AFL 2020 tabeller och resultat

reklam
reklam
reklam
reklam
reklam

Australisk fotboll Australien

AFL
2020
Loading...
results
SA÷18¬~ZA÷AUSTRALIEN: AFL¬ZEE÷OICsE7P8¬ZB÷24¬ZY÷Australien¬ZC÷zeORxaZG¬ZD÷t¬ZE÷CA0EB0nD¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷24_OICsE7P8¬ZJ÷2¬ZL÷/australisk-fotboll/australien/afl/¬ZX÷11Australien 010ralien0000000000001000AFL 003......000¬ZCC÷0¬ZAF÷Australien¬~AA÷v1tqANtB¬AD÷1584862800¬ADE÷1584862800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷West Coast Eagles¬ER÷Omgång 1¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1584870813¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷WES¬AE÷West Coast Eagles¬JA÷IXVSfFGB¬WU÷west-coast-eagles¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷.12.6.78¬BA÷.5.1.31¬BC÷.2.2.14¬BE÷.4.3.27¬BG÷.1.0.6¬WN÷MEL¬AF÷Melbourne Demons¬JB÷dOUWgZVH¬WV÷melbourne-demons¬AH÷.7.9.51¬BB÷.0.4.4¬BD÷.3.2.20¬BF÷.2.3.15¬BH÷.2.0.12¬AM÷Inga åskådare.¬AW÷1¬~AA÷0AsuB3R4¬AD÷1584852000¬ADE÷1584852000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Hawthorn Hawks¬ER÷Omgång 1¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1584860323¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷BRI¬AF÷Brisbane Lions¬JB÷lbROee15¬WV÷brisbane-lions¬AH÷.9.8.62¬BB÷.3.3.21¬BD÷.1.2.8¬BF÷.3.2.20¬BH÷.2.1.13¬WM÷HAW¬AE÷Hawthorn Hawks¬JA÷A7SKdyna¬WU÷hawthorn-hawks¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷.14.6.90¬BA÷.3.1.19¬BC÷.3.1.19¬BE÷.4.0.24¬BG÷.4.4.28¬AM÷Inga åskådare.¬AW÷1¬~AA÷WzwyCqCb¬AD÷1584842700¬ADE÷1584842700¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷North Melbourne Kangaroos¬ER÷Omgång 1¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1584851123¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NOR¬AE÷North Melbourne Kangaroos¬JA÷2sPCbcHn¬WU÷north-melbourne-kangaroos¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷.8.8.56¬BA÷.1.1.7¬BC÷.1.1.7¬BE÷.4.5.29¬BG÷.2.1.13¬WN÷KIL¬AF÷St Kilda Saints¬JB÷GpTGcHWh¬WV÷st-kilda-saints¬AH÷.7.12.54¬BB÷.3.3.21¬BD÷.3.4.22¬BF÷.0.4.4¬BH÷.1.1.7¬AM÷Inga åskådare.¬AW÷1¬~AA÷hpvXCPdh¬AD÷1584780000¬ADE÷1584780000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Gold Coast Suns¬ER÷Omgång 1¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1584788123¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷GOL¬AE÷Gold Coast Suns¬JA÷Wf2uH5XD¬WU÷gold-coast-suns¬AG÷.4.5.29¬BA÷.1.1.7¬BC÷.2.1.13¬BE÷.1.3.9¬BG÷.0.0.0¬WN÷POR¬AF÷Port Adelaide Power¬JB÷8KP8aw2t¬WV÷port-adelaide-power¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷.10.16.76¬BB÷.4.2.26¬BD÷.5.4.34¬BF÷.0.3.3¬BH÷.1.7.13¬AM÷Inga åskådare.¬AW÷1¬~AA÷ALlSD5sn¬AD÷1584780000¬ADE÷1584780000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Greater Western Sydney¬ER÷Omgång 1¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1584788433¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷GEE¬AF÷Geelong Cats¬JB÷4lEchMfD¬WV÷geelong-cats¬AH÷.11.7.73¬BB÷.4.2.26¬BD÷.2.4.16¬BF÷.2.1.13¬BH÷.3.0.18¬WM÷GRE¬AE÷Greater Western Sydney¬JA÷QcFgg2u7¬WU÷greater-western-sydney¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷.17.3.105¬BA÷.5.0.30¬BC÷.4.1.25¬BE÷.4.2.26¬BG÷.4.0.24¬AM÷Inga åskådare.¬AW÷1¬~AA÷dIpOEoSu¬AD÷1584770700¬ADE÷1584770700¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Adelaide Crows¬ER÷Omgång 1¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1584779024¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ADE¬AE÷Adelaide Crows¬JA÷IXBoeOAf¬WU÷adelaide-crows¬AG÷.11.5.71¬BA÷.6.0.36¬BC÷.1.1.7¬BE÷.2.1.13¬BG÷.2.3.15¬WN÷SYD¬AF÷Sydney Swans¬JB÷WzGkfrQ0¬WV÷sydney-swans¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷.11.8.74¬BB÷.3.0.18¬BD÷.5.3.33¬BF÷.3.1.19¬BH÷.0.4.4¬AM÷Inga åskådare.