AFL 2020 tabeller och resultat

Amerikansk fotboll Österrike

AFL
2020
Loading...
results
0
fixtures
SA÷5¬~ZA÷ÖSTERRIKE: AFL¬ZEE÷GSwVVW3i¬ZB÷25¬ZY÷Österrike¬ZC÷6ky45w20¬ZD÷p¬ZE÷xSALzQr3¬ZF÷2¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷25_GSwVVW3i¬ZJ÷2¬ZL÷/amerikansk-fotboll/osterrike/afl/¬ZX÷13Österrike 009errike0110000000001000AFL 003......000¬ZCC÷0¬ZAF÷Österrike¬~AA÷EL7amVqm¬AD÷1587214800¬ADE÷1587214800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷4¬CX÷Graz Giants¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷MOD¬AF÷Modling Rangers¬JB÷6gtCTiAN¬WV÷modling-rangers¬WM÷GRA¬AE÷Graz Giants¬JA÷S2s8UXfH¬WU÷graz-giants¬AM÷Uppskjuten på grund av säkerhetsskäl.¬~AA÷j1JX83CN¬AD÷1587218400¬ADE÷1587218400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷4¬CX÷Steelsharks Traun¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷STE¬AE÷Steelsharks Traun¬JA÷OSioHHLg¬WU÷steelsharks-traun¬WN÷PRA¬AF÷Prague Black Panthers¬JB÷2JjkGyy0¬WV÷prague-black-panthers¬AM÷Uppskjuten på grund av säkerhetsskäl.¬~AA÷reC3nkag¬AD÷1587297600¬ADE÷1587297600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷4¬CX÷Cineplexx Blue Devils¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CIN¬AE÷Cineplexx Blue Devils¬JA÷0GuGSBPT¬WU÷cineplexx-blue-devils¬WN÷DAN¬AF÷Danube Dragons¬JB÷xxXsOVXp¬WV÷danube-dragons¬AM÷Uppskjuten på grund av säkerhetsskäl.¬~AA÷MoB7o9Ea¬AD÷1587304800¬ADE÷1587304800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷4¬CX÷Raiders Tirol¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷RAI¬AE÷Raiders Tirol¬JA÷juLPnFAo¬WU÷raiders-tirol¬WN÷VIK¬AF÷Vikings Vienna¬JB÷UVJToZPi¬WV÷vikings-vienna¬AM÷Uppskjuten på grund av säkerhetsskäl.¬~AA÷4A0CpTT5¬AD÷1588420800¬ADE÷1588420800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷4¬CX÷Danube Dragons¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷CIN¬AF÷Cineplexx Blue Devils¬JB÷xdNypDf4¬WV÷cineplexx-blue-devils¬WM÷DAN¬AE÷Danube Dragons¬JA÷b5OXpgub¬WU÷danube-dragons¬AM÷Uppskjuten på grund av säkerhetsskäl.¬~AA÷ID4GqmqC¬AD÷1588428000¬ADE÷1588428000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷4¬CX÷Graz Giants¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷GRA¬AE÷Graz Giants¬JA÷WIMuqX9A¬WU÷graz-giants¬WN÷RAI¬AF÷Raiders Tirol¬JB÷rgQqriPG¬WV÷raiders-tirol¬AM÷Uppskjuten på grund av säkerhetsskäl.¬~AA÷Cz4Kr7bI¬AD÷1588431600¬ADE÷1588431600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷4¬CX÷Steelsharks Traun¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷STE¬AE÷Steelsharks Traun¬JA÷xGPmsBvN¬WU÷steelsharks-traun¬WN÷VIK¬AF÷Vikings Vienna¬JB÷G6OitVgT¬WV÷vikings-vienna¬AM÷Uppskjuten på grund av säkerhetsskäl.¬~AA÷bRIy8NRT¬AD÷1588510800¬ADE÷1588510800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷4¬CX÷Prague Black Panthers¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷PRA¬AE÷Prague Black Panthers¬JA÷dtjgFej6¬WU÷prague-black-panthers¬WN÷MOD¬AF÷Modling Rangers¬JB÷AqfcEF5C¬WV÷modling-rangers¬AM÷Uppskjuten på grund av säkerhetsskäl.