AFL 2019 tabeller och resultat

Australisk fotboll Australien

AFL
2019
Loading...
results
SA÷18¬~ZA÷AUSTRALIEN: AFL - Slutspel¬ZEE÷OICsE7P8¬ZB÷24¬ZY÷Australien¬ZC÷ClPFI4rm¬ZD÷t¬ZE÷xhKcXkuP¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷2¬ZH÷24_OICsE7P8¬ZJ÷11¬ZL÷/australisk-fotboll/australien/afl/¬ZX÷11Australien 010ralien0000000000001000AFL - Slutsp014utspel000¬ZCC÷0¬ZAF÷Australien¬~AA÷na5hXjdH¬AD÷1569645000¬ADE÷1569645000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Richmond Tigers¬ER÷Final¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1569654320¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷RIC¬AE÷Richmond Tigers¬JA÷MPc59oSE¬WU÷richmond-tigers¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷2¬AG÷.17.12.114¬BA÷.2.3.15¬BC÷.5.2.32¬BE÷.5.4.34¬BG÷.5.3.33¬WN÷GRE¬AF÷Greater Western Sydney¬JB÷4lmA85sL¬WV÷greater-western-sydney¬AH÷.3.7.25¬BB÷.1.2.8¬BD÷.0.4.4¬BF÷.1.1.7¬BH÷.1.0.6¬AW÷1¬~AA÷hIkbxnSA¬AD÷1569047700¬ADE÷1569047700¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Collingwood Magpies¬ER÷Semifinal¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1569057346¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷COL¬AE÷Collingwood Magpies¬JA÷A1KV8S8E¬WU÷collingwood-magpies¬AG÷.7.10.52¬BA÷.2.0.12¬BC÷.1.2.8¬BE÷.0.3.3¬BG÷.4.5.29¬WN÷GRE¬AF÷Greater Western Sydney¬JB÷4OJZ7nOK¬WV÷greater-western-sydney¬AS÷2¬AZ÷2¬BZ÷1¬AH÷.8.8.56¬BB÷.1.3.9¬BD÷.1.2.8¬BF÷.5.2.32¬BH÷.1.1.7¬AW÷1¬~AA÷4UCKSA6D¬AD÷1568973000¬ADE÷1568973000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Richmond Tigers¬ER÷Semifinal¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1568982314¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷GEE¬AF÷Geelong Cats¬JB÷bRbApTM3¬WV÷geelong-cats¬AH÷.9.12.66¬BB÷.4.3.27¬BD÷.3.5.23¬BF÷.1.1.7¬BH÷.1.3.9¬WM÷RIC¬AE÷Richmond Tigers¬JA÷44a6o97c¬WU÷richmond-tigers¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷.12.13.85¬BA÷.3.3.21¬BC÷.1.2.8¬BE÷.5.2.32¬BG÷.3.6.24¬AW÷1¬~AA÷rLoUpxWo¬AD÷1568453100¬ADE÷1568453100¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Brisbane Lions¬ER÷Kvartsfinal¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1568462967¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BRI¬AE÷Brisbane Lions¬JA÷xfiR0iml¬WU÷brisbane-lions¬AG÷.11.14.80¬BA÷.5.2.32¬BC÷.2.2.14¬BE÷.2.5.17¬BG÷.2.5.17¬WN÷GRE¬AF÷Greater Western Sydney¬JB÷WGjVaB2f¬WV÷greater-western-sydney¬AS÷2¬AZ÷2¬BZ÷1¬AH÷.12.11.83¬BB÷.4.2.26¬BD÷.5.2.32¬BF÷.1.6.12¬BH÷.2.1.13¬AW÷1¬~AA÷xC6YGYDC¬AD÷1568368200¬ADE÷1568368200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Geelong Cats¬ER÷Kvartsfinal¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1568377619¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷GEE¬AE÷Geelong Cats¬JA÷dAO93fuk¬WU÷geelong-cats¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷.13.10.88¬BA÷.5.2.32¬BC÷.2.1.13¬BE÷.2.6.18¬BG÷.4.1.25¬WN÷WES¬AF÷West Coast Eagles¬JB÷ADSD2Efe¬WV÷west-coast-eagles¬AH÷.10.8.68¬BB÷.1.1.7¬BD÷.4.4.28¬BF÷.5.2.32¬BH÷.0.1.1¬AW÷1¬~AA÷dYOgIaC0¬AD÷1567848300¬ADE÷1567848300¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Brisbane Lions¬ER÷8-delsfinal¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1567858101¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BRI¬AE÷Brisbane Lions¬JA÷nVoBDNq7¬WU÷brisbane-lions¬AG÷.8.17.65¬BA÷.4.6.30¬BC÷.0.4.4¬BE÷.2.4.16¬BG÷.2.3.15¬WN÷RIC¬AF÷Richmond