GFL 2019 tabeller och resultat

Amerikansk fotboll Tyskland

GFL
2019
Loading...
results
SA÷5¬~ZA÷TYSKLAND: GFL¬ZEE÷Slh9krl3¬ZB÷81¬ZY÷Tyskland¬ZC÷WxfxzpW0¬ZD÷p¬ZE÷tfjXjyVk¬ZF÷2¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷81_Slh9krl3¬ZJ÷2¬ZL÷/amerikansk-fotboll/tyskland/gfl/¬ZX÷13Tyskland 008skland0440000000005000GFL 003......000¬ZCC÷0¬ZAF÷Tyskland¬~AA÷AueBaaNG¬AD÷1567873800¬ADE÷1567873800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Ingolstadt Dukes¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ING¬AE÷Ingolstadt Dukes¬JA÷6alr1JGB¬WU÷ingolstadt-dukes¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷32¬BA÷0¬BC÷7¬BE÷19¬BG÷6¬WN÷STU¬AF÷Stuttgart Scorpions¬JB÷K2hn0wWH¬WV÷stuttgart-scorpions¬AH÷27¬BB÷14¬BD÷7¬BF÷6¬BH÷0¬~AA÷Wld70u8A¬AD÷1567872000¬ADE÷1567872000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Frankfurt Universe¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷FRA¬AE÷Frankfurt Universe¬JA÷pp0Z2una¬WU÷frankfurt-universe¬AG÷30¬BA÷7¬BC÷13¬BE÷0¬BG÷10¬WN÷MAR¬AF÷Marburg Mercenaries¬JB÷Ozaw2a15¬WV÷marburg-mercenaries¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷34¬BB÷0¬BD÷20¬BF÷14¬BH÷0¬~AA÷xSd31Lh4¬AD÷1567872000¬ADE÷1567872000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷New Yorker Lions¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷KIE¬AF÷Kiel Hurricanes¬JB÷j9oW3LWh¬WV÷kiel-hurricanes¬AH÷14¬BB÷0¬BD÷0¬BF÷0¬BH÷14¬WM÷NYL¬AE÷New Yorker Lions¬JA÷CInS41Hn¬WU÷new-yorker-lions¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷53¬BA÷14¬BC÷17¬BE÷9¬BG÷13¬~AA÷SGkGbJxN¬AD÷1567868400¬ADE÷1567868400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Schwabisch Unicorns¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷ALL¬AF÷Allgau Comets¬JB÷jkFJsVFj¬WV÷allgau-comets¬AH÷8¬BB÷0¬BD÷0¬BF÷0¬BH÷8¬WM÷SCH¬AE÷Schwabisch Unicorns¬JA÷CbGFrB0p¬WU÷schwabisch-unicorns¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷51¬BA÷14¬BC÷10¬BE÷14¬BG÷13¬~AA÷dIle3sOi¬AD÷1567864800¬ADE÷1567864800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Dusseldorf Panther¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷DUS¬AE÷Dusseldorf Panther¬JA÷0vJ9nK1I¬WU÷dusseldorf-panther¬AG÷3¬BA÷0¬BC÷3¬BE÷0¬BG÷0¬WN÷COL¬AF÷Cologne Crocodiles¬JB÷vVHDovHO¬WV÷cologne-crocodiles¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷28¬BB÷0¬BD÷21¬BF÷7¬BH÷0¬~AA÷vsv021wb¬AD÷1567864800¬ADE÷1567864800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Hildesheim Invaders¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷HIL¬AE÷Hildesheim Invaders¬JA÷hY5eANgP¬WU÷hildesheim-invaders¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷24¬BA÷7¬BC÷7¬BE÷3¬BG÷7¬WN÷POT¬AF÷Potsdam Royals¬JB÷UgcN5s2t¬WV÷potsdam-royals¬AH÷7¬BB÷0¬BD÷0¬BF÷7¬BH÷0¬~AA÷IRki4N8o¬AD÷1567861200¬ADE÷1567861200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Dresden