AFL 2019 tabeller och resultat

Australisk fotboll Australien AFL2019

results
SA÷18¬~ZA÷AUSTRALIEN: AFL¬ZEE÷OICsE7P8¬ZB÷24¬ZY÷Australien¬ZC÷boLBJpTt¬ZD÷t¬ZE÷xhKcXkuP¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷24_OICsE7P8¬ZJ÷2¬ZL÷/australisk-fotboll/australien/afl/¬ZX÷11Australien 010ralien0000000000186000AFL 003......000¬ZCC÷0¬ZAF÷Australien¬~AA÷YRcdj7ZF¬AD÷1556169600¬ADE÷1556169600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Essendon Bombers¬ER÷Omgång 6¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1556178762¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ESS¬AE÷Essendon Bombers¬JA÷fimFqrAJ¬WU÷essendon-bombers¬AG÷.10.9.69¬BA÷.1.0.6¬BC÷.4.3.27¬BE÷.3.3.21¬BG÷.2.3.15¬WN÷COL¬AF÷Collingwood Magpies¬JB÷YsnJr2PP¬WV÷collingwood-magpies¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷.10.13.73¬BB÷.4.5.29¬BD÷.3.1.19¬BF÷.2.3.15¬BH÷.1.4.10¬AW÷1¬~AA÷6ud4lo4S¬AD÷1556098500¬ADE÷1556098500¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Richmond Tigers¬ER÷Omgång 6¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1556107546¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷RIC¬AE÷Richmond Tigers¬JA÷nkSgx02g¬WU÷richmond-tigers¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷.12.13.85¬BA÷.3.1.19¬BC÷.2.3.15¬BE÷.2.5.17¬BG÷.5.4.34¬WN÷MEL¬AF÷Melbourne Demons¬JB÷0hWcyKHa¬WV÷melbourne-demons¬AH÷.6.6.42¬BB÷.4.1.25¬BD÷.0.1.1¬BF÷.1.3.9¬BH÷.1.1.7¬AW÷1¬~AA÷Qc2Hkzq5¬AD÷1555910400¬ADE÷1555910400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Hawthorn Hawks¬ER÷Omgång 5¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1555919944¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷HAW¬AE÷Hawthorn Hawks¬JA÷lEAPWq9G¬WU÷hawthorn-hawks¬AG÷.13.12.90¬BA÷.4.2.26¬BC÷.3.5.23¬BE÷.3.3.21¬BG÷.3.2.20¬WN÷GEE¬AF÷Geelong Cats¬JB÷2HETV3OM¬WV÷geelong-cats¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷.17.11.113¬BB÷.4.3.27¬BD÷.6.3.39¬BF÷.5.4.34¬BH÷.2.1.13¬AW÷1¬~AA÷4l1LlfbB¬AD÷1555828800¬ADE÷1555828800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Adelaide Crows¬ER÷Omgång 5¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1555837882¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ADE¬AE÷Adelaide Crows¬JA÷pt4YUNwT¬WU÷adelaide-crows¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷.18.11.119¬BA÷.1.3.9¬BC÷.5.4.34¬BE÷.6.2.38¬BG÷.6.2.38¬WN÷GOL¬AF÷Gold Coast Suns¬JB÷nkj0Qsnp¬WV÷gold-coast-suns¬AH÷.6.10.46¬BB÷.0.2.2¬BD÷.1.1.7¬BF÷.3.5.23¬BH÷.2.2.14¬AW÷1¬~AA÷OY50gIqt¬AD÷1555816200¬ADE÷1555816200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Western Bulldogs¬ER÷Omgång 5¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1555825532¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷WES¬AE÷Western Bulldogs¬JA÷b9DbIpfN¬WU÷western-bulldogs¬AG÷.7.15.57¬BA÷.3.3.21¬BC÷.1.7.13¬BE÷.2.2.14¬BG÷.1.3.9¬WN÷CAR¬AF÷Carlton Blues¬JB÷x0C2H49T¬WV÷carlton-blues¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷.15.11.101¬BB÷.5.3.33¬BD÷.3.2.20¬BF÷.3.1.19¬BH÷.4.5.29¬AW÷1¬~AA÷hCIcV5cj¬AD÷1555752300¬ADE÷1555752300¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Richmond Tigers¬ER÷Omgång 5¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1555761203¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷RIC¬AE÷Richmond Tigers¬JA÷4pNdVik9¬WU÷richmond-tigers¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷.13.11.89¬BA÷.3.3.21¬BC÷.6.2.38¬BE÷.2.4.16¬BG÷.2.2.14¬WN÷SYD¬AF÷Sydney