Tigers¬JB÷QLpFCsaD¬WV÷richmond-tigers¬AS÷2¬AZ÷2¬BZ÷1¬AH÷.18.4.112¬BB÷.3.0.18¬BD÷.4.3.27¬BF÷.7.1.43¬BH÷.4.0.24¬AW÷1¬~AA÷AyTcHJR6¬AD÷1567833600¬ADE÷1567833600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Greater Western Sydney¬ER÷8-delsfinal¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1567843682¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷GRE¬AE÷Greater Western Sydney¬JA÷SQOcyRyE¬WU÷greater-western-sydney¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷.16.17.113¬BA÷.3.5.23¬BC÷.3.4.22¬BE÷.6.2.38¬BG÷.4.6.30¬WN÷WES¬AF÷Western Bulldogs¬JB÷v3iRJb6t¬WV÷western-bulldogs¬AH÷.8.7.55¬BB÷.2.0.12¬BD÷.3.5.23¬BF÷.2.1.13¬BH÷.1.1.7¬AW÷1¬~AA÷OKQoKLsl¬AD÷1567763400¬ADE÷1567763400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Geelong Cats¬ER÷8-delsfinal¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1567772539¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷GEE¬AE÷Geelong Cats¬JA÷p6kfH5pr¬WU÷geelong-cats¬AG÷.7.9.51¬BA÷.1.2.8¬BC÷.3.2.20¬BE÷.1.2.8¬BG÷.2.3.15¬WN÷COL¬AF÷Collingwood Magpies¬JB÷dtgbGPal¬WV÷collingwood-magpies¬AS÷2¬AZ÷2¬BZ÷1¬AH÷.9.7.61¬BB÷.4.2.26¬BD÷.3.3.21¬BF÷.2.2.14¬BH÷.0.0.0¬AW÷1¬~AA÷2BPkJucf¬AD÷1567678200¬ADE÷1567678200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷West Coast Eagles¬ER÷8-delsfinal¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1567687329¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷WES¬AE÷West Coast Eagles¬JA÷v5r3FqFf¬WU÷west-coast-eagles¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷.17.14.116¬BA÷.6.4.40¬BC÷.4.4.28¬BE÷.3.3.21¬BG÷.4.3.27¬WN÷ESS¬AF÷Essendon Bombers¬JB÷Ies7E3U0¬WV÷essendon-bombers¬AH÷.9.7.61¬BB÷.3.1.19¬BD÷.3.1.19¬BF÷.2.3.15¬BH÷.1.2.8¬AW÷1¬~ZA÷AUSTRALIEN: AFL¬ZEE÷OICsE7P8¬ZB÷24¬ZY÷Australien¬ZC÷boLBJpTt¬ZD÷t¬ZE÷xhKcXkuP¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷24_OICsE7P8¬ZJ÷2¬ZL÷/australisk-fotboll/australien/afl/¬ZX÷11Australien 010ralien0000000000001000AFL 003......000¬ZCC÷0¬ZAF÷Australien¬~AA÷fZckIjbD¬AD÷1566715200¬ADE÷1566715200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Port Adelaide Power¬ER÷Omgång 23¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1566724311¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷POR¬AE÷Port Adelaide Power¬JA÷ILI7vZLn¬WU÷port-adelaide-power¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷.15.20.110¬BA÷.3.4.22¬BC÷.4.5.29¬BE÷.4.8.32¬BG÷.4.3.27¬WN÷FRE¬AF÷Fremantle Dockers¬JB÷G6yBwgyg¬WV÷fremantle-dockers¬AH÷.10.7.67¬BB÷.5.1.31¬BD÷.0.5.5¬BF÷.1.0.6¬BH÷.4.1.25¬AW÷1¬~AA÷Qg6YLYbl¬AD÷1566710400¬ADE÷1566710400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Richmond Tigers¬ER÷Omgång 23¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1566719645¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷RIC¬AE÷Richmond Tigers¬JA÷fJqnEx8s¬WU÷richmond-tigers¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷.12.10.82¬BA÷.6.2.38¬BC÷.2.4.16¬BE÷.2.1.13¬BG÷.2.3.15¬WN÷BRI¬AF÷Brisbane Lions¬JB÷xrZjDdNm¬WV÷brisbane-lions¬AH÷.8.7.55¬BB÷.2.1.13¬BD÷.2.3.15¬BF÷.3.2.20¬BH÷.1.1.7¬AW÷1¬~AA÷nqBjokSa¬AD÷1566702600¬ADE÷1566702600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Western Bulldogs¬ER÷Omgång 23¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1566712235¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷WES¬AE÷Western Bulldogs¬JA÷OhdWSyz2¬WU÷western-bulldogs¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷.18.13.121¬BA÷.6.5.41¬BC÷.3.3.21¬BE÷.5.3.33¬BG÷.4.2.26¬WN÷ADE¬AF÷Adelaide