¬~AA÷jR2OsRDO¬AD÷1589634000¬ADE÷1589634000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷4¬CX÷Danube Dragons¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷DAN¬AE÷Danube Dragons¬JA÷8bGJyk2p¬WU÷danube-dragons¬WN÷STE¬AF÷Steelsharks Traun¬JB÷nkFNz9Hj¬WV÷steelsharks-traun¬AM÷Uppskjuten på grund av säkerhetsskäl.¬~AA÷xUNb6AjP¬AD÷1589641200¬ADE÷1589641200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷4¬CX÷Vikings Vienna¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷VIK¬AE÷Vikings Vienna¬JA÷0h35ahfi¬WU÷vikings-vienna¬WN÷GRA¬AF÷Graz Giants¬JB÷Ee79bC9c¬WV÷graz-giants¬AM÷Uppskjuten på grund av säkerhetsskäl.¬~AA÷vwAQ1Ubt¬AD÷1589713200¬ADE÷1589713200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷4¬CX÷Cineplexx Blue Devils¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CIN¬AE÷Cineplexx Blue Devils¬JA÷8I6DcWO3¬WU÷cineplexx-blue-devils¬WN÷MOD¬AF÷Modling Rangers¬JB÷n95HdjvA¬WV÷modling-rangers¬AM÷Uppskjuten på grund av säkerhetsskäl.¬~AA÷0z533szo¬AD÷1589720400¬ADE÷1589720400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷4¬CX÷Prague Black Panthers¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷PRA¬AE÷Prague Black Panthers¬JA÷46g1DZKI¬WU÷prague-black-panthers¬WN÷RAI¬AF÷Raiders Tirol¬JB÷rch5CgzP¬WV÷raiders-tirol¬AM÷Uppskjuten på grund av säkerhetsskäl.¬~AA÷2uqnSQCo¬AD÷1590238800¬ADE÷1590238800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷4¬CX÷Danube Dragons¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷DAN¬AE÷Danube Dragons¬JA÷dEenywDP¬WU÷danube-dragons¬WN÷PRA¬AF÷Prague Black Panthers¬JB÷bNsEWdLt¬WV÷prague-black-panthers¬AM÷Uppskjuten på grund av säkerhetsskäl.¬~AA÷Ya9U0lEn¬AD÷1590238800¬ADE÷1590238800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷4¬CX÷Modling Rangers¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷MOD¬AE÷Modling Rangers¬JA÷fZ4LeAgG¬WU÷modling-rangers¬WN÷VIK¬AF÷Vikings Vienna¬JB÷YP3PfU8M¬WV÷vikings-vienna¬AM÷Uppskjuten på grund av säkerhetsskäl.¬~AA÷n3DYa8Th¬AD÷1590242400¬ADE÷1590242400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷4¬CX÷Graz Giants¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷GRA¬AE÷Graz Giants¬JA÷Sn3TglOS¬WU÷graz-giants¬WN÷STE¬AF÷Steelsharks Traun¬JB÷48fek8Wq¬WV÷steelsharks-traun¬AM÷Uppskjuten på grund av säkerhetsskäl.¬~
28
Notisinställningar
Notiser blockeras av webbläsaren
Inställningar
Mörkt tema
HJÄLP: Du befinner dig på AFL 2020 resultat sidan i Amerikansk fotboll/Österrike sektionen. FlashScore.se erbjuder AFL 2020 livescore, AFL 2020 tabeller och matchdetaljer. Förutom AFL 2020 resultat kan du följa fler än 5000 tävlingar från över 30 sporter från hela världen. Klicka bara på sportens namn i toppmenyn eller landets namn i den vänstra tabellen och välj din tävling. AFL 2020 resultatservice uppdateras i realtid.
Visa fler
Mobila appar
Vår mobilapp är optimerad för din telefon. Ladda ner den gratis!