Swans¬JB÷ryM0UB4F¬WV÷sydney-swans¬AH÷.10.7.67¬BB÷.2.1.13¬BD÷.2.1.13¬BF÷.2.1.13¬BH÷.4.4.28¬AW÷1¬~AA÷AmThWorp¬AD÷1555742100¬ADE÷1555742100¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Melbourne Demons¬ER÷Omgång 5¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1555751191¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷MEL¬AE÷Melbourne Demons¬JA÷bmKlXDKd¬WU÷melbourne-demons¬AG÷.7.13.55¬BA÷.3.3.21¬BC÷.1.2.8¬BE÷.0.3.3¬BG÷.3.5.23¬WN÷KIL¬AF÷St Kilda Saints¬JB÷ANNhWXZ2¬WV÷st-kilda-saints¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷.15.5.95¬BB÷.4.1.25¬BD÷.3.1.19¬BF÷.5.3.33¬BH÷.3.0.18¬AW÷1¬~AA÷8M7CjGTb¬AD÷1555731900¬ADE÷1555731900¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Greater Western Sydney¬ER÷Omgång 5¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1555741359¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷FRE¬AF÷Fremantle Dockers¬JB÷fiBLXPgA¬WV÷fremantle-dockers¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷.16.10.106¬BB÷.4.4.28¬BD÷.4.3.27¬BF÷.2.2.14¬BH÷.6.1.37¬WM÷GRE¬AE÷Greater Western Sydney¬JA÷G0CHY5v4¬WU÷greater-western-sydney¬AG÷.11.16.82¬BA÷.3.6.24¬BC÷.4.3.27¬BE÷.3.4.22¬BG÷.1.3.9¬AW÷1¬~AA÷bB0PmEDH¬AD÷1555668600¬ADE÷1555668600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷West Coast Eagles¬ER÷Omgång 5¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1555677869¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷POR¬AF÷Port Adelaide Power¬JB÷fFg8OLGd¬WV÷port-adelaide-power¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷.13.17.95¬BB÷.3.5.23¬BD÷.6.4.40¬BF÷.3.3.21¬BH÷.1.5.11¬WM÷WES¬AE÷West Coast Eagles¬JA÷GOf4P11j¬WU÷west-coast-eagles¬AG÷.8.5.53¬BA÷.1.1.7¬BC÷.1.1.7¬BE÷.3.1.19¬BG÷.3.2.20¬AW÷1¬~AA÷UV88idEh¬AD÷1555654800¬ADE÷1555654800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷North Melbourne Kangaroos¬ER÷Omgång 5¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1555663873¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NOR¬AE÷North Melbourne Kangaroos¬JA÷AmsHzS9i¬WU÷north-melbourne-kangaroos¬AG÷.7.16.58¬BA÷.1.6.12¬BC÷.2.1.13¬BE÷.1.5.11¬BG÷.3.4.22¬WN÷ESS¬AF÷Essendon Bombers¬JB÷lvtLZoPc¬WV÷essendon-bombers¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷.17.14.116¬BB÷.3.4.22¬BD÷.6.3.39¬BF÷.4.4.28¬BH÷.4.3.27¬AW÷1¬~AA÷z994hxan¬AD÷1555580100¬ADE÷1555580100¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Brisbane Lions¬ER÷Omgång 5¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1555589345¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BRI¬AE÷Brisbane Lions¬JA÷rskVCOHp¬WU÷brisbane-lions¬AG÷.8.13.61¬BA÷.3.2.20¬BC÷.2.4.16¬BE÷.2.3.15¬BG÷.1.4.10¬WN÷COL¬AF÷Collingwood Magpies¬JB÷dpgZBrXj¬WV÷collingwood-magpies¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷.18.15.123¬BB÷.7.5.47¬BD÷.1.4.10¬BF÷.8.3.51¬BH÷.2.3.15¬AW÷1¬~AA÷CfxryyUB¬AD÷1555219200¬ADE÷1555219200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷St Kilda Saints¬ER÷Omgång 4¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1555228865¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷KIL¬AE÷St Kilda Saints¬JA÷p6mP3ouU¬WU÷st-kilda-saints¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷.10.14.74¬BA÷.3.2.20¬BC÷.2.3.15¬BE÷.3.4.22¬BG÷.2.5.17¬WN÷HAW¬AF÷Hawthorn