BFA 2019 tabeller och resultat

Amerikansk fotboll Brasilien

BFA
2019
Loading...
results
SA÷5¬~ZA÷BRASILIEN: BFA¬ZEE÷OUOzwL9R¬ZB÷39¬ZY÷Brasilien¬ZC÷SlDy2Hrn¬ZD÷p¬ZE÷Ch1QroKQ¬ZF÷2¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷39_OUOzwL9R¬ZJ÷2¬ZL÷/amerikansk-fotboll/brasilien/bfa/¬ZX÷13Brasilien 009silien0270000000183000BFA 003......000¬ZCC÷0¬ZAF÷Brasilien¬~AA÷bu0yn1uG¬AD÷1566147600¬ADE÷1566147600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Parana HP¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷PAR¬AE÷Parana HP¬JA÷IuPB3Dw9¬WU÷parana-hp¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷9¬WN÷SAO¬AF÷Sao Jose Istepos¬JB÷zHJG2XhF¬WV÷sao-jose-istepos¬AH÷7¬~AA÷vXGNStN2¬AD÷1566072000¬ADE÷1566072000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Sinop Coyotes¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SIN¬AE÷Sinop Coyotes¬JA÷xWbZVJam¬WU÷sinop-coyotes¬AG÷17¬WN÷CUI¬AF÷Cuiaba Arsenal¬JB÷f7gvVwFg¬WV÷cuiaba-arsenal¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷24¬~AA÷4I0XnsQ9¬AD÷1566063000¬ADE÷1566063000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Jaragua Breakers¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷DIA¬AE÷Jaragua Breakers¬JA÷QoxQuAo2¬WU÷jaragua-breakers¬AG÷14¬WN÷BLA¬AF÷Black Hawks¬JB÷vkQ74gO2¬WV÷black-hawks¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷33¬~AA÷WSpPWnK5¬AD÷1566063000¬ADE÷1566063000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Sao Paulo Storm¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷VAS¬AF÷Vasco Almirantes¬JB÷WxGPaAyr¬WV÷vasco-almirantes¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷37¬WM÷SAO¬AE÷Sao Paulo Storm¬JA÷EcTc4jTQ¬WU÷sao-paulo-storm¬AG÷0¬~AA÷jFdTmNA3¬AD÷1566061200¬ADE÷1566061200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Coritiba Crocodiles¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷COR¬AE÷Coritiba Crocodiles¬JA÷pxUHsWGk¬WU÷coritiba-crocodiles¬AG÷0¬WN÷SAN¬AF÷Santa Maria Soldiers¬JB÷S0JMtjWe¬WV÷santa-maria-soldiers¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷3¬~AA÷4vEZPv7L¬AD÷1566061200¬ADE÷1566061200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Rondonopolis Hawks¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷RON¬AE÷Rondonopolis Hawks¬JA÷2wpaQFTO¬WU÷rondonopolis-hawks¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷25¬WN÷SOR¬AF÷Sorriso Hornets¬JB÷UqYtka6P¬WV÷sorriso-hornets¬AH÷22¬~AA÷URINvsHj¬AD÷1565542800¬ADE÷1565542800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Recife Mariners¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷REC¬AE÷Recife Mariners¬JA÷xdQLaeJi¬WU÷recife-mariners¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷28¬WN÷SAN¬AF÷Santa Cruz Pirates¬JB÷6VUPbFYc¬WV÷santa-cruz-pirates¬AH÷7¬~AA÷ADdGY8kg¬AD÷1565476200¬ADE÷1565476200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Corinthians Steamrollers¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷COR¬AE÷Corinthians Steamrollers¬JA÷Qym3r967¬WU÷corinthians-steamrollers¬AG÷20¬WN÷MIN¬AF÷Minas Locomotiva¬JB÷vuyo7hq8¬WV÷minas-locomotiva¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷28¬~AA÷dAhCZlzm¬AD÷1565460000¬ADE÷1565460000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Botafogo Challengers¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BOT¬AE÷Botafogo Challengers¬JA÷U9gfpVye¬WU÷botafogo-challengers¬AG÷7¬WN÷GAL¬AF÷Galo Futebol Americano¬JB÷CYraqki1¬WV÷galo-futebol-americano¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷38¬~AA÷QmFVQKiF¬AD÷1565456400¬ADE÷1565456400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷10¬CX÷Leoes de Juda¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷LEO¬AE÷Leoes de Juda¬JA÷tOejSyaC¬WU÷leoes-de-juda¬AG÷2¬AT÷2¬WN÷TUB¬AF÷Tubaroes do Cerrado¬JB÷OnoeReEI¬WV÷tubaroes-do-cerrado¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷46¬AU÷46¬~AA÷jyKJuN1p¬AD÷1564945200¬ADE÷1564945200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Ufersa