo-bills¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷24¬BA÷7¬BC÷14¬BE÷3¬BG÷0¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷WMZZXEzj¬AD÷1513533600¬ADE÷1513533600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Carolina Panthers¬ER÷Omgång 15¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CAR¬AE÷Carolina Panthers¬JA÷j9V7ua0d¬WU÷carolina-panthers¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷31¬BA÷7¬BC÷3¬BE÷14¬BG÷7¬WN÷GBP¬AF÷Green Bay Packers¬JB÷4CJk4rwc¬WV÷green-bay-packers¬AH÷24¬BB÷7¬BD÷7¬BF÷3¬BH÷7¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷U7hwXYkd¬AD÷1513533600¬ADE÷1513533600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Cleveland Browns¬ER÷Omgång 15¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CLE¬AE÷Cleveland Browns¬JA÷r3Ig32h3¬WU÷cleveland-browns¬AG÷10¬BA÷0¬BC÷10¬BE÷0¬BG÷0¬WN÷BAL¬AF÷Baltimore Ravens¬JB÷0vDb2M79¬WV÷baltimore-ravens¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷27¬BB÷3¬BD÷14¬BF÷10¬BH÷0¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷WCWLeISd¬AD÷1513533600¬ADE÷1513533600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Jacksonville Jaguars¬ER÷Omgång 15¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷JAC¬AE÷Jacksonville Jaguars¬JA÷vVB21tNF¬WU÷jacksonville-jaguars¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷45¬BA÷7¬BC÷24¬BE÷7¬BG÷7¬WN÷HOU¬AF÷Houston Texans¬JB÷YiB600xM¬WV÷houston-texans¬AH÷7¬BB÷0¬BD÷0¬BF÷7¬BH÷0¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷A3VPfxr3¬AD÷1513533600¬ADE÷1513533600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Minnesota Vikings¬ER÷Omgång 15¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷MIN¬AE÷Minnesota Vikings¬JA÷neFAaKiS¬WU÷minnesota-vikings¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷34¬BA÷17¬BC÷7¬BE÷3¬BG÷7¬WN÷CIN¬AF÷Cincinnati Bengals¬JB÷hxhwev0q¬WV÷cincinnati-bengals¬AH÷7¬BB÷0¬BD÷0¬BF÷0¬BH÷7¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷vwzUgdc9¬AD÷1513533600¬ADE÷1513533600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷New Orleans Saints¬ER÷Omgång 15¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NOS¬AE÷New Orleans Saints¬JA÷WSjsfbFk¬WU÷new-orleans-saints¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷31¬BA÷10¬BC÷7¬BE÷0¬BG÷14¬WN÷NYJ¬AF÷New York Jets¬JB÷Q35pgIUe¬WV÷new-york-jets¬AH÷19¬BB÷0¬BD÷10¬BF÷3¬BH÷6¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷ITYXhGCF¬AD÷1513533600¬ADE÷1513533600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷New York Giants¬ER÷Omgång 15¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NYG¬AE÷New York Giants¬JA÷4f4lhxp2¬WU÷new-york-giants¬AG÷29¬BA÷13¬BC÷10¬BE÷6¬BG÷0¬WN÷PHI¬AF÷Philadelphia Eagles¬JB÷6arXGLM2¬WV÷philadelphia-eagles¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷34¬BB÷7¬BD÷14¬BF÷10¬BH÷3¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷0hOxhzSL¬AD÷1513533600¬ADE÷1513533600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Washington Redskins¬ER÷Omgång 15¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷WAS¬AE÷Washington Redskins¬JA÷K2nyGux9¬WU÷washington-redskins¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷20¬BA÷7¬BC÷7¬BE÷3¬BG÷3¬WN÷ARI¬AF÷Arizona Cardinals¬JB÷EPouFaiF¬WV÷arizona-cardinals¬AH÷15¬BB÷3¬BD÷6¬BF÷3¬BH÷3¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷zil4wyDS¬AD÷1513474200¬ADE÷1513474200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Kansas City Chiefs¬ER÷Omgång 15¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷KAN¬AE÷Kansas City Chiefs¬JA÷QRoTns8M¬WU÷kansas-city-chiefs¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷30¬BA÷3¬BC÷7¬BE÷10¬BG÷10¬WN÷LAC¬AF÷Los Angeles Chargers¬JB÷f1jXo1NS¬WV÷los-angeles-chargers¬AH÷13¬BB÷0¬BD÷6¬BF÷7¬BH÷0¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷IFgavHcM¬AD÷1513459800¬ADE÷1513459800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Detroit Lions¬ER÷Omgång 15¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷DET¬AE÷Detroit