Hawks¬JB÷nFZja5mo¬WV÷hawthorn-hawks¬AH÷.10.9.69¬BB÷.3.2.20¬BD÷.3.3.21¬BF÷.4.3.27¬BH÷.0.1.1¬AW÷1¬~AA÷M5qVwwpg¬AD÷1555216800¬ADE÷1555216800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Gold Coast Suns¬ER÷Omgång 4¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1555226001¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷GOL¬AE÷Gold Coast Suns¬JA÷U9c09kBh¬WU÷gold-coast-suns¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷.8.11.59¬BA÷.3.1.19¬BC÷.1.3.9¬BE÷.1.4.10¬BG÷.3.3.21¬WN÷CAR¬AF÷Carlton Blues¬JB÷80d489Qb¬WV÷carlton-blues¬AH÷.8.9.57¬BB÷.1.3.9¬BD÷.4.1.25¬BF÷.2.3.15¬BH÷.1.2.8¬AW÷1¬~~
18
1556223480
47
fixtures
SA÷18¬~ZA÷AUSTRALIEN: AFL¬ZEE÷OICsE7P8¬ZB÷24¬ZY÷Australien¬ZC÷boLBJpTt¬ZD÷t¬ZE÷xhKcXkuP¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷24_OICsE7P8¬ZJ÷2¬ZL÷/australisk-fotboll/australien/afl/¬ZX÷11Australien 010ralien0000000000186000AFL 003......000¬ZCC÷0¬ZAF÷Australien¬~AA÷nZwXq5Cq¬AD÷1556272200¬ADE÷1556272200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Port Adelaide Power¬ER÷Omgång 6¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷POR¬AE÷Port Adelaide Power¬JA÷fFV1zvX5¬WU÷port-adelaide-power¬WN÷NOR¬AF÷North Melbourne Kangaroos¬JB÷Y5U5ZcnC¬WV÷north-melbourne-kangaroos¬AW÷1¬AN÷y¬~AA÷b95qg9kc¬AD÷1556336700¬ADE÷1556336700¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Gold Coast Suns¬ER÷Omgång 6¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷GOL¬AE÷Gold Coast Suns¬JA÷dr2yO9sq¬WU÷gold-coast-suns¬WN÷BRI¬AF÷Brisbane Lions¬JB÷Ao6uNTdk¬WV÷brisbane-lions¬AW÷1¬AN÷y¬~AA÷W2H1UPCd¬AD÷1556346900¬ADE÷1556346900¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷St Kilda Saints¬ER÷Omgång 6¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷KIL¬AE÷St Kilda Saints¬JA÷0CG5TVJL¬WU÷st-kilda-saints¬WN÷ADE¬AF÷Adelaide Crows¬JB÷v3F9SkZR¬WV÷adelaide-crows¬AW÷1¬AN÷y¬~AA÷Slc0kRlM¬AD÷1556357100¬ADE÷1556357100¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Sydney Swans¬ER÷Omgång 6¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SYD¬AE÷Sydney Swans¬JA÷QZwovMXt¬WU÷sydney-swans¬WN÷GRE¬AF÷Greater Western Sydney¬JB÷4Qxkwtmm¬WV÷greater-western-sydney¬AW÷1¬AN÷y¬~AA÷Knxurqsd¬AD÷1556359800¬ADE÷1556359800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Fremantle Dockers¬ER÷Omgång 6¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷FRE¬AE÷Fremantle Dockers¬JA÷6BYldLgP¬WU÷fremantle-dockers¬WN÷WES¬AF÷Western Bulldogs¬JB÷rXPGiu2t¬WV÷western-bulldogs¬AW÷1¬AN÷y¬~AA÷KOghimK9¬AD÷1556428800¬ADE÷1556428800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Hawthorn Hawks¬ER÷Omgång 6¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷CAR¬AF÷Carlton Blues¬JB÷hn9WKbXI¬WV÷carlton-blues¬WM÷HAW¬AE÷Hawthorn Hawks¬JA÷f1jTLvIC¬WU÷hawthorn-hawks¬AW÷1¬AN÷y¬~AA÷QPxyqPRk¬AD÷1556433600¬ADE÷1556433600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Geelong Cats¬ER÷Omgång 6¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷WES¬AF÷West Coast Eagles¬JB÷h8p7XyHO¬WV÷west-coast-eagles¬WM÷GEE¬AE÷Geelong Cats¬JA÷EHo3YH1I¬WU÷geelong-cats¬AW÷1¬AN÷y¬~AA÷joDunDaR¬AD÷1556877000¬ADE÷1556877000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Collingwood Magpies¬ER÷Omgång 7¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷COL¬AE÷Collingwood Magpies¬JA÷CCw33x1h¬WU÷collingwood-magpies¬WN÷POR¬AF÷Port Adelaide