Crows¬JB÷QczFiLC2¬WV÷adelaide-crows¬AH÷.13.9.87¬BB÷.2.0.12¬BD÷.3.4.22¬BF÷.3.2.20¬BH÷.5.3.33¬AW÷1¬~AA÷AstxtfjK¬AD÷1566641400¬ADE÷1566641400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷West Coast Eagles¬ER÷Omgång 23¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1566650656¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷WES¬AE÷West Coast Eagles¬JA÷6eUNziLB¬WU÷west-coast-eagles¬AG÷.9.13.67¬BA÷.4.3.27¬BC÷.1.5.11¬BE÷.2.3.15¬BG÷.2.2.14¬WN÷HAW¬AF÷Hawthorn Hawks¬JB÷pnTRZAzI¬WV÷hawthorn-hawks¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷.16.9.105¬BB÷.3.3.21¬BD÷.5.3.33¬BF÷.3.0.18¬BH÷.5.3.33¬AW÷1¬~AA÷WjsYtzyE¬AD÷1566638700¬ADE÷1566638700¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Gold Coast Suns¬ER÷Omgång 23¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1566648448¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷GOL¬AE÷Gold Coast Suns¬JA÷bVQFxDja¬WU÷gold-coast-suns¬AG÷.7.13.55¬BA÷.0.4.4¬BC÷.3.6.24¬BE÷.2.2.14¬BG÷.2.1.13¬WN÷GRE¬AF÷Greater Western Sydney¬JB÷xMPJyX55¬WV÷greater-western-sydney¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷.20.7.127¬BB÷.5.0.30¬BD÷.3.2.20¬BF÷.8.3.51¬BH÷.4.2.26¬AW÷1¬~AA÷MLasKCT0¬AD÷1566628500¬ADE÷1566628500¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Geelong Cats¬ER÷Omgång 23¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1566638312¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷CAR¬AF÷Carlton Blues¬JB÷pYmgLBLO¬WV÷carlton-blues¬AH÷.8.13.61¬BB÷.1.3.9¬BD÷.2.5.17¬BF÷.3.5.23¬BH÷.2.0.12¬WM÷GEE¬AE÷Geelong Cats¬JA÷6skkMi6I¬WU÷geelong-cats¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷.19.15.129¬BA÷.5.4.34¬BC÷.7.1.43¬BE÷.2.1.13¬BG÷.5.9.39¬AW÷1¬~AA÷44utuE5Q¬AD÷1566619800¬ADE÷1566619800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷North Melbourne Kangaroos¬ER÷Omgång 23¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1566629337¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NOR¬AE÷North Melbourne Kangaroos¬JA÷SAIWYUkO¬WU÷north-melbourne-kangaroos¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷.13.10.88¬BA÷.3.4.22¬BC÷.2.0.12¬BE÷.5.5.35¬BG÷.3.1.19¬WN÷MEL¬AF÷Melbourne Demons¬JB÷tEMzYl5U¬WV÷melbourne-demons¬AH÷.12.11.83¬BB÷.4.2.26¬BD÷.1.2.8¬BF÷.6.0.36¬BH÷.1.7.13¬AW÷1¬~AA÷vcW7zYDs¬AD÷1566618300¬ADE÷1566618300¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Sydney Swans¬ER÷Omgång 23¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1566627426¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SYD¬AE÷Sydney Swans¬JA÷IZctgYzt¬WU÷sydney-swans¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷.17.7.109¬BA÷.6.2.38¬BC÷.0.1.1¬BE÷.5.1.31¬BG÷.6.3.39¬WN÷KIL¬AF÷St Kilda Saints¬JB÷dQdphhjn¬WV÷st-kilda-saints¬AH÷.8.16.64¬BB÷.2.5.17¬BD÷.3.4.22¬BF÷.2.3.15¬BH÷.1.4.10¬AW÷1¬~
207
fixtures
0
Inställningar
HJÄLP: Du befinner dig på AFL 2019 resultat sidan i Australisk fotboll sektionen. FlashScore.se erbjuder AFL 2019 livescore, AFL 2019 tabeller och matchdetaljer. Förutom AFL 2019 resultat kan du följa fler än 5000 tävlingar från över 30 sporter från hela världen. Klicka bara på sportens namn i toppmenyn eller landets namn i den vänstra tabellen och välj din tävling. AFL 2019 resultatservice uppdateras i realtid.
Visa fler
Mobila appar
Vår mobilapp är optimerad för din telefon. Ladda ner den gratis!