Monarchs¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷DRE¬AE÷Dresden Monarchs¬JA÷4CP0ltX5¬WU÷dresden-monarchs¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷20¬BA÷7¬BC÷13¬BE÷0¬BG÷0¬WN÷BER¬AF÷Berlin Rebels¬JB÷r3O4m0nC¬WV÷berlin-rebels¬AH÷14¬BB÷0¬BD÷14¬BF÷0¬BH÷0¬~AA÷dKuXbSW5¬AD÷1567342800¬ADE÷1567342800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Allgau Comets¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ALL¬AE÷Allgau Comets¬JA÷j9aRZtIC¬WU÷allgau-comets¬AG÷26¬BA÷0¬BC÷0¬BE÷13¬BG÷13¬WN÷SCH¬AF÷Schwabisch Unicorns¬JB÷4C3VY0XI¬WV÷schwabisch-unicorns¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷71¬BB÷28¬BD÷22¬BF÷14¬BH÷7¬~AA÷44RN2AXt¬AD÷1567342800¬ADE÷1567342800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Cologne Crocodiles¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷COL¬AE÷Cologne Crocodiles¬JA÷6e6wo7QD¬WU÷cologne-crocodiles¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷22¬BA÷10¬BC÷6¬BE÷0¬BG÷6¬WN÷POT¬AF÷Potsdam Royals¬JB÷pn5spRuK¬WV÷potsdam-royals¬AH÷8¬BB÷0¬BD÷0¬BF÷8¬BH÷0¬~AA÷UBd9uvWp¬AD÷1567267200¬ADE÷1567267200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Stuttgart Scorpions¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷STU¬AE÷Stuttgart Scorpions¬JA÷bFMhj22g¬WU÷stuttgart-scorpions¬AG÷24¬BA÷0¬BC÷7¬BE÷7¬BG÷10¬WN÷FRA¬AF÷Frankfurt Universe¬JB÷AkQdkMHa¬WV÷frankfurt-universe¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷26¬BB÷7¬BD÷13¬BF÷3¬BH÷3¬~AA÷O6sP0l2g¬AD÷1567263600¬ADE÷1567263600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Dusseldorf Panther¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷DUS¬AE÷Dusseldorf Panther¬JA÷bgoIwPIm¬WU÷dusseldorf-panther¬AG÷13¬BA÷7¬BC÷6¬BE÷0¬BG÷0¬WN÷NYL¬AF÷New Yorker Lions¬JB÷xppMxqYg¬WV÷new-yorker-lions¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷77¬BB÷21¬BD÷21¬BF÷21¬BH÷14¬~AA÷2ctTa8Ha¬AD÷1567260000¬ADE÷1567260000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Kiel Hurricanes¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷KIE¬AE÷Kiel Hurricanes¬JA÷Ie1Jy3m0¬WU÷kiel-hurricanes¬AG÷9¬BA÷0¬BC÷9¬BE÷0¬BG÷0¬WN÷BER¬AF÷Berlin Rebels¬JB÷dn0NzN26¬WV÷berlin-rebels¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷21¬BB÷7¬BD÷0¬BF÷0¬BH÷14¬~AA÷hnZuc61I¬AD÷1567260000¬ADE÷1567260000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Munich Cowboys¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷MUN¬AE÷Munich Cowboys¬JA÷x0YqhOXt¬WU÷munich-cowboys¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷24¬BA÷7¬BC÷3¬BE÷14¬BG÷0¬WN÷ING¬AF÷Ingolstadt Dukes¬JB÷GjXmirmm¬WV÷ingolstadt-dukes¬AH÷17¬BB÷0¬BD÷3¬BF÷7¬BH÷7¬~AA÷reQR1Unm¬AD÷1567256400¬ADE÷1567256400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Dresden