Lions¬JA÷4CcKl3wA¬WU÷detroit-lions¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷20¬BA÷3¬BC÷10¬BE÷7¬BG÷0¬WN÷CHI¬AF÷Chicago Bears¬JB÷nymPmNhG¬WV÷chicago-bears¬AH÷10¬BB÷0¬BD÷3¬BF÷0¬BH÷7¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷vPfeucrG¬AD÷1513301100¬ADE÷1513301100¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Indianapolis Colts¬ER÷Omgång 15¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷DEN¬AF÷Denver Broncos¬JB÷j9gGkqO3¬WV÷denver-broncos¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷25¬BB÷0¬BD÷7¬BF÷15¬BH÷3¬WM÷IND¬AE÷Indianapolis Colts¬JA÷dnfCjP8c¬WU÷indianapolis-colts¬AG÷13¬BA÷7¬BC÷3¬BE÷3¬BG÷0¬AW÷1¬AN÷n¬~
5
1513558850
286
fixtures
SA÷5¬~ZA÷USA: NFL¬ZEE÷rJVAIaHo¬ZB÷200¬ZY÷USA¬ZC÷SjUkw7Qs¬ZD÷t¬ZE÷YZqsSF5R¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷200_rJVAIaHo¬ZJ÷2¬ZL÷/amerikansk-fotboll/usa/nfl/¬ZX÷13USA 003......0020000000169000NFL 003......000¬ZCC÷0¬ZAF÷USA¬~AA÷ARDCoY4k¬AD÷1513560600¬ADE÷1513560600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Oakland Raiders¬ER÷Omgång 15¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷DAL¬AF÷Dallas Cowboys¬JB÷zweUh9zD¬WV÷dallas-cowboys¬WM÷OAK¬AE÷Oakland Raiders¬JA÷hE5PgkL6¬WU÷oakland-raiders¬AL÷{"1":[{"BN":"TV3 Sport","BU":"http:\/\/www.viasatsport.se\/"},{"BN":"ViaPlay","BU":"https:\/\/online.adservicemedia.dk\/cgi-bin\/click.pl?pid=18631&cid=4254&productGroup=sport"}]}¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷jwV9phKe¬AD÷1513647000¬ADE÷1513647000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Tampa Bay Buccaneers¬ER÷Omgång 15¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷TAM¬AE÷Tampa Bay Buccaneers¬JA÷ETgYiTkJ¬WU÷tampa-bay-buccaneers¬WN÷ATL¬AF÷Atlanta Falcons¬JB÷2qmGGCSJ¬WV÷atlanta-falcons¬AL÷{"1":[{"BN":"TV3 Sport","BU":"http:\/\/www.viasatsport.se\/"},{"BN":"ViaPlay","BU":"https:\/\/online.adservicemedia.dk\/cgi-bin\/click.pl?pid=18631&cid=4254&productGroup=sport"}]}¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷nPEC4DBR¬AD÷1514064600¬ADE÷1514064600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Baltimore Ravens¬ER÷Omgång 16¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BAL¬AE÷Baltimore Ravens¬JA÷4EAIO9Kt¬WU÷baltimore-ravens¬WN÷IND¬AF÷Indianapolis Colts¬JB÷YmFMNTZn¬WV÷indianapolis-colts¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷lY0v0XJr¬AD÷1514079000¬ADE÷1514079000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Green Bay Packers¬ER÷Omgång 16¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷MIN¬AF÷Minnesota Vikings¬JB÷f33VL74a¬WV÷minnesota-vikings¬WM÷GBP¬AE÷Green Bay Packers¬JA÷CvEQMmkg¬WU÷green-bay-packers¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷WdjqaiZl¬AD÷1514138400¬ADE÷1514138400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Carolina Panthers¬ER÷Omgång 16¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CAR¬AE÷Carolina Panthers¬JA÷hlMYKRJ5¬WU÷carolina-panthers¬WN÷TAM¬AF÷Tampa Bay Buccaneers¬JB÷nBLxKoZB¬WV÷tampa-bay-buccaneers¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷rXgmbBle¬AD÷1514138400¬ADE÷1514138400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Chicago Bears¬ER÷Omgång 16¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CHI¬AE÷Chicago Bears¬JA÷Q1KtJ5lI¬WU÷chicago-bears¬WN÷CLE¬AF÷Cleveland Browns¬JB÷rwFoIP3O¬WV÷cleveland-browns¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷xfgicV31¬AD÷1514138400¬ADE÷1514138400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Cincinnati Bengals¬ER÷Omgång 16¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CIN¬AE÷Cincinnati Bengals¬JA÷MTDkHqJU¬WU÷cincinnati-bengals¬WN÷DET¬AF÷Detroit Lions¬JB÷bkkexTlt¬WV÷detroit-lions¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷GphedkJ7¬AD÷1514138400¬ADE÷1514138400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Kansas City Chiefs¬ER÷Omgång 16¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷KAN¬AE÷Kansas City Chiefs¬JA÷Chgaym4n¬WU÷kansas-city-chiefs¬WN÷MIA¬AF÷Miami