AFL 2020 tabeller och resultat

Australisk fotboll Australien

AFL
2020
Loading...
results
0
fixtures
SA÷18¬~ZA÷AUSTRALIEN: AFL¬ZEE÷OICsE7P8¬ZB÷24¬ZY÷Australien¬ZC÷zeORxaZG¬ZD÷t¬ZE÷CA0EB0nD¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷24_OICsE7P8¬ZJ÷2¬ZL÷/australisk-fotboll/australien/afl/¬ZX÷11Australien 010ralien0000000000001000AFL 003......000¬ZCC÷0¬ZAF÷Australien¬~AA÷EqvIeORH¬AD÷1584606300¬ADE÷1584606300¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Richmond Tigers¬ER÷Omgång 1¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷RIC¬AE÷Richmond Tigers¬JA÷8vKa4Sm8¬WU÷richmond-tigers¬WN÷CAR¬AF÷Carlton Blues¬JB÷KEN33n3E¬WV÷carlton-blues¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷t6AEfrsO¬AD÷1584694200¬ADE÷1584694200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Western Bulldogs¬ER÷Omgång 1¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷WES¬AE÷Western Bulldogs¬JA÷EyN726IK¬WU÷western-bulldogs¬WN÷COL¬AF÷Collingwood Magpies¬JB÷hSLB1QXQ¬WV÷collingwood-magpies¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷Kd9Ig2dU¬AD÷1584758700¬ADE÷1584758700¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Essendon Bombers¬ER÷Omgång 1¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ESS¬AE÷Essendon Bombers¬JA÷pKDwcptr¬WU÷essendon-bombers¬WN÷FRE¬AF÷Fremantle Dockers¬JB÷OACsd4el¬WV÷fremantle-dockers¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷dIpOEoSu¬AD÷1584768900¬ADE÷1584768900¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Adelaide Crows¬ER÷Omgång 1¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ADE¬AE÷Adelaide Crows¬JA÷IXBoeOAf¬WU÷adelaide-crows¬WN÷SYD¬AF÷Sydney Swans¬JB÷WzGkfrQ0¬WV÷sydney-swans¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷hpvXCPdh¬AD÷1584779100¬ADE÷1584779100¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Gold Coast Suns¬ER÷Omgång 1¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷GOL¬AE÷Gold Coast Suns¬JA÷Wf2uH5XD¬WU÷gold-coast-suns¬WN÷POR¬AF÷Port Adelaide Power¬JB÷8KP8aw2t¬WV÷port-adelaide-power¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷ALlSD5sn¬AD÷1584779100¬ADE÷1584779100¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Greater Western Sydney¬ER÷Omgång 1¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷GRE¬AE÷Greater Western Sydney¬JA÷QcFgg2u7¬WU÷greater-western-sydney¬WN÷GEE¬AF÷Geelong Cats¬JB÷4lEchMfD¬WV÷geelong-cats¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷WzwyCqCb¬AD÷1584843000¬ADE÷1584843000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷North Melbourne Kangaroos¬ER÷Omgång 1¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NOR¬AE÷North Melbourne Kangaroos¬JA÷2sPCbcHn¬WU÷north-melbourne-kangaroos¬WN÷KIL¬AF÷St Kilda Saints¬JB÷GpTGcHWh¬WV÷st-kilda-saints¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷0AsuB3R4¬AD÷1584850800¬ADE÷1584850800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Hawthorn Hawks¬ER÷Omgång 1¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷HAW¬AE÷Hawthorn Hawks¬JA÷A7SKdyna¬WU÷hawthorn-hawks¬WN÷BRI¬AF÷Brisbane Lions¬JB÷lbROee15¬WV÷brisbane-lions¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷v1tqANtB¬AD÷1584861600¬ADE÷1584861600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷West Coast Eagles¬ER÷Omgång 1¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷WES¬AE÷West Coast Eagles¬JA÷IXVSfFGB¬WU÷west-coast-eagles¬WN÷MEL¬AF÷Melbourne Demons¬JB÷dOUWgZVH¬WV÷melbourne-demons¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷MPVm9sdH¬AD÷1585211100¬ADE÷1585211100¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Collingwood Magpies¬ER÷Omgång 2¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷COL¬AE÷Collingwood Magpies¬JA÷joUzggoO¬WU÷collingwood-magpies¬WN÷RIC¬AF÷Richmond Tigers¬JB÷lWnvhD0U¬WV÷richmond-tigers¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷YaZi81BN¬AD÷1585299000¬ADE÷1585299000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Sydney Swans¬ER÷Omgång 2¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SYD¬AE÷Sydney Swans¬JA÷QiOqDdWu¬WU÷sydney-swans¬WN÷ESS¬AF÷Essendon Bombers¬JB÷4rNmCGon¬WV÷essendon-bombers¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷SMYe7LQT¬AD÷1585363500¬ADE÷1585363500¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Melbourne Demons¬ER÷Omgång 2¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷GRE¬AF÷Greater Western Sydney¬JB÷C8QeAfGb¬WV÷greater-western-sydney¬WM÷MEL¬AE÷Melbourne Demons¬JA÷YHRiBz1h¬WU÷melbourne-demons¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷UVKN2uZp¬AD÷1585373700¬ADE÷1585373700¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Carlton Blues¬ER÷Omgång 2¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CAR¬AE÷Carlton Blues¬JA÷6VPa9EV4¬WU÷carlton-blues¬WN÷WES¬AF÷Western Bulldogs¬JB÷KYT38YpB¬WV÷western-bulldogs¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷6m46ROBo¬AD÷1585383900¬ADE÷1585383900¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Brisbane Lions¬ER÷Omgång 2¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BRI¬AE÷Brisbane Lions¬JA÷EeT77h0H¬WU÷brisbane-lions¬WN÷NOR¬AF÷North Melbourne Kangaroos¬JB÷hnSB6CFN¬WV÷north-melbourne-kangaroos¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷pv3AQrRi¬AD÷1585384800¬ADE÷1585384800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Port Adelaide Power¬ER÷Omgång 2¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷ADE¬AF÷Adelaide Crows¬JB÷2LDs1jwo¬WV÷adelaide-crows¬WM÷POR¬AE÷Port Adelaide Power¬JA÷0CRF5WUT¬WU÷port-adelaide-power¬AW÷1¬AN÷n¬~
198
Notisinställningar
Notiser blockeras av webbläsaren
Inställningar
Mörkt tema
HJÄLP: Du befinner dig på AFL 2020 resultat sidan i Australisk fotboll sektionen. FlashScore.se erbjuder AFL 2020 livescore, AFL 2020 tabeller och matchdetaljer. Förutom AFL 2020 resultat kan du följa fler än 5000 tävlingar från över 30 sporter från hela världen. Klicka bara på sportens namn i toppmenyn eller landets namn i den vänstra tabellen och välj din tävling. AFL 2020 resultatservice uppdateras i realtid.
Visa fler
Mobila appar
Vår mobilapp är optimerad för din telefon. Ladda ner den gratis!