Monarchs¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷DRE¬AE÷Dresden Monarchs¬JA÷SAfnqoeQ¬WU÷dresden-monarchs¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷31¬BA÷3¬BC÷21¬BE÷7¬BG÷0¬WN÷HIL¬AF÷Hildesheim Invaders¬JB÷4WoEv53s¬WV÷hildesheim-invaders¬AH÷14¬BB÷0¬BD÷7¬BF÷0¬BH÷7¬~AA÷nPvd7jPP¬AD÷1566741600¬ADE÷1566741600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Marburg Mercenaries¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷MAR¬AE÷Marburg Mercenaries¬JA÷vkEiN3Y6¬WU÷marburg-mercenaries¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷36¬BA÷6¬BC÷14¬BE÷9¬BG÷7¬WN÷ALL¬AF÷Allgau Comets¬JB÷IuDeMNmD¬WV÷allgau-comets¬AH÷15¬BB÷3¬BD÷0¬BF÷0¬BH÷12¬~AA÷2y5hmVXg¬AD÷1566738000¬ADE÷1566738000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Berlin Rebels¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BER¬AE÷Berlin Rebels¬JA÷Uy04Swgk¬WU÷berlin-rebels¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷16¬BA÷3¬BC÷13¬BE÷0¬BG÷0¬WN÷DRE¬AF÷Dresden Monarchs¬JB÷8Sb8Rc8e¬WV÷dresden-monarchs¬AH÷13¬BB÷0¬BD÷0¬BF÷13¬BH÷0¬~AA÷p0fcnkm0¬AD÷1566738000¬ADE÷1566738000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Cologne Crocodiles¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷HIL¬AF÷Hildesheim Invaders¬JB÷fqcGPyw8¬WV÷hildesheim-invaders¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬BF÷0¬BH÷0¬WM÷COL¬AE÷Cologne Crocodiles¬JA÷GhbCQHN1¬WU÷cologne-crocodiles¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷14¬BA÷7¬BC÷7¬BE÷0¬BG÷0¬~AA÷Ojg1o926¬AD÷1566738000¬ADE÷1566738000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷New Yorker Lions¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NYL¬AE÷New Yorker Lions¬JA÷bHNdYTt8¬WU÷new-yorker-lions¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷70¬BA÷7¬BC÷28¬BE÷21¬BG÷14¬WN÷DUS¬AF÷Dusseldorf Panther¬JB÷CKR0XmdE¬WV÷dusseldorf-panther¬AH÷14¬BB÷7¬BD÷0¬BF÷0¬BH÷7¬~
112
fixtures
SA÷5¬~ZA÷TYSKLAND: GFL - Slutspel¬ZEE÷Slh9krl3¬ZB÷81¬ZY÷Tyskland¬ZC÷S8q3z4o7¬ZD÷p¬ZE÷tfjXjyVk¬ZF÷2¬ZO÷0¬ZG÷2¬ZH÷81_Slh9krl3¬ZJ÷11¬ZL÷/amerikansk-fotboll/tyskland/gfl/¬ZX÷13Tyskland 008skland0440000000006000GFL - Slutsp014utspel000¬ZCC÷0¬ZAF÷Tyskland¬~AA÷4vt00A1S¬AD÷1569070800¬ADE÷1569070800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷New Yorker Lions¬ER÷Kvartsfinal¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NYL¬AE÷New Yorker Lions¬JA÷MgwoaWf6¬WU÷new-yorker-lions¬WN÷STU¬AF÷Stuttgart Scorpions¬JB÷zcskbjAC¬WV÷stuttgart-scorpions¬AN÷n¬~AA÷zNWVflPk¬AD÷1569078000¬ADE÷1569078000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Schwabisch Unicorns¬ER÷Kvartsfinal¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SCH¬AE÷Schwabisch Unicorns¬JA÷AVXV4MrP¬WU÷schwabisch-unicorns¬WN÷BER¬AF÷Berlin