Petroleiros¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷UFE¬AE÷Ufersa Petroleiros¬JA÷d0mZyhRp¬WU÷ufersa-petroleiros¬AG÷10¬WN÷CEA¬AF÷Ceara Cacadores¬JB÷b5RH0y4o¬WV÷ceara-cacadores¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷51¬~AA÷KhTmoqvN¬AD÷1564941600¬ADE÷1564941600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Natal Scorpions¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NAT¬AE÷Natal Scorpions¬JA÷6Ft2qzZA¬WU÷natal-scorpions¬AG÷3¬WN÷BUL¬AF÷Bulls Potiguares¬JB÷nRcarflH¬WV÷bulls-potiguares¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷66¬~AA÷8j7Ol3ec¬AD÷1564939800¬ADE÷1564939800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Sao Jose Istepos¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷COR¬AF÷Coritiba Crocodiles¬JB÷6oVDrC1q¬WV÷coritiba-crocodiles¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷27¬WM÷SAO¬AE÷Sao Jose Istepos¬JA÷EgwnmhgS¬WU÷sao-jose-istepos¬AG÷7¬~AA÷Ua8Kkqti¬AD÷1564938000¬ADE÷1564938000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Santa Maria Soldiers¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SAN¬AE÷Santa Maria Soldiers¬JA÷hvkwkEOF¬WU÷santa-maria-soldiers¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷41¬WN÷PAR¬AF÷Parana HP¬JB÷z3vrlYwM¬WV÷parana-hp¬AH÷10¬~AA÷bqSip3gT¬AD÷1564862400¬ADE÷1564862400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Cavalaria 2 de Julho¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BER¬AE÷Cavalaria 2 de Julho¬JA÷QHd3sE3N¬WU÷cavalaria-2-de-julho¬AG÷0¬WN÷JOA¬AF÷Joao Pessoa Espectros¬JB÷Kvd7tYIT¬WV÷joao-pessoa-espectros¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷30¬~AA÷tpFxRa3j¬AD÷1564853400¬ADE÷1564853400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Timbo Rex¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷TIM¬AE÷Timbo Rex¬JA÷pEoVjzf3¬WU÷timbo-rex¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷50¬WN÷DIA¬AF÷Jaragua Breakers¬JB÷vyoZkf99¬WV÷jaragua-breakers¬AH÷0¬~AA÷2mg8zVKt¬AD÷1564851600¬ADE÷1564851600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Tritoes¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷TRI¬AE÷Tritoes¬JA÷rgenni7r¬WU÷tritoes¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷28¬WN÷MAC¬AF÷Macae Oilers¬JB÷jJfjoBMl¬WV÷macae-oilers¬AH÷23¬~
41
fixtures
SA÷5¬~ZA÷BRASILIEN: BFA¬ZEE÷OUOzwL9R¬ZB÷39¬ZY÷Brasilien¬ZC÷SlDy2Hrn¬ZD÷p¬ZE÷Ch1QroKQ¬ZF÷2¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷39_OUOzwL9R¬ZJ÷2¬ZL÷/amerikansk-fotboll/brasilien/bfa/¬ZX÷13Brasilien 009silien0270000000183000BFA 003......000¬ZCC÷0¬ZAF÷Brasilien¬~AA÷ImaI0OwA¬AD÷1566669600¬ADE÷1566669600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Bulls Potiguares¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BUL¬AE÷Bulls Potiguares¬JA÷WI1HlVAj¬WU÷bulls-potiguares¬WN÷UFE¬AF÷Ufersa Petroleiros¬JB÷pMkaDEmi¬WV÷ufersa-petroleiros¬AN÷n¬~AA÷02kTV6ZB¬AD÷1566673200¬ADE÷1566673200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Tritoes¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷TRI¬AE÷Tritoes¬JA÷UNYSbUjl¬WU÷tritoes¬WN÷COR¬AF÷Corinthians Steamrollers¬JB÷CnOXcl6f¬WV÷corinthians-steamrollers¬AN÷n¬~AA÷vc0E14O3¬AD÷1566676800¬ADE÷1566676800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Cavalaria 2 de Julho¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷NAT¬AF÷Natal Scorpions¬JB÷hS2DkBep¬WV÷natal-scorpions¬WM÷BER¬AE÷Cavalaria 2 de Julho¬JA÷CYKpfimT¬WU÷cavalaria-2-de-julho¬AN÷n¬~AA÷pz1A2p9c¬AD÷1566752400¬ADE÷1566752400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Santa Cruz Pirates¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SAN¬AE÷Santa Cruz Pirates¬JA÷vLMxdDIG¬WU÷santa-cruz-pirates¬WN÷JOA¬AF÷Joao Pessoa Espectros¬JB÷YsMteXXM¬WV÷joao-pessoa-espectros¬AN÷n¬~AA÷WWd63Qgi¬AD÷1566756000¬ADE÷1566756000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Ceara Cacadores¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CEA¬AE÷Ceara Cacadores¬JA÷pMTTcZm4¬WU÷ceara-cacadores¬WN÷REC¬AF÷Recife