¬AW÷1¬~AA÷Kd9Ig2dU¬AD÷1584760200¬ADE÷1584760200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Essendon Bombers¬ER÷Omgång 1¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1584768242¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ESS¬AE÷Essendon Bombers¬JA÷pKDwcptr¬WU÷essendon-bombers¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷.9.9.63¬BA÷.5.2.32¬BC÷.2.3.15¬BE÷.1.3.9¬BG÷.1.1.7¬WN÷FRE¬AF÷Fremantle Dockers¬JB÷OACsd4el¬WV÷fremantle-dockers¬AH÷.8.9.57¬BB÷.2.1.13¬BD÷.1.2.8¬BF÷.1.3.9¬BH÷.4.3.27¬AM÷Inga åskådare.¬AW÷1¬~AA÷t6AEfrsO¬AD÷1584694200¬ADE÷1584694200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Western Bulldogs¬ER÷Omgång 1¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1584702304¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷WES¬AE÷Western Bulldogs¬JA÷EyN726IK¬WU÷western-bulldogs¬AG÷.5.4.34¬BA÷.1.0.6¬BC÷.3.0.18¬BE÷.1.2.8¬BG÷.0.2.2¬WN÷COL¬AF÷Collingwood Magpies¬JB÷hSLB1QXQ¬WV÷collingwood-magpies¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷.13.8.86¬BB÷.5.2.32¬BD÷.3.4.22¬BF÷.2.1.13¬BH÷.3.1.19¬AM÷Inga åskådare.¬AW÷1¬~AA÷EqvIeORH¬AD÷1584607200¬ADE÷1584607200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Richmond Tigers¬ER÷Omgång 1¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1584615682¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷RIC¬AE÷Richmond Tigers¬JA÷8vKa4Sm8¬WU÷richmond-tigers¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷.16.9.105¬BA÷.7.2.44¬BC÷.4.1.25¬BE÷.3.2.20¬BG÷.2.4.16¬WN÷CAR¬AF÷Carlton Blues¬JB÷KEN33n3E¬WV÷carlton-blues¬AH÷.12.9.81¬BB÷.2.1.13¬BD÷.1.4.10¬BF÷.5.2.32¬BH÷.4.2.26¬AM÷Inga åskådare.¬AW÷1¬~
9
fixtures
SA÷18¬~ZA÷AUSTRALIEN: AFL¬ZEE÷OICsE7P8¬ZB÷24¬ZY÷Australien¬ZC÷zeORxaZG¬ZD÷t¬ZE÷CA0EB0nD¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷24_OICsE7P8¬ZJ÷2¬ZL÷/australisk-fotboll/australien/afl/¬ZX÷11Australien 010ralien0000000000001000AFL 003......000¬ZCC÷0¬ZAF÷Australien¬~AA÷QgphL272¬AD÷1590820500¬ADE÷1590820500¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷4¬CX÷Greater Western Sydney¬ER÷Omgång 11¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷GRE¬AE÷Greater Western Sydney¬JA÷dCQaiAp0¬WU÷greater-western-sydney¬WN÷ADE¬AF÷Adelaide Crows¬JB÷AFU3jUa6¬WV÷adelaide-crows¬AM÷Uppskjuten på grund av säkerhetsskäl.¬AW÷1¬~AA÷vcldKMM8¬AD÷1590830700¬ADE÷1590830700¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷4¬CX÷Western Bulldogs¬ER÷Omgång 11¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷CAR¬AF÷Carlton Blues¬JB÷rTSBl8UI¬WV÷carlton-blues¬WM÷WES¬AE÷Western Bulldogs¬JA÷4xU7klFC¬WU÷western-bulldogs¬AM÷Uppskjuten på grund av säkerhetsskäl.¬AW÷1¬~AA÷CAn4I0iL¬AD÷1590894600¬ADE÷1590894600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷4¬CX÷Essendon Bombers¬ER÷Omgång 11¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ESS¬AE÷Essendon Bombers¬JA÷652P7VUt¬WU÷essendon-bombers¬WN÷GOL¬AF÷Gold Coast Suns¬JB÷K86T6kpm¬WV÷gold-coast-suns¬AM÷Uppskjuten på grund av säkerhetsskäl.¬AW÷1¬~AA÷Uos9HK6R¬AD÷1590902400¬ADE÷1590902400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷4¬CX÷Collingwood Magpies¬ER÷Omgång 11¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷COL¬AE÷Collingwood Magpies¬JA÷EV5X59ag¬WU÷collingwood-magpies¬WN÷WES¬AF÷West Coast Eagles¬JB÷hM4y5TEa¬WV÷west-coast-eagles¬AM÷Uppskjuten på grund av säkerhetsskäl.