Dolphins¬JB÷fHr4z7Jh¬WV÷miami-dolphins¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷h2yvLYe8¬AD÷1514138400¬ADE÷1514138400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷New England Patriots¬ER÷Omgång 16¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷PAT¬AE÷New England Patriots¬JA÷Y7s8ZQYb¬WU÷new-england-patriots¬WN÷BUF¬AF÷Buffalo Bills¬JB÷tYtCYpl5¬WV÷buffalo-bills¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷WhzrKhBE¬AD÷1514138400¬ADE÷1514138400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷New Orleans Saints¬ER÷Omgång 16¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NOS¬AE÷New Orleans Saints¬JA÷KOuGX43B¬WU÷new-orleans-saints¬WN÷ATL¬AF÷Atlanta Falcons¬JB÷2mVKWOIH¬WV÷atlanta-falcons¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷QFZoJCQK¬AD÷1514138400¬ADE÷1514138400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷New York Jets¬ER÷Omgång 16¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NYJ¬AE÷New York Jets¬JA÷GjZOVrYN¬WU÷new-york-jets¬WN÷LAC¬AF÷Los Angeles Chargers¬JB÷ADYSU2mU¬WV÷los-angeles-chargers¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷vJwjIWuR¬AD÷1514138400¬ADE÷1514138400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Tennessee Titans¬ER÷Omgång 16¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷TEN¬AE÷Tennessee Titans¬JA÷CMKfQMeo¬WU÷tennessee-titans¬WN÷LOS¬AF÷Los Angeles Rams¬JB÷j7jyZEao¬WV÷los-angeles-rams¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷p0GIDjlr¬AD÷1514138400¬ADE÷1514138400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Washington Redskins¬ER÷Omgång 16¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷WAS¬AE÷Washington Redskins¬JA÷UckuYYEi¬WU÷washington-redskins¬WN÷DEN¬AF÷Denver Broncos¬JB÷OKlqXhUc¬WV÷denver-broncos¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷OjFMCA3l¬AD÷1514149500¬ADE÷1514149500¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷San Francisco 49ers¬ER÷Omgång 16¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SFO¬AE÷San Francisco 49ers¬JA÷zehmWCq4¬WU÷san-francisco-49ers¬WN÷JAC¬AF÷Jacksonville Jaguars¬JB÷IJshVWbA¬WV÷jacksonville-jaguars¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷IRTPBUIf¬AD÷1514150700¬ADE÷1514150700¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Arizona Cardinals¬ER÷Omgång 16¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ARI¬AE÷Arizona Cardinals¬JA÷dAtdUjEG¬WU÷arizona-cardinals¬WN÷NYG¬AF÷New York Giants¬JB÷OI9PCOrq¬WV÷new-york-giants¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷dISTAlY0¬AD÷1514150700¬ADE÷1514150700¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Dallas Cowboys¬ER÷Omgång 16¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷DAL¬AE÷Dallas Cowboys¬JA÷298TBrbk¬WU÷dallas-cowboys¬WN÷SEA¬AF÷Seattle Seahawks¬JB÷pYcYA2De¬WV÷seattle-seahawks¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷vsIY98m7¬AD÷1514237400¬ADE÷1514237400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Houston Texans¬ER÷Omgång 16¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷PIT¬AF÷Pittsburgh Steelers¬JB÷CvjKY552¬WV÷pittsburgh-steelers¬WM÷HOU¬AE÷Houston Texans¬JA÷by2xAMS1¬WU÷houston-texans¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷hpMx9S2D¬AD÷1514251800¬ADE÷1514251800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Philadelphia Eagles¬ER÷Omgång 16¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷PHI¬AE÷Philadelphia Eagles¬JA÷jVlOXPK8¬WU÷philadelphia-eagles¬WN÷OAK¬AF÷Oakland Raiders¬JB÷IiLKWqzF¬WV÷oakland-raiders¬AW÷1¬AN÷n¬~~
5
1513558850
34
HJÄLP: Du befinner dig på NFL resultat sidan i Amerikansk fotboll/USA sektionen. FlashScore.se erbjuder NFL livescore, NFL tabeller och matchdetaljer. Förutom NFL resultat kan du följa fler än 5000 tävlingar från över 30 sporter från hela världen. Klicka bara på sportens namn i toppmenyn eller landets namn i den vänstra tabellen och välj din tävling. NFL resultatservice uppdateras i realtid.