GFL 2019 tabeller och resultat

Amerikansk fotboll Tyskland

GFL
2019
Loading...
results
SA÷5¬~ZA÷TYSKLAND: GFL - Slutspel¬ZEE÷Slh9krl3¬ZB÷81¬ZY÷Tyskland¬ZC÷S8q3z4o7¬ZD÷p¬ZE÷tfjXjyVk¬ZF÷2¬ZO÷0¬ZG÷2¬ZH÷81_Slh9krl3¬ZJ÷11¬ZL÷/amerikansk-fotboll/tyskland/gfl/¬ZX÷13Tyskland 008skland0440000000001000GFL - Slutsp014utspel000¬ZCC÷0¬ZAF÷Tyskland¬~AA÷UZxLE6aI¬AD÷1570896000¬ADE÷1570896000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷New Yorker Lions¬ER÷Final¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷SCH¬AF÷Schwabisch Unicorns¬JB÷6avNt2Vj¬WV÷schwabisch-unicorns¬AH÷7¬BB÷0¬BD÷0¬BF÷0¬BH÷7¬WM÷NYL¬AE÷New Yorker Lions¬JA÷KGs45o8i¬WU÷new-yorker-lions¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷2¬AG÷10¬BA÷0¬BC÷0¬BE÷10¬BG÷0¬~ZA÷TYSKLAND: GFL - Direktkval¬ZEE÷Slh9krl3¬ZB÷81¬ZY÷Tyskland¬ZC÷6ar7ZN0D¬ZD÷p¬ZE÷tfjXjyVk¬ZF÷2¬ZO÷0¬ZG÷2¬ZH÷81_Slh9krl3¬ZJ÷14¬ZL÷/amerikansk-fotboll/tyskland/gfl/¬ZX÷13Tyskland 008skland0440000000001000GFL - Direkt016ktkval000¬ZCC÷0¬ZAF÷Tyskland¬~AA÷672VFk1F¬AD÷1570366800¬ADE÷1570366800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Ravensburg Razorbacks¬ER÷Final¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷RAV¬AE÷Ravensburg Razorbacks¬JA÷K4qyEaLu¬WU÷ravensburg-razorbacks¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷58¬BA÷12¬BC÷25¬BE÷14¬BG÷7¬WN÷KIR¬AF÷Kirchdorf Wildcats¬JB÷beruDJzn¬WV÷kirchdorf-wildcats¬AH÷34¬BB÷7¬BD÷13¬BF÷7¬BH÷7¬AM÷Resultat från första omgången: 40-28. Aggregate: 98-62.¬~AA÷OrDQGVo9¬AD÷1570280400¬ADE÷1570280400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Elmshorn Fighting Pirates¬ER÷Final¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ELM¬AE÷Elmshorn Fighting Pirates¬JA÷W84RgdzO¬WU÷elmshorn-fighting-pirates¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷34¬BA÷14¬BC÷7¬BE÷6¬BG÷7¬WN÷DUS¬AF÷Dusseldorf Panther¬JB÷rq8VhGkU¬WV÷dusseldorf-panther¬AH÷21¬BB÷0¬BD÷0¬BF÷0¬BH÷21¬AM÷Resultat från första omgången: 47-14. Aggregate: 81-35.¬~ZA÷TYSKLAND: GFL - Slutspel¬ZEE÷Slh9krl3¬ZB÷81¬ZY÷Tyskland¬ZC÷S8q3z4o7¬ZD÷p¬ZE÷tfjXjyVk¬ZF÷2¬ZO÷0¬ZG÷2¬ZH÷81_Slh9krl3¬ZJ÷11¬ZL÷/amerikansk-fotboll/tyskland/gfl/¬ZX÷13Tyskland 008skland0440000000001000GFL - Slutsp014utspel000¬ZCC÷0¬ZAF÷Tyskland¬~AA÷rTcReTCi¬AD÷1569762000¬ADE÷1569762000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷New Yorker Lions¬ER÷Semifinal¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NYL¬AE÷New Yorker Lions¬JA÷jcZlBGwD¬WU÷new-yorker-lions¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷36¬BA÷5¬BC÷10¬BE÷14¬BG÷7¬WN÷FRA¬AF÷Frankfurt Universe¬JB÷40wgAzgJ¬WV÷frankfurt-universe¬AH÷18¬BB÷6¬BD÷0¬BF÷0¬BH÷12¬~AA÷xjcVfmSc¬AD÷1569683700¬ADE÷1569683700¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Schwabisch Unicorns¬ER÷Semifinal¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SCH¬AE÷Schwabisch Unicorns¬JA÷65HyZJVJ¬WU÷schwabisch-unicorns¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷30¬BA÷0¬BC÷16¬BE÷7¬BG÷7¬WN÷DRE¬AF÷Dresden Monarchs¬JB÷pdGuYwoQ¬WV÷dresden-monarchs¬AH÷13¬BB÷6¬BD÷7¬BF÷0¬BH÷0¬~ZA÷TYSKLAND: GFL - Direktkval¬ZEE÷Slh9krl3¬ZB÷81¬ZY÷Tyskland¬ZC÷6ar7ZN0D¬ZD÷p¬ZE÷tfjXjyVk¬ZF÷2¬ZO÷0¬ZG÷2¬ZH÷81_Slh9krl3¬ZJ÷14¬ZL÷/amerikansk-fotboll/tyskland/gfl/¬ZX÷13Tyskland 008skland0440000000001000GFL - Direkt016ktkval000¬ZCC÷0¬ZAF÷Tyskland¬~AA÷phEMHBW2¬AD÷1569157200¬ADE÷1569157200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Kirchdorf Wildcats¬ER÷Final¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷KIR¬AE÷Kirchdorf Wildcats¬JA÷AgGIeI5B¬WU÷kirchdorf-wildcats¬AG÷28¬BA÷0¬BC÷7¬BE÷7¬BG÷14¬WN÷RAV¬AF÷Ravensburg Razorbacks¬JB÷lpFMfxLH¬WV÷ravensburg-razorbacks¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷40¬BB÷13¬BD÷7¬BF÷20¬BH÷0¬~ZA÷TYSKLAND: GFL - Slutspel¬ZEE÷Slh9krl3¬ZB÷81¬ZY÷Tyskland¬ZC÷S8q3z4o7¬ZD÷p¬ZE÷tfjXjyVk¬ZF÷2¬ZO÷0¬ZG÷2¬ZH÷81_Slh9krl3¬ZJ÷11¬ZL÷/amerikansk-fotboll/tyskland/gfl/¬ZX÷13Tyskland 008skland0440000000001000GFL - Slutsp014utspel000¬ZCC÷0¬ZAF÷Tyskland¬~AA÷MJSReU9q¬AD÷1569153600¬ADE÷1569153600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Dresden Monarchs¬ER÷Kvartsfinal¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷DRE¬AE÷Dresden Monarchs¬JA÷UJtgcAPI¬WU÷dresden-monarchs¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷39¬BA÷7¬BC÷10¬BE÷14¬BG÷8¬WN÷MAR¬AF÷Marburg Mercenaries¬JB÷8AucdUvP¬WV÷marburg-mercenaries¬AH÷22¬BB÷6¬BD÷8¬BF÷0¬BH÷8¬~AA÷IoMzf8vd¬AD÷1569088800¬ADE÷1569088800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Frankfurt Universe¬ER÷Kvartsfinal¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷HIL¬AF÷Hildesheim Invaders¬JB÷K4N5bKLh¬WV÷hildesheim-invaders¬AH÷7¬BB÷0¬BD÷7¬BF÷0¬BH÷0¬WM÷FRA¬AE÷Frankfurt Universe¬JA÷61J1a06n¬WU÷frankfurt-universe¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷28¬BA÷0¬BC÷14¬BE÷7¬BG÷7¬~AA÷4vt00A1S¬AD÷1569081600¬ADE÷1569081600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷New Yorker Lions¬ER÷Kvartsfinal¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷STU¬AF÷Stuttgart Scorpions¬JB÷zcskbjAC¬WV÷stuttgart-scorpions¬AH÷3¬BB÷0¬BD÷3¬BF÷0¬BH÷0¬WM÷NYL¬AE÷New Yorker Lions¬JA÷MgwoaWf6¬WU÷new-yorker-lions¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷70¬BA÷21¬BC÷21¬BE÷21¬BG÷7¬~AA÷zNWVflPk¬AD÷1569078000¬ADE÷1569078000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Schwabisch Unicorns¬ER÷Kvartsfinal¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SCH¬AE÷Schwabisch Unicorns¬JA÷AVXV4MrP¬WU÷schwabisch-unicorns¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷45¬BA÷14¬BC÷7¬BE÷7¬BG÷17¬WN÷BER¬AF÷Berlin Rebels¬JB÷CvKc0tit¬WV÷berlin-rebels¬AH÷24¬BB÷0¬BD÷14¬BF÷3¬BH÷7¬~ZA÷TYSKLAND: GFL - Direktkval¬ZEE÷Slh9krl3¬ZB÷81¬ZY÷Tyskland¬ZC÷6ar7ZN0D¬ZD÷p¬ZE÷tfjXjyVk¬ZF÷2¬ZO÷0¬ZG÷2¬ZH÷81_Slh9krl3¬ZJ÷14¬ZL÷/amerikansk-fotboll/tyskland/gfl/¬ZX÷13Tyskland 008skland0440000000001000GFL - Direkt016ktkval000¬ZCC÷0¬ZAF÷Tyskland¬~AA÷dxLvgSg2¬AD÷1569070800¬ADE÷1569070800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Dusseldorf Panther¬ER÷Final¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷DUS¬AE÷Dusseldorf Panther¬JA÷2TCAcvya¬WU÷dusseldorf-panther¬AG÷14¬BA÷0¬BC÷6¬BE÷0¬BG÷8¬WN÷ELM¬AF÷Elmshorn Fighting Pirates¬JB÷tKBEdbj5¬WV÷elmshorn-fighting-pirates¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷47¬BB÷7¬BD÷13¬BF÷14¬BH÷13¬~ZA÷TYSKLAND: GFL¬ZEE÷Slh9krl3¬ZB÷81¬ZY÷Tyskland¬ZC÷WxfxzpW0¬ZD÷p¬ZE÷tfjXjyVk¬ZF÷2¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷81_Slh9krl3¬ZJ÷2¬ZL÷/amerikansk-fotboll/tyskland/gfl/¬ZX÷13Tyskland 008skland0440000000001000GFL 