Rebels¬JB÷CvKc0tit¬WV÷berlin-rebels¬AN÷n¬~AA÷IoMzf8vd¬AD÷1569088800¬ADE÷1569088800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Frankfurt Universe¬ER÷Kvartsfinal¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷FRA¬AE÷Frankfurt Universe¬JA÷61J1a06n¬WU÷frankfurt-universe¬WN÷HIL¬AF÷Hildesheim Invaders¬JB÷K4N5bKLh¬WV÷hildesheim-invaders¬AN÷n¬~AA÷MJSReU9q¬AD÷1569153600¬ADE÷1569153600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Dresden Monarchs¬ER÷Kvartsfinal¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷MAR¬AF÷Marburg Mercenaries¬JB÷8AucdUvP¬WV÷marburg-mercenaries¬WM÷DRE¬AE÷Dresden Monarchs¬JA÷UJtgcAPI¬WU÷dresden-monarchs¬AN÷n¬~ZA÷TYSKLAND: GFL - Direktkval¬ZEE÷Slh9krl3¬ZB÷81¬ZY÷Tyskland¬ZC÷6ar7ZN0D¬ZD÷p¬ZE÷tfjXjyVk¬ZF÷2¬ZO÷0¬ZG÷2¬ZH÷81_Slh9krl3¬ZJ÷14¬ZL÷/amerikansk-fotboll/tyskland/gfl/¬ZX÷13Tyskland 008skland0440000000008000GFL - Direkt016ktkval000¬ZCC÷0¬ZAF÷Tyskland¬~AA÷dxLvgSg2¬AD÷1569070800¬ADE÷1569070800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Dusseldorf Panther¬ER÷Final¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷ELM¬AF÷Elmshorn Fighting Pirates¬JB÷tKBEdbj5¬WV÷elmshorn-fighting-pirates¬WM÷DUS¬AE÷Dusseldorf Panther¬JA÷2TCAcvya¬WU÷dusseldorf-panther¬AN÷n¬~AA÷phEMHBW2¬AD÷1569070800¬ADE÷1569070800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Kirchdorf Wildcats¬ER÷Final¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷KIR¬AE÷Kirchdorf Wildcats¬JA÷AgGIeI5B¬WU÷kirchdorf-wildcats¬WN÷RAV¬AF÷Ravensburg Razorbacks¬JB÷lpFMfxLH¬WV÷ravensburg-razorbacks¬AN÷n¬~AA÷OrDQGVo9¬AD÷1570280400¬ADE÷1570280400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Elmshorn Fighting Pirates¬ER÷Final¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ELM¬AE÷Elmshorn Fighting Pirates¬JA÷W84RgdzO¬WU÷elmshorn-fighting-pirates¬WN÷DUS¬AF÷Dusseldorf Panther¬JB÷rq8VhGkU¬WV÷dusseldorf-panther¬AN÷n¬~AA÷672VFk1F¬AD÷1570366800¬ADE÷1570366800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Ravensburg Razorbacks¬ER÷Final¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷RAV¬AE÷Ravensburg Razorbacks¬JA÷K4qyEaLu¬WU÷ravensburg-razorbacks¬WN÷KIR¬AF÷Kirchdorf Wildcats¬JB÷beruDJzn¬WV÷kirchdorf-wildcats¬AN÷n¬~
8
Inställningar
HJÄLP: Du befinner dig på GFL 2019 resultat sidan i Amerikansk fotboll/Tyskland sektionen. FlashScore.se erbjuder GFL 2019 livescore, GFL 2019 tabeller och matchdetaljer. Förutom GFL 2019 resultat kan du följa fler än 5000 tävlingar från över 30 sporter från hela världen. Klicka bara på sportens namn i toppmenyn eller landets namn i den vänstra tabellen och välj din tävling. GFL 2019 resultatservice uppdateras i realtid.
Visa fler
Mobila appar
Vår mobilapp är optimerad för din telefon. Ladda ner den gratis!