Mariners¬JB÷SpJYdg3A¬WV÷recife-mariners¬AN÷n¬~AA÷ADIollkt¬AD÷1567274400¬ADE÷1567274400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Galo Futebol Americano¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷GAL¬AE÷Galo Futebol Americano¬JA÷Asf2DT5s¬WU÷galo-futebol-americano¬WN÷KLU¬AF÷Flamengo Imperadores¬JB÷jgBaCmLm¬WV÷flamengo-imperadores¬AN÷n¬~AA÷OOf6KIUr¬AD÷1567274400¬ADE÷1567274400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Leoes de Juda¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷LEO¬AE÷Leoes de Juda¬JA÷SKDHrcqg¬WU÷leoes-de-juda¬WN÷CGP¬AF÷CG Predadores¬JB÷MsDLsHba¬WV÷campo-grande-predadores¬AN÷n¬~AA÷YistT4JU¬AD÷1567274400¬ADE÷1567274400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Macae Oilers¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷MAC¬AE÷Macae Oilers¬JA÷EB8WIkrK¬WU÷macae-oilers¬WN÷BOT¬AF÷Botafogo Challengers¬JB÷8Y7zI9cQ¬WV÷botafogo-challengers¬AN÷n¬~AA÷MHwxUp4O¬AD÷1567274400¬ADE÷1567274400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Minas Locomotiva¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷MIN¬AE÷Minas Locomotiva¬JA÷b3QqenjD¬WU÷minas-locomotiva¬WN÷VAS¬AF÷Vasco Almirantes¬JB÷084SJVSD¬WV÷vasco-almirantes¬AN÷n¬~AA÷z5N4UY9r¬AD÷1567274400¬ADE÷1567274400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Parana HP¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷PAR¬AE÷Parana HP¬JA÷E7IK1i8L¬WU÷parana-hp¬WN÷BLA¬AF÷Black Hawks¬JB÷8UHO0BNR¬WV÷black-hawks¬AN÷n¬~AA÷f7w6SCve¬AD÷1567274400¬ADE÷1567274400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Santa Maria Soldiers¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷DIA¬AF÷Jaragua Breakers¬JB÷EVd3gTF1¬WV÷jaragua-breakers¬WM÷SAN¬AE÷Santa Maria Soldiers¬JA÷65caf90e¬WU÷santa-maria-soldiers¬AN÷n¬~AA÷vglXUQlI¬AD÷1567274400¬ADE÷1567274400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Sao Paulo Storm¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SAO¬AE÷Sao Paulo Storm¬JA÷jwNyc8L0¬WU÷sao-paulo-storm¬WN÷POR¬AF÷Portuguesa FA¬JB÷KCRudSz7¬WV÷portuguesa-fa¬AN÷n¬~AA÷dxgEIdae¬AD÷1567274400¬ADE÷1567274400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Sorriso Hornets¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SOR¬AE÷Sorriso Hornets¬JA÷d05YvFrI¬WU÷sorriso-hornets¬WN÷RON¬AF÷Rondonopolis Hawks¬JB÷jN4xvZcO¬WV÷rondonopolis-hawks¬AN÷n¬~AA÷GGv2ThPl¬AD÷1567274400¬ADE÷1567274400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Timbo Rex¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷TIM¬AE÷Timbo Rex¬JA÷pj9jdVVr¬WU÷timbo-rex¬WN÷COR¬AF÷Coritiba Crocodiles¬JB÷SEbeekok¬WV÷coritiba-crocodiles¬AN÷n¬~AA÷IofAJxpk¬AD÷1567274400¬ADE÷1567274400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Tubaroes do Cerrado¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷TUB¬AE÷Tubaroes do Cerrado¬JA÷0YBPtyE5¬WU÷tubaroes-do-cerrado¬WN÷BRA¬AF÷Brasilia Templarios¬JB÷I96UueTB¬WV÷brasilia-templarios¬AN÷n¬~AA÷Qgzum59A¬AD÷1567357200¬ADE÷1567357200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Joao Pessoa Espectros¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷CEA¬AF÷Ceara Cacadores¬JB÷Kbvjnxkh¬WV÷ceara-cacadores¬WM÷JOA¬AE÷Joao Pessoa Espectros¬JA÷xzkomIZo¬WU÷joao-pessoa-espectros¬AN÷n¬~AA÷n33vPbMR¬AD÷1567364400¬ADE÷1567364400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Cuiaba Arsenal¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CUI¬AE÷Cuiaba Arsenal¬JA÷WhK8pJEt¬WU÷cuiaba-arsenal¬WN÷SIN¬AF÷Sinop Coyotes¬JB÷EH9DqwUn¬WV÷sinop-coyotes¬AN÷n¬~
57
Inställningar
HJÄLP: Du befinner dig på BFA 2019 resultat sidan i Amerikansk fotboll/Brasilien sektionen. FlashScore.se erbjuder BFA 2019 livescore, BFA 2019 tabeller och matchdetaljer. Förutom BFA 2019 resultat kan du följa fler än 5000 tävlingar från över 30 sporter från hela världen. Klicka bara på sportens namn i toppmenyn eller landets namn i den vänstra tabellen och välj din tävling. BFA 2019 resultatservice uppdateras i realtid.
Visa fler
Mobila appar
Vår mobilapp är optimerad för din telefon. Ladda ner den gratis!