¬AW÷1¬~AA÷WfTzDvFr¬AD÷1590905400¬ADE÷1590905400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷4¬CX÷St Kilda Saints¬ER÷Omgång 11¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷POR¬AF÷Port Adelaide Power¬JB÷0n8q37qC¬WV÷port-adelaide-power¬WM÷KIL¬AE÷St Kilda Saints¬JA÷Me9u4mU5¬WU÷st-kilda-saints¬AM÷Uppskjuten på grund av säkerhetsskäl.¬AW÷1¬~AA÷QHSvCbUl¬AD÷1591350600¬ADE÷1591350600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷4¬CX÷Adelaide Crows¬ER÷Omgång 12¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ADE¬AE÷Adelaide Crows¬JA÷f97m2RbI¬WU÷adelaide-crows¬WN÷WES¬AF÷Western Bulldogs¬JB÷6qBi1oEO¬WV÷western-bulldogs¬AM÷Uppskjuten på grund av säkerhetsskäl.¬AW÷1¬~AA÷xhWrBIqe¬AD÷1591415100¬ADE÷1591415100¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷4¬CX÷Sydney Swans¬ER÷Omgång 12¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SYD¬AE÷Sydney Swans¬JA÷KnaZPUjP¬WU÷sydney-swans¬WN÷FRE¬AF÷Fremantle Dockers¬JB÷Meo1Llat¬WV÷fremantle-dockers¬AM÷Uppskjuten på grund av säkerhetsskäl.¬AW÷1¬~AA÷KGLmAxa1¬AD÷1591425300¬ADE÷1591425300¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷4¬CX÷Gold Coast Suns¬ER÷Omgång 12¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷GOL¬AE÷Gold Coast Suns¬JA÷jVk5K8En¬WU÷gold-coast-suns¬WN÷HAW¬AF÷Hawthorn Hawks¬JB÷ULl9JSTh¬WV÷hawthorn-hawks¬AM÷Uppskjuten på grund av säkerhetsskäl.¬AW÷1¬~AA÷b7Ki9dE7¬AD÷1591435500¬ADE÷1591435500¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷4¬CX÷Carlton Blues¬ER÷Omgång 12¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CAR¬AE÷Carlton Blues¬JA÷OrlDInqa¬WU÷carlton-blues¬WN÷GRE¬AF÷Greater Western Sydney¬JB÷xnhHH6b5¬WV÷greater-western-sydney¬AM÷Uppskjuten på grund av säkerhetsskäl.¬AW÷1¬~AA÷nNDZXui8¬AD÷1591503000¬ADE÷1591503000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷4¬CX÷Richmond Tigers¬ER÷Omgång 12¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷RIC¬AE÷Richmond Tigers¬JA÷W8iLGQDB¬WU÷richmond-tigers¬WN÷NOR¬AF÷North Melbourne Kangaroos¬JB÷AajPFpTH¬WV÷north-melbourne-kangaroos¬AM÷Uppskjuten på grund av säkerhetsskäl.¬AW÷1¬~AA÷QDCwXa6E¬AD÷1591593600¬ADE÷1591593600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷4¬CX÷Melbourne Demons¬ER÷Omgång 12¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷MEL¬AE÷Melbourne Demons¬JA÷4z5SE4rO¬WU÷melbourne-demons¬WN÷COL¬AF÷Collingwood Magpies¬JB÷rR3WDOcU¬WV÷collingwood-magpies¬AM÷Uppskjuten på grund av säkerhetsskäl.¬AW÷1¬~AA÷MPVm9sdH¬AD÷1591868400¬ADE÷1591868400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Collingwood Magpies¬ER÷Omgång 2¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷COL¬AE÷Collingwood Magpies¬JA÷joUzggoO¬WU÷collingwood-magpies¬WN÷RIC¬AF÷Richmond Tigers¬JB÷lWnvhD0U¬WV÷richmond-tigers¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷6BQ7FXzs¬AD÷1591870200¬ADE÷1591870200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷4¬CX÷West Coast Eagles¬ER÷Omgång 13¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷WES¬AE÷West Coast Eagles¬JA÷KnuxZ7Tu¬WU÷west-coast-eagles¬WN÷ESS¬AF÷Essendon Bombers¬JB÷YkqtYRrn¬WV÷essendon-bombers¬AM÷Uppskjuten på grund av säkerhetsskäl.¬AW÷1¬~
124
reklam
reklam
Notisinställningar
Notiser blockeras av webbläsaren
Inställningar
Mörkt tema
reklam
HJÄLP: Du befinner dig på AFL 2020 resultat sidan i Australisk fotboll sektionen. FlashScore.se erbjuder AFL 2020 livescore, AFL 2020 tabeller och matchdetaljer. Förutom AFL 2020 resultat kan du följa fler än 5000 tävlingar från över 30 sporter från hela världen. Klicka bara på sportens namn i toppmenyn eller landets namn i den vänstra tabellen och välj din tävling. AFL 2020 resultatservice uppdateras i realtid.
Visa fler
Mobila appar
Vår mobilapp är optimerad för din telefon. Ladda ner den gratis!