003......000¬ZCC÷0¬ZAF÷Tyskland¬~AA÷AueBaaNG¬AD÷1567873800¬ADE÷1567873800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Ingolstadt Dukes¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ING¬AE÷Ingolstadt Dukes¬JA÷6alr1JGB¬WU÷ingolstadt-dukes¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷32¬BA÷0¬BC÷7¬BE÷19¬BG÷6¬WN÷STU¬AF÷Stuttgart Scorpions¬JB÷K2hn0wWH¬WV÷stuttgart-scorpions¬AH÷27¬BB÷14¬BD÷7¬BF÷6¬BH÷0¬~AA÷Wld70u8A¬AD÷1567872000¬ADE÷1567872000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Frankfurt Universe¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷FRA¬AE÷Frankfurt Universe¬JA÷pp0Z2una¬WU÷frankfurt-universe¬AG÷30¬BA÷7¬BC÷13¬BE÷0¬BG÷10¬WN÷MAR¬AF÷Marburg Mercenaries¬JB÷Ozaw2a15¬WV÷marburg-mercenaries¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷34¬BB÷0¬BD÷20¬BF÷14¬BH÷0¬~AA÷xSd31Lh4¬AD÷1567872000¬ADE÷1567872000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷New Yorker Lions¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NYL¬AE÷New Yorker Lions¬JA÷CInS41Hn¬WU÷new-yorker-lions¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷53¬BA÷14¬BC÷17¬BE÷9¬BG÷13¬WN÷KIE¬AF÷Kiel Hurricanes¬JB÷j9oW3LWh¬WV÷kiel-hurricanes¬AH÷14¬BB÷0¬BD÷0¬BF÷0¬BH÷14¬~AA÷SGkGbJxN¬AD÷1567868400¬ADE÷1567868400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Schwabisch Unicorns¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SCH¬AE÷Schwabisch Unicorns¬JA÷CbGFrB0p¬WU÷schwabisch-unicorns¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷51¬BA÷14¬BC÷10¬BE÷14¬BG÷13¬WN÷ALL¬AF÷Allgau Comets¬JB÷jkFJsVFj¬WV÷allgau-comets¬AH÷8¬BB÷0¬BD÷0¬BF÷0¬BH÷8¬~AA÷dIle3sOi¬AD÷1567864800¬ADE÷1567864800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Dusseldorf Panther¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷DUS¬AE÷Dusseldorf Panther¬JA÷0vJ9nK1I¬WU÷dusseldorf-panther¬AG÷3¬BA÷0¬BC÷3¬BE÷0¬BG÷0¬WN÷COL¬AF÷Cologne Crocodiles¬JB÷vVHDovHO¬WV÷cologne-crocodiles¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷28¬BB÷0¬BD÷21¬BF÷7¬BH÷0¬~AA÷vsv021wb¬AD÷1567864800¬ADE÷1567864800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Hildesheim Invaders¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷HIL¬AE÷Hildesheim Invaders¬JA÷hY5eANgP¬WU÷hildesheim-invaders¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷24¬BA÷7¬BC÷7¬BE÷3¬BG÷7¬WN÷POT¬AF÷Potsdam Royals¬JB÷UgcN5s2t¬WV÷potsdam-royals¬AH÷7¬BB÷0¬BD÷0¬BF÷7¬BH÷0¬~AA÷IRki4N8o¬AD÷1567861200¬ADE÷1567861200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Dresden Monarchs¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷DRE¬AE÷Dresden Monarchs¬JA÷4CP0ltX5¬WU÷dresden-monarchs¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷20¬BA÷7¬BC÷13¬BE÷0¬BG÷0¬WN÷BER¬AF÷Berlin Rebels¬JB÷r3O4m0nC¬WV÷berlin-rebels¬AH÷14¬BB÷0¬BD÷14¬BF÷0¬BH÷0¬~
123
fixtures
0
Inställningar
Mörkt tema
HJÄLP: Du befinner dig på GFL 2019 resultat sidan i Amerikansk fotboll/Tyskland sektionen. FlashScore.se erbjuder GFL 2019 livescore, GFL 2019 tabeller och matchdetaljer. Förutom GFL 2019 resultat kan du följa fler än 5000 tävlingar från över 30 sporter från hela världen. Klicka bara på sportens namn i toppmenyn eller landets namn i den vänstra tabellen och välj din tävling. GFL 2019 resultatservice uppdateras i realtid.
Visa fler
Mobila appar
Vår mobilapp är optimerad för din telefon. Ladda ner den gratis!