Power¬JB÷QFs72dGb¬WV÷port-adelaide-power¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷MT3BtiNl¬AD÷1556941500¬ADE÷1556941500¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Greater Western Sydney¬ER÷Omgång 7¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷GRE¬AE÷Greater Western Sydney¬JA÷t6pJaf0H¬WU÷greater-western-sydney¬WN÷KIL¬AF÷St Kilda Saints¬JB÷KdqNbEFN¬WV÷st-kilda-saints¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷UVOWmZUE¬AD÷1556941500¬ADE÷1556941500¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Melbourne Demons¬ER÷Omgång 7¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷MEL¬AE÷Melbourne Demons¬JA÷0Y9poeoO¬WU÷melbourne-demons¬WN÷HAW¬AF÷Hawthorn Hawks¬JB÷vP8lpF0U¬WV÷hawthorn-hawks¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷0K2FuBxe¬AD÷1556951700¬ADE÷1556951700¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Brisbane Lions¬ER÷Omgång 7¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BRI¬AE÷Brisbane Lions¬JA÷2LYRcYUT¬WU÷brisbane-lions¬WN÷SYD¬AF÷Sydney Swans¬JB÷vsQgghwo¬WV÷sydney-swans¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷S647sX7r¬AD÷1556961900¬ADE÷1556961900¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Western Bulldogs¬ER÷Omgång 7¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷WES¬AE÷Western Bulldogs¬JA÷8vXB1GV4¬WU÷western-bulldogs¬WN÷RIC¬AF÷Richmond Tigers¬JB÷nVVF0zoB¬WV÷richmond-tigers¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷0dKSlFF8¬AD÷1556964600¬ADE÷1556964600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷West Coast Eagles¬ER÷Omgång 7¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷WES¬AE÷West Coast Eagles¬JA÷fy7xmHGB¬WU÷west-coast-eagles¬WN÷GOL¬AF÷Gold Coast Suns¬JB÷6BAtnyWH¬WV÷gold-coast-suns¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷8MNzmgpL¬AD÷1557025800¬ADE÷1557025800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Carlton Blues¬ER÷Omgång 7¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CAR¬AE÷Carlton Blues¬JA÷vaue5bWu¬WU÷carlton-blues¬WN÷NOR¬AF÷North Melbourne Kangaroos¬JB÷Ikva4Ion¬WV÷north-melbourne-kangaroos¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷IXfrs3d2¬AD÷1557033600¬ADE÷1557033600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Geelong Cats¬ER÷Omgång 7¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷GEE¬AE÷Geelong Cats¬JA÷QeFLjaHn¬WU÷geelong-cats¬WN÷ESS¬AF÷Essendon Bombers¬JB÷4nEPkJWh¬WV÷essendon-bombers¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷M5LOke02¬AD÷1557038400¬ADE÷1557038400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Adelaide Crows¬ER÷Omgång 7¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ADE¬AE÷Adelaide Crows¬JA÷YLITlwna¬WU÷adelaide-crows¬WN÷FRE¬AF÷Fremantle Dockers¬JB÷CCHXmc15¬WV÷fremantle-dockers¬AW÷1¬AN÷n¬~
18
1556223480
151
Settings
HJÄLP: Du befinner dig på AFL 2019 resultat sidan i Australisk fotboll sektionen. FlashScore.se erbjuder AFL 2019 livescore, AFL 2019 tabeller och matchdetaljer. Förutom AFL 2019 resultat kan du följa fler än 5000 tävlingar från över 30 sporter från hela världen. Klicka bara på sportens namn i toppmenyn eller landets namn i den vänstra tabellen och välj din tävling. AFL 2019 resultatservice uppdateras i realtid.
Visa fler
Mobila appar
Vår mobilapp är optimerad för